Živě

Konec! Hokejové Slovensko zhaslo, smutní tamní média

20. května 2019 10:34 - Bratislava

Probuzením ze čtvrtfinálového snu charakterizuje slovenský tisk výsledky své hokejové reprezentace na mistrovství světa v Košicích. Hráči výhodu domácího prostředí nevyužili a ani letos nepostoupí do vyřazovacích bojů, svými výkony ale nadchli fanoušky, napsal v pondělí tisk.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

"Ani pošesté v řadě se slovenští hokejisté neprobojovali do čtvrtfinále. Podobně jako v roce 2011 nevyužili výhodu domácího prostředí. Slovenský tým si naposledy zahrál čtvrtfinále v roce 2013 pod vedením českého trenéra Vladimíra Vůjtka," připomněl list Šport a výkon hokejistů označil za solidní.

"Probuzení ze snu. Je konec. Hokejové Slovensko zhaslo," napsal list Pravda. "Situaci, kdy Slováci nemají šanci na postup ve vlastních rukou, ale naději jim dávají už jen hokejové propočty, důvěrně známe," dodal autor po nedělní výhře Američanů nad Němci, která osud slovenského celku zpečetila.

Brankář slovenské hokejové reprezentace Patrik Rybár v akci na mistrovství světa.

Petr David Josek, ČTK/AP

Deník také připomněl, že na tom nic nezmění ani poslední zápas pod vedením kanadského kouče Craiga Ramsayho na letošním MS proti dánskému výběru. A list Sme zmínil, že pokud Slováci Dány porazí, zakončí košickou skupinu s 12 body. A při současném modelu MS by se poprvé stalo, že dvanáct bodů nebude k postupu stačit.

"Naše hokejová naděje definitivně zhasla. Šampionát odstartoval náš výběr výborně vítězstvím nad USA, jenomže právě tento tým rozhodl i o tom, že nepostoupíme," hlásí na titulní stránce deník Plus jeden deň.

Slovenský útočník Libor Hudáček se snaží překonat britského gólmana Jacksona Whistlea.

Petr David Josek, ČTK/AP

"Kdo chce postoupit, s Německem neprohrává. Hokejisté USA nad ním zvítězili a rozhodli o tom, že pro slovenské hokejisty domácí šampionát skončí opět ve skupině," napsal list Sme. Zápas s Němci (2:3) ztratili Slováci v posledních dvou minutách, o dva dny dříve s Kanadou 1,8 sekundy před koncem.

ČTK

Časová osa: MS 2019

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..