Dojemný moment v Košicích. Slováci skandovali jméno zesnulé legendy, chvíli na to jejich tým vstřelil gól

Košice/Praha

Šlo o hodně dojemný moment. Fanoušci v košické Steel Areně dali vzpomenout na slovenskou hokejovou legendu Pavola Demitru, když během zápasu mezi jejich národním týmem a Dány hromadně skandovali jméno bývalého kapitána slovenského národního týmu. Symbolicky ve 38. minutě zápasu, protože Pavol Demitra nosil na dresu číslo 38. Sílu momentu pak umocnili samotní slovenští hokejisté, kteří o chvíli později, konkrétně začátkem 40. minuty zápasu, skórovali.

Slovenští fanoušci během utkání s Kanadou (ilustrační foto)

Byl to právě zápas na domácím mistrovství proti Dánsku, konkrétně v roce 2011, během kterého se Demitra coby kapitán týmu loučil s reprezentační kariérou. Ještě v tom samém roce hokejový svět plakal.

V Rusku došlo k nehodě letadla, na jehož palubě byl tým Lokomotiv Jaroslavl. Demitra, stejně jako čeští legionáři Rachůnek, Marek a Vašíček, při neštěstí zahynul.

Slovenští hokejisté na skandování jména zesnulé legendy odpověděli nejlepším možným způsobem. Zásluhou Martina Marinčina o pár chvil později skórovali a v utkání se ujali vedení 1:0.

Poslední nervy a radost Slováků na mistrovství světa. Teď budou fandit Čechům!

Dánové sice ve třetí třetině dokázali vyrovnat, utkání ale Slováci nakonec zvládli v samostatných nájezdech.