Eliáš zařídil gólem v prodloužení vítězství Devils

NEW YORK

Český hokejový útočník Patrik Eliáš vstřelil ve středečním zápase NHL New Jersey - Montreal necelých osm sekund před koncem prodloužení rozhodující branku a zajistil tak Devils těsné vítězství 2:1. Za výkon v utkání byl český útočník vyhlášen první hvězdou duelu.

Montreal na ledě Devils vedl zásluhou trefy Radka Bonka z první třetiny, domácím se ale pět minut před koncem podařilo přetavit nezměrné úsilí ve vyrovnávací branku.

Bonk byl poté i u rozhodující akce zápasu: při oslabení prohrál v obranné třetině Canadiens buly se Scottem Gomezem, Eliáš si poté vyměnil puk s Brianem Rafalskim a vypálil přesně pod horní tyč Aebischerovy branky.

"Scottova práce na buly byla rozhodující. Pak už stačilo jen pár rychlých přihrávek a přesný volej," komentoval lakonicky svou vítěznou trefu Eliáš.

Vítězství Washingtonu rozčílilo kouče Ottawy

Hokejisté Washingtonu ve středu jednoznačně přehráli Ottawu a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Dvěma góly se na vítězství Capitals podílel kapitán Chris Clark, po třech asistencích si svorně připsali Alexandr Ovečkin a Dainius Zubrus.

Senators prohráli po třech vítězstvích v řadě a kouč Bryan Murray po utkání neskrýval nespokojenost s výkonem rozhodčích. "První gól padl po jasném Ovečkinově ofsajdu. Třetímu gólu předcházelo špatné posouzení čárového rozhodčího. Tomuhle oni říkají čistá hra," vztekal se Murray.

V repríze finále posledního Stanleyova poháru byli tentokrát spokojenější hokejisté Edmontonu. Oilers v prvním a současně posledním vzájemném duelu letošní základní části NHL s Carolinou vedla po druhé třetině o jeden gól a hned v úvodu závěrečného dějství pojistil vítězství Fernando Pisani. Edmonton se tak prodral do čela Severozápadní divize před Minnesotu.

Hokejisté Nashvillu bez zraněného brankáře Tomáše Vokouna prohráli na ledě Anaheimu. Střelci Predatros nenašli recept na domácího gólmana Jeana-Sebastiena Giguera, který vychytal jubilejní pětadvacáté čisté konto v NHL. Dvě branky na vrub hostujícího brankáře Chrise Masona si připsal Teemu Selänne.

Gólman Dallasu Marty Turco má po středečním utkání s Phoenixem na kontě ještě o dvě čistá konta víc než Giguere. Brankář Stars se na nulu příliš nenadřel, stačilo mu pětadvacet zákroků. "Obránci dokázali výborně eliminovat soupeřovy útočníky, takže jsem nebyl pod nijak zvláštním tlakem," líčil Turco.

Washington - Ottawa 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 17. a 34. Ch. Clark, 16. Bradley, 47. Sjomin, 51. Pettinger, 52. Laich - 29. Fisher, 46. Spezza. Zásahy brankářů: Kölzig 37/35 - Emery 37/31. Diváci: 10 926.
New Jersey - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Parise, 65. Eliáš - 4. Bonk. Zásahy brankářů: Brodeur 19/18 - Aebischer 31/29. Diváci: 10 986.
Dallas - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Zubov, 38. Ribeiro, 58. P. Boucher. Zásahy brankářů: Turco 25/25 - Joseph 17/14. Diváci: 16 927.
Anaheim - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 20. a 50. Selänne, 30. Getzlaf, 56. Kunitz. Zásahy brankářů: Giguere 21/21 - Mason 32/28. Diváci: 15 362.
Edmonton - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Winchester, 39. Jason Smith, 42. Pisani - 32. C. Adams. Zásahy brankářů: Markkanen 29/28 - Ward 24/21. Diváci: 16 839.
1.Edmonton271521078:7132
2.Minnesota271421177:7230