Outsiderovi nepovolil gól ani Francouz. Cestu nám ukázala Gudyho trefa z půlky, říkal Jaškin

17. května 2019 23:34 - Bratislava

Bylo to povinné vítězství českých hokejistů, bez nějakých obtíží. Nic jiného ani nepřicházelo v úvahu. Itálie v bratislavské skupině platí za vyloženého outsidera, nedala ani na pátý pokus gól a obdržela jich osm. Národní tým je tak téměř jistým čtvrtfinalistou, a pokud dnes po poledni Lotyši neuhrají alespoň bod proti Rusům, bude jeho postup definitivní. „Těší mě, že jsme utkání zvládli tak, jak bylo třeba," tvrdil trenér Miloš Říha. Poměr střel 48:15 jasně dokládá dění na ledě, národní mužstvo mělo celý zápas jasně pod kontrolou.

SPORT.CZ

Pavel Francouz, jenž se na letošním šampionátu postavil poprvé do branky, udržel čisté konto. „Atmosféra šampionátu mě hned vtáhla. Tušil jsem, že moc práce mít nebudu, ale nechtěl jsem nic podcenit. Pomohli mi kluci, jak zodpovědně k tomu přistoupili. Pořád mysleli na zadní vrátka," říkal český brankář.

„Francík zaslouží naši poděkování, pár loženek soupeře tam na začátku druhé třetiny zlikvidoval," ocenil kapitán Jakub Voráček. Dva roky trvající italské čekání na gól z elitního šampionátu tak zahrnuje už 415 minut hry. „Věděl jsem, že tady ještě neskórovali a jsem rád, že gól nedali ani mně," usmál se Francouz.

Premiéra na mistrovství světa jako hrom. Milan Gulaš jí ozdobil gólem

SPORT.CZ

Nejproduktivnějším z reprezentantů byl Michael Frolík, jenž dvě branky vstřelil a na další dvě přihrál a s bilancí 5+5 aktuálně kraluje kanadskému bodování celého šampionátu. „Šlape to celé lajně, boduju hlavně díky báječným spoluhráčům a nakonec stejně záleží na tom, jak dopadneme jako tým," vykládal křídelník z Calgary.

Skóre otevřel hned při svém třetím střídání nováček Gulaš, pak to bylo z české strany trochu bezzubé v koncovce. „Možná jsme tam udělali pár věcí zbytečně navíc," cítil Voráček. Až kuriozní gól z červené čáry ve 28. minutě rozjel český brankostroj a hokejový koncert.

Další tři trefy do italské sítě pak přišly v rozpětí 130 vteřin. „Gudy nám trefou z půlky hřiště ukázal cestu, pak už to tam padalo," usmál se Dmitrij Jaškin, jenž předchozí čtyři zápasy bodově mlčel, ale duel s Italy odehrál s bilancí 2+1. „Každý gól potěší, na konci byla i velká šance na hattrick, ale nesmím být neskromný," říkal útočník Washingtonu.

Kanonáda se zastavila na konečném výsledku 8:0. „Nakonec mi přišlo soupeře až líto, my si ale zápas užili hlavně směrem dopředu. Celý zápas byla zásluhou českých fanoušků úžasná atmosféra, lidi se bavili, taky díky nim hrajeme atraktivní hokej," tvrdil Voráček.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..