Živě

NAD(H)LEDEM: Kluci si udělali žízeň na pivo, Francouz si mohl vzít šálu, aby nenastydnul, vtipkuje Bednář

18. května 2019 09:19 - Praha

Výhra nad Itálií 8:0 byla v tréninkovém tempu, na půl plynu. Nerad hodnotím takové zápasy, když se hraje proti outsiderovi. Všichni si asi uvědomujeme, že Itálie není hokejová země. Nicméně, kluci si v Bratislavě na mistrovství světa perfektně potrénovali a zápas zvládli výborně a ušetřili hodně sil.

 

Italové nebyli velkým protivníkem. Všichni čekali na první gól, respektive druhý, pak šlo o pohodové tempo. Fanoušci se ke konci zápasu pobavili, důležitý je, že jsou tři body doma.

Kluci šli do zápasu proti týmu, který nedal na mistrovství světa ještě gól, po nás má skóre 0:38, to o něčem vypovídá. Kluci dopředu vědí, že přijde povinná výhra, ale chvíli trvá, než se motor zahřeje a rozjede. Od druhé třetiny to bylo úplně něco jiného. Jak jsem už řekl, tohle není pro mě moc zábavný hodnocení, takové zápasy mě moc nebaví, ale tým má teď dobrou náladu a kluci si udělali žízeň na pivo, který si zaslouží.

Takový výsledek je úžasný, ale Italů mi bylo až líto, přiznává Pavel Francouz

SPORT.CZ

Osm gólů bych ani nehodnotil, tady nejde o skóre. Tady šlo o to, aby si zahráli, šlo vlastně o exhibici. Je to pro Italy smutný, ponižující, ale my splnili to, co fanoušci očekávali.

Jsem rád, že je v týmu potřebná energie, protože bude potřeba. Teď nás čeká Rakousko, to je další povinná výhra, další regenerační zápas. Poté Švýcarsko, což se už půjde do plnejch, pozor na ně, ale měli bychom je porazit. Jejich loňské finále nebylo náhodné, ale nemyslím si, že mají letos lepší tým.

Celý národ věří v úspěch

Itálie, Rakousko, Velká Británie, to jsou týmy, na které se těžko připravuje. Začnete na Švédech, přijde Rusko, bojujete s největšími favority na titul a pak los postaví do cesty slabší, tady se hledá motivace obtížně. Všichni vědí, že jde o tři povinné body. Kluci vše splnili, tečka.

Nejtěžší roli v zápase měl asi brankář Pavel Francouz. V první třetině měl nejvíc práce, potom to bylo na šálu, aby nenastydnul, přesto gratulace k nule.

Jsem rád, že teď v mužstvu bude dobrá nálada jako po Lotyšsku a doufejme, že to kluci budou válet až do konce, do finále, do vítězného konce, protože celý národ věří, že mají letos velkou šanci na úspěch. Všichni jim to přejeme.

S národním mužstvem získal Jaroslav Bednář na mistrovství světa 2006 v Rize stříbro. Za reprezentaci odehrál bývalý vynikající útočník celkem 78 zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů. Na kontě má více než 100 zápasů v NHL, kde hájil barvy Los Angeles a Floridy. V Rusku vybojoval titul s Omskem, zlato slavil ve Švýcarsku s Davosem, Bernem a také v české extralize s pražskou Slavií. V současnosti zastává post sportovního manažera v extraligovém týmu Mountfield HK.

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..