Slovensko - Dánsko 2:1 SNNagy v posledním zápase kariéry rozhodl na MS o výhře Slovenska

Útočník Ladislav Nagy rozhodl v posledním utkání své hokejové kariéry o vítězství Slovenska na mistrovství světa v Košicích nad Dánskem 2:1 po samostatných nájezdech. Devětatřicetiletý hráč se nejprve asistencí podílel na slovenském gólu v normální hrací době, v nájezdech pak byl jedním ze dvou úspěšných exekutorů domácího týmu.

Slovák Róbert Lantoši mezi Dány Nickem Olesenem a Matiasem Jensenem.

Již před utkáním bylo jasné, že slovenská reprezentace skončí v tabulce skupiny A pátá a Dánsko šesté.

Zápas týmů, které již nemohly postoupit do čtvrtfinále, moc atraktivní hokej nenabídl. Vyprodaná Steel arena si musela počkat na gól až do 40. minuty, kdy se 56 sekund před koncem druhé třetiny odrazil puk od útočníka Jespera Jensena za záda brankáře Dahma.

Slováci, kteří si krátce předtím ve 38. minutě symbolicky připomněli před osmi lety tragicky zesnulého útočníka Demitru, proměnili ve vedení svou mírnou převahu. Před gólem trefil Daňo tyč a šanci otevřít skóre měl po přihrávce Nagye, který do utkání nastoupil s kapitánským "céčkem" na dresu, Krištof.

Ve 47. minuty byli v rychlém sledu vyloučeni Daňo se Sekerou a Dánové přesilovku pět na tři bleskově využili. Po 19 sekundách výhody překonal Godlu ve slovenské brance Boedker. Další gól již nepadl a vítěze určily až nájezdy. Zatímco Dahma překonali Nagy a Krištof, Godla si se všemi čtyřmi pokusy soupeřů poradil.

Poslední nervy a radost Slováků na mistrovství světa. Teď budou fandit Čechům!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Slovensko - Dánsko 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozhodující nájezd Nagy - 47. Boedker (Patrick Russell, Jensen Aabo). Rozhodčí: Iverson (Kan.), Öhlund (Švéd.) - Leermakers (Niz.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 7440.
Slovensko: Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Daňo, L. Hudáček, Tatar - Nagy, Krištof, Studenič - Lantoši, Sukel, Bondra - Liška, Buc, Lunter - Zigo. Trenér: Craig Ramsay.
Dánsko: Dahm - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo, Larsen, Nicholas Jensen, S. Lassen - Patrick Russell, Regin, Boedker - Storm, J. Jensen, Nicklas Jensen - Meyer, Madsen, Bau - Olesen, Jakobsen, Poulsen. Trenér: Heinz Ehlers.