Rubriky:

MS 2019

Živě

Dojemný moment v Košicích. Slováci skandovali jméno zesnulé legendy, chvíli na to jejich tým vstřelil gól

22. května 2019 12:01 - Košice/Praha

Šlo o hodně dojemný moment. Fanoušci v košické Steel Areně dali vzpomenout na slovenskou hokejovou legendu Pavola Demitru, když během zápasu mezi jejich národním týmem a Dány hromadně skandovali jméno bývalého kapitána slovenského národního týmu. Symbolicky ve 38. minutě zápasu, protože Pavol Demitra nosil na dresu číslo 38. Sílu momentu pak umocnili samotní slovenští hokejisté, kteří o chvíli později, konkrétně začátkem 40. minuty zápasu, skórovali.

 

Vít Šimánek, ČTK

Byl to právě zápas na domácím mistrovství proti Dánsku, konkrétně v roce 2011, během kterého se Demitra coby kapitán týmu loučil s reprezentační kariérou. Ještě v tom samém roce hokejový svět plakal.

V Rusku došlo k nehodě letadla, na jehož palubě byl tým Lokomotiv Jaroslavl. Demitra, stejně jako čeští legionáři Rachůnek, Marek a Vašíček, při neštěstí zahynul.

Slovenští hokejisté na skandování jména zesnulé legendy odpověděli nejlepším možným způsobem. Zásluhou Martina Marinčina o pár chvil později skórovali a v utkání se ujali vedení 1:0.

Poslední nervy a radost Slováků na mistrovství světa. Teď budou fandit Čechům!

Sport.cz

Dánové sice ve třetí třetině dokázali vyrovnat, utkání ale Slováci nakonec zvládli v samostatných nájezdech.

https://www.facebook.com/iihfhockey/videos/1024159771126792/

bak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..