Plekanec: Jsem splašený, proto je bodů málo

3. prosince 2006 11:58

Jen sedm bodů ve čtyřiadvaceti zápasech nasbíral v letošní sezóně NHL Tomáš Plekanec. Útočník Montrealu Canadiens přitom dostává na ledě dost prostoru. "Na vytíženost a prostor, který dostávám, si nemohu stěžovat," říká Plekanec v rozhovoru pro Právo.

Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech v dresu Montrealu v letošním ročníku NHL máte na kontě sedm bodů za tři góly a čtyři asistence. Jak jste s dosavadní bilancí spokojený?
Mohlo, ba přímo mělo to být lepší. Hlavně z pohledu statistik. Na vytíženost a prostor, který dostávám, si totiž nemohu stěžovat. S tím není žádný problém. Ale nepadá mi to do branky.

Přitom váš průměrný čas na ledě je přes patnáct minut. To není zrovna málo...
Určitě. Vždyť já velmi dobře vím, že nemohu říct ani slovo. A navíc se i do těch šancí dostávám. Jenže góly na mém kontě nepřibývají. Jsem strašně splašený, potřeboval bych více klidu. Budu muset při řešení gólových situací trošku zpomalit...

Nepustil se do vás trenér Carbonneu, že za příležitost, jakou vám poskytuje, nedostává adekvátní služby?
Zatím ne. Je v klidu. Mluvil jsem s ním od začátku sezóny několikrát, ale nikdy mě nekritizoval. Spíše se snažil povzbudit.

Nesvazuje vás, že v letošní sezóně hrajete o další kontrakt, neboť ten stávající v Montrealu na jaře vyprší?
Snažím se na to nemyslet, protože to bych se zbláznil. Každopádně se potvrzuje, že druhá sezóna po vstupu do NHL je horší. Věřím, že se všechno otočí. Mám to ve svých rukách. Ale musím přiznat, že trošku nervozity cítím.

Nemůže se podepsat negativně jistě větší očekávání od vedení, spoluhráčů i fanoušků, protože minulá sezóna se vám vydařila výborně a zaznamenal jste 29 bodů?
Je cítit, že se ode mě víc očekává. I já sám jsem čekal, že to bude lepší. I proto mě všechno mrzí.

Z postavení a výsledků Montrealu však můžete mít určitě radost, že?
Rozhodně. Docela vyhráváme, i když naposledy v Carolině se to nepodařilo. Ale jsme v popředí naší konference a hrajeme celkem solidní hokej. I tohle pomáhá mojí sebedůvěře.

Někdy jsou při vašich zápasech vidět divoké zvraty. Jak tohle snášejí hodně kritičtí fanoušci Montrealu?
Lidé jsou spokojení, protože vyhráváme a oni chodí na hokej kvůli vítězstvím. Navíc bych řekl, že hrajeme docela rychlý pohledný hokej. Ale je pravda, že máme problémy hrát ve stejném tempu šedesát minut. Ty výpadky jsou veliké. Opakovaně se nám stalo, že jsme sehráli výborně první a poslední třetinu, ale v prostřední jsme propadli. Přihodilo se nám to v Buffalu či doma s Atlantou nebo Philadelphií. Tohle musíme změnit.

Váš tým je jedním z řady, kde dělá kapitána Evropan - Fin Koivu. Je následovníkem Jágra v Rangers, Eliáše v New Jersey. Čemu přičítáte tento trend?
Bez Evropanů by NHL nebyla na své současné úrovni a tady si to všichni velmi dobře uvědomují. Je správné, že takové hvězdy zastávají tak významné funkce.

Vy, ač hodně tradiční tým, máte dokonce oba gólmany z evropského kontinentu. Jak Švýcar Aebischer a Francouz Huet zvládají svoji úlohu?
Jsou výborní a hodně vyrovnaní. Myslím, že náš tým těží právě z jejich vysoké kvality. Není mezi nimi diametrální rozdíl. Momentálně je o kousek výš řazen Huet, ale kdyby se mu něco stalo nebo by vypadl z formy,Aebischer ho skvěle zastoupí.

Jedním z jejich předchůdců v brance Montrealu byl Patrick Roy, který byl nedávno uveden do síně slávy. Jak to fanoušci Canadiens přijali?
Nijak. Nikdo to tady podle mého neprožíval. Pokud totiž vím, tak při odchodu do Colorada měl nějaké problémy s fanoušky. Hodně je poštval proti sobě. Bylo to hodně vyhrocené. Asi proto jsem nezaznamenal žádnou reakci.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..