Živě

Olympijská vítězka fandila hokejistům proti Rakousku. Oblékla dres svého dědy

19. května 2019 21:28 - Bratislava

České sportovní hvězdy se v bratislavské hale střídají jako na běžícím pásu. Ve vášnivou hokejovou fanynku se na letošním mistrovství světa po rychlobruslařské legendě Martině Sáblíkové v neděli proměnila další olympijská vítězka. V hledišti vydatně povzbuzovala snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, která loni z Pchjongčchangu přivezla dvě zlata.

 

Vít Šimánek, ČTK

„Hrozně se mi to líbilo, kluci odvedli fantastickou práci. Ale já jim budu fandit, i když budou prohrávat," hlásila sněhová obojživelnice, která na zápas proti Rakousku oblékla bílý dres národního týmu se lvíčkem na prsou, v němž válel její děda Jan Klapáč, bývalý hokejový reprezentant a světový šampion z roku 1972.

Do hlediště usedla spolu s maminkou Zuzanou a otcem Jankem Ledeckým. Když se ve třetí třetině objevila na videokostce, sklidila od zaplněných ochozů mohutný aplaus.

Osmigólovou kanonádu si užila. Utkání prožívala, hodně fandila a hokejistům věštila na šampionátu úspěch. „Věřím jim. Mají mě na své straně," tvrdila Ledecká. S hokejovou reprezentací je tak trochu osudově spojená nejen přes dědu.

Své zázračné olympijské zlato v lyžařském super-G totiž loni v Koreji vybojovala ve stejný čas, kdy hokejisté sváděli důležitý souboj ve skupině s Kanadou, kterou udolali až po nájezdech. A když se během druhé třetiny hokejového duelu po celém Pchjongčchangu rozlétla zpráva o senzačním českém triumfu, fanoušci v olympijském oblečení začali otáčet své bundy naruby, aby zářila zlatá podšívka.

Osm gólů a výhra super, ale nesmí se opakovat ta zbytečná vyloučení, ví Dominik Kubalík.

SPORT.CZ

Jan Švanda (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..