Rubriky:

NHL

Živě

Ptáci Ohniváci, Lososi, nebo snad Krakeni? Koho NHL přivítá do své rodiny?

5. prosince 2018 12:05 - Seattle/Praha

Přestože Rada guvernérů NHL v úterý schválila rozšíření počtu účastníků soutěže od sezony 2021/22 o tým ze Seattlu, nový klub stále ještě nemá svůj název. Možností je celá řada a vedení nováčka vezme v potaz i přání fanoušků. Jasno by mohlo být už na jaře příštího roku.

 

Twitter

Prezident a výkonný šéf klubu ze Seattlu Tod Leiweke se nechce s finálním rozhodnutím unáhlit a veřejnost požádal o trpělivost.

„Chceme to udělat správně. A správně znamená, že si chceme být jistí, že naši partneři i fanoušci se budou cítit dobře. Nechceme vytvořit značku, která bude populární jen v našem městě. Značka musí mít potenciál stát se globální," vysvětlil Leiweke.

Firma Oak View Group, která má na starosti rekonstrukci haly Key Arena, v níž Seattle bude hrát své domácí zápasy, zveřejnila seznam třinácti možných názvů klubu.

Za tři roky by tak fanoušci mohli v NHL chodit na Tuleně (Seals), Lachtany (Sea Lions), Velryby (Whales), Orly (Eagles), Pumy (Cougars), nebo Lososy (Sockeyes).

Ve výběru jsou ale i méně tradiční názvy. Třeba Ptáci Ohniváci (Firebirds), Smaragdi (Emeralds) nebo Krakeni, tedy bájní obří hlavonožci schopní potápět celé lodě.

I když Seattle dosud nikdy neměl tým v NHL, v roce 1917 přesto vyhrál Stanley Cup. Tehdy klub působil v Pacific Coast Hockey Association a ve finále pod názvem Seattle Metropolitans porazil Montreal 3:1 na zápasy.

Někteří fanoušci proto navrhují, aby se klub jmenoval stejně i od roku 2021, to ale není příliš pravděpodobné, jelikož právě název Metropolitní nese jedna z divizí Východní konference NHL.

škv, Sport.cz

Jak by se podle vás měl jmenovat nový klub NHL ze Seattlu?


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..