MS 2019

Norsko - Lotyšsko 1:4

Lotyši porazili po obratu Norsko a skončili desátí

21. května 2019 18:29 - Bratislava

Hokejisté Lotyšska zdolali v souboji o konečné páté místo v základní skupině B na mistrovství světa v Bratislavě Norsko 4:1 a celkově skončili na turnaji desátí. Obrat z 0:1 zařídili brankami mezi 47. a 55. minutou Janis Jaks, Rihards Marenis a Ronalds Keninš. Norové obsadili 12. pozici.

Vasily Fedosenko, Reuters

V úvodním dějství neproměnili šance Meija a Indrašis a v 16. minutě při Batnově vyloučení šli do vedení Norové. Po Holösově přihrávce se trefil z levého kruhu přesně do protějšího horního rohu Merzlikinsovy branky Lindström.

Lotyši se dočkali v úvodu druhé části vyrovnání také v početní výhodě při Lesundově pobytu na trestné lavici. Balcers našel na levém kruhu Indrašise, který nedal šanci přesouvajícímu se Haukelandovi. Ve 33. minutě Norům pomohla tyč po Blugersově teči.

Ve 47. minutě tečoval Bonsaksen nešťastně Jaksův pokus a Lotyši otočili stav zápasu. Za 56 sekund zvýšil z úniku střelou na Haukelandovu vyrážečku Marenis. V 55. minutě se odrazil puk k levé tyči před odkrytou branku ke Keninšovi, který dovršil výsledek.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina B (Bratislava):
Norsko - Lotyšsko 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. T. Lindström (Holös, Martinsen) - 23. Indrašis (Balcers, Blugers), 47. Jaks (Balinskis, Indrašis), 48. Marenis (A. Kulda, Balcers), 55. Keninš (Indrašis). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Rantala (Fin.) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 8965.
Norsko: Haukeland - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Kasastul - Patrick Thoresen, M. Olimb, Olden - Martinsen, T. Lindström, Reichenberg - Roest, K. Forsberg, Röymark - Haga, Trettenes. Trenér: Petter Thoresen.
Lotyšsko: Merzlikins - Cibulskis, Freibergs, Balinskis, Jaks, A. Kulda, Sotnieks, Zile - Balcers, Darzinš, Blugers - Roberts Bukarts, Indrašis, Keninš - Meija, Rihards Bukarts, Bičevskis - Batna, Dzierkals, Gegeris - Marenis. Trenér: Bob Hartley.

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.