Kovář znovu bodoval. Je už NHL nadosah?

Charlotte

Český hokejista Jan Kovář, který se před sezonou marně pokoušel prorazit v New Yorku Islanders, se opět bodově prosadil v AHL, kde pro změnu usiluje o angažmá v Bostonu. Osmadvacetiletý forvard tentokrát v dresu Providence vstřelil gól a navrch přidal asistenci v klání s Charlotte, které jeho Bruins prohráli 3:4. Rodák z Písku má momentálně po čtyřech zápasech na kontě pět bodů za tři góly a dvě asistence.

Jan Kovář na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Karjala.

Kovář ve čtvrté minutě dostal Providence do vedení 1:0, ale záložní tým Caroliny i s devatenáctiletým českým útočníkem Martinem Nečasem v sestavě otočil stav do 36. minuty na 4:1. Kovář při finiši Providence asistoval 83 vteřin před koncem u branky Jordana Szwarze na 3:4.

Reprezentační útočník nyní bojuje v Providence o možnost zahrát si NHL. Po pěti letech strávených v Magnitogorsku v KHL podepsal roční jednocestnou smlouvu na dva miliony dolarů s New Yorkem Islanders, ale do kádru se nedostal a klub s ním předčasně ukončil kontrakt.