Živě

Sázky na MS v hokeji o půl miliardy korun překonaly loňský rekord

27. května 2019 14:20 - Praha

Sázky na hokejové mistrovství světa na Slovensku dosáhly u domácích sázkových kanceláří 1,8 miliardy korun. O půl miliardy tak překonaly loňský rekord ze šampionátu v Dánsku. Po úvodních úspěších sázkařů se v závěru jejich bilance s bookmakery zhruba vyrovnala, hlavně kvůli překvapivým výsledkům finských mistrů světa. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. Turnaj skončil v neděli, český tým na něm obsadil čtvrté místo.

Dana Kysučanová, Sport.cz

Tipsport přijal sázky zhruba za 900 milionů korun. "Mistrovství světa pobláznilo bývalé Československo a projevilo se to i na zájmu sázkařů. Největší byl zájem jako tradičně o zápasy české reprezentace. Nejvíce sázkaři věřili našim v utkání s Lotyšskem. V den zápasu jsme přijali sázky za 63 milionů korun. Český tým byl favoritem, zvítězil (6:3) a sázkaři brali výhru," uvedl bookmaker Tipsportu Miroslav Hora.

Zájem o sázky podle něj rostl tím, jak se sázkařům v úvodu dařilo. Prakticky jediným týmem, který sázkaře pozlobil, byli Finové. "V play off nebyli ani v jednom zápase favority, přesto se nakonec radovali ze zlata. Švédsko, Rusko i Kanadu jsme v zápasech s nimi favorizovali a podobný pohled měli i sázkaři," doplnil Hora. Před semifinále byli Finové s kurzem 10:1 největšími outsidery.

Finští hokejisté (zleva) Kaapo Kakko, autor branky Marko Anttila a Niko Ojamäki se radují z vyrovnání ve finále MS.

Vít Šimánek, ČTK

Podle mluvčího Fortuny Petra Šraina měli sázkaři po celou dobu mistrovství před bookmakery náskok, v některých chvílích i dost výrazný. "Až díky senzační jízdě Finska se bookmakerům podařilo bilanci alespoň srovnat, sportovní terminologií utkání mezi sázkaři a bookmakery skončilo 1:1," uvedl Šrain.

Ve Fortuně klienti během MS prosázeli 570 milionů korun. Nejvyšší výhra, která souvisela pouze se šampionátem, padla hned první den. Klient dal na jeden tiket vítězství Česka nad Švédskem (5:2) a Slovenska nad USA (4:1). Vsadil 50 000 korun a při kurzu 30:1 vyhrál téměř 1,5 milionu čistého. "Jiný sázkař zase sestavil tiket, na kterém bylo 31 zápasů, z toho 11 z hokejového šampionátu. Vsadil 5000 korun a při kurzu 362:1 vyhrál přes 1,8 milionu korun," podotkl Šrain.

Jan Kovář v obležení ruských protihráčů.

David W Cerny, Reuters

Chance přijala sázky za 180 milionů korun. "Nejziskovějším utkáním z našeho pohledu byl semifinálový zápas Rusko - Finsko (0:1). Finové přihráli bookmakerům přes tři miliony korun. Naopak sázkaři nejvíce vydělali na úvodním zápase české reprezentace se Švédskem, kdy jsme jim na výhrách vyplatili o pět milionů víc, než si vsadili," sdělila mluvčí Chance Markéta Světlíková.

SazkaBet podle mluvčího Václava Friedmanna přijala sázky přes 100 milionů korun, proti loňskému šampionátu dvakrát více. Nejvíce klienti sázeli na semifinále Česko - Kanada (1:5). "Zatímco v základních skupinách byli úspěšnější sázející, vyřazovací boje vyšly mnohem lépe bookmakerům. Prvenství Finska věřila před začátkem mistrovství jen čtyři procenta sázejících," dodal Friedmann.

Fanoušci českých hokejistů v Bratislavě.

Václav Šálek, ČTK

Tipsport, Fortuna a Chance přijaly dohromady sázky za 1,65 miliardy korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti přijaté částky většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkové sázky dosáhly asi 1,8 miliardy korun. Hokejový rekord dosud držel loňský šampionát v Dánsku (1,3 miliardy korun). Na celkově rekordním fotbalovém MS 2018 v Rusku to bylo 2,5 miliardy korun.

ČTK

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..