Češi, pozor! Švýcaři můžou na Říhovu družinu vytasit silný trumf

17. května 2019 10:56 - Bratislava/Praha

Hokejisté Švýcarska v úterý ve svém závěrečném utkání základní skupiny B na mistrovství světa v Bratislavě možná vytasí na Českou republiku velkou posilu z NHL. Trenérovi Patricku Fischerovi totiž přislíbil účast na šampionátu útočník Nino Niederreiter z Caroliny, která ve čtvrtek vypadla v semifinále Stanleyova poháru s Bostonem.

 

Greg M. Cooper, Reuters

Šestadvacetiletý křídelník se nechal slyšet, že by do Bratislavy rád přicestoval. Pokud v klubu dostane svolení k účasti na turnaji, připojí se k národnímu týmu v pondělí a o den později by tak mohl zasáhnout do souboje s Čechy.

Niederreiter startoval už na pěti světových šampionátech, v letech 2013 a 2018 pomohl Švýcarům k zisku stříbrných medailí. Útočník, který byl v této sezoně NHL vyměněn z Minnesoty do Caroliny, hrál i na olympijských hrách v Soči v roce 2014, o dva roky později zase došel na Světovém poháru s Výběrem Evropy až do finále.

Pokud by Niederreiterův příjezd klapnul, získali by Švýcaři už šestou posilu z NHL. Ve výběru Helvétského kříže aktuálně figurují obránci Yannick Webber s Romanem Josim a útočníci Nico Hischier, Kevin Fiala a Sven Andrighetto.

škv, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..