New Jersey - Carolina 2:0Čechům se v NHL dařilo! Zacha rozhodl zápas, Kaše dvakrát skóroval

New York/Praha

Útočník Pavel Zacha dal ve 40. minutě v oslabení vítězný gól hokejistů New Jersey, kteří porazili Carolinu 2:0. V této sezoně NHL skóroval pošesté. Zacha si připsal i asistenci u druhé trefy Devils a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Forvard Tomáš Hertl měl stejnou bilanci při výhře hokejistů San Jose 7:4 na ledě Edmontonu. Svůj střelecký um opět předvedl Ondřej Kaše, jeho dva zásahy ale Anaheimu na vítězství nestačily.

Útočník Pavel Zacha dal ve 40. minutě v oslabení vítězný gól hokejistů New Jersey. Gólman Caroliny Hurricanes Curtis McElhinney (35) proti jeho gólové ráně neměl nárok.

Hlavní hvězdou utkání New Jersey a Caroliny se stal brankář MacKenzie Blackwood, který odchytal teprve pátý zápas v NHL, kryl všech 37 střel hostů a udržel poprvé čisté konto. V brance Caroliny dostal před Petrem Mrázkem přednost Curtis McElhinney.

Zacha při gólové akci vypíchl soupeři puk a ujel po křídle. Jeho první pokus brankář ještě vyrazil, ale opakované zakončení českého útočníka už skončilo v síti. Druhý gól Devils dával v závěru při power play Andy Greene.

Hokejisté San Jose přejeli Edmonton 7:4. Hertl udělal oba své zápisy do kanadského bodování už v první třetině, nejprve byl součástí souhry, kterou gólem na 1:1 ozdobil Donskoi, poté český útočník sám dostal hosty z předbrankového prostoru do vedení.

Sharks zbytek zápasu kontrolovali, hvězdný švédský obránce Erik Karlsson měl gól a tři asistence. San Jose na alespoň sedm gólů dosáhlo potřetí v sezoně.

Kaše se trefil po čtyřech zápasech bez gólu

Ondřej Kaše poslal Anaheim už po 46 vteřinách zápasu s Arizonou do vedení, když skóroval z brejku, Ducks ale nakonec Coyotes podlehli 4:5 v prodloužení. V utkání přitom dvakrát vedli o dvě branky

Na začátku druhé třetiny na 3:1 zvýšil Adam Henrique, po kontaktní brance hostujícího celku pak Anaheim znovu odskočil díky druhému gólu Kašeho. Arizona ale ještě do konce druhé části vyrovnala na 4:4 a později rozhodl v prodloužení Nick Schmaltz.

Nejproduktivnější Čech v soutěži David Pastrňák pomohl asistencí k výhře Bostonu, jenž porazil Buffalo 3:2 v prodloužení.

Bruins přitom v utkání museli stále dotahovat. Pastrňák měl druhou přihrávku na gól, jímž Jake DeBrusk v 58. minutě srovnal stav zápasu na 2:2, v prodloužení pak rozhodl Sean Kuraly

Centr Radek Faksa se podílel dvěma přihrávkami na přesvědčivém triumfu Dallasu 5:1 nad Detroitem a stal se třetí hvězdou večera.

Obránce Red Wings Filip Hronek si z duelu odnesl tři záporné body do hodnocení plus/minus.

Tampa Bay na vlastním ledě vyhrála přestřelku s Montrealem Canadiens v poměru 6:5. Hokejisté Lightning bodovali už po 14. v řadě. Tentokrát o jejich vítězství rozhodl Adam Erne, který byl zvolen první hvězdou zápasu za celkem dva góly a jednu asistenci.

Tampa Bay má na čele ligového pořadí osm bodů náskok na druhého a se ziskem 62 bodů z 39 zápasů je na tom stejně jako Montreal v sezoně 1976-77, který později se 132 body po základní části stanovil rekord NHL.

David Rittich v brance Calgary nepomohl svému týmu k vítězství. V zápase zvítězil Vancouver 3:2 po prodloužení, rozdílový gól dal v 64. minutě Alexander Edler. Český gólman kryl v utkání 24 střel.

NHL:
New Jersey - Carolina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Zacha, 60. A. Greene (Zacha). Střely na branku: 30:37. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Zacha, 3. Bratt (všichni New Jersey).
Calgary - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 15. Jankowski, 29. Hamonic - 6. Boeser, 32. Elias Pettersson, 64. Edler. Střely na branku: 33:27. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 63:06 minut, inkasoval třikrát ze 27 střel a měl úspěšnost zákroků 88,9 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Jankowski (Calgary), 3. Elias Pettersson (Vancouver).
Los Angeles - Vegas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Kopitar - 5. W. Carrier, 33. Tuch, 44. W. Karlsson, 58. Stastny. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Schmidt, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).
Edmonton - San Jose 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)
Branky: 7. a 60. McDavid, 51. C. Jones, 57. Draisaitl - 27. a 49. Couture, 43. a 55. M. Karlsson, 7. Donskoi (Hertl), 11. Hertl, 39. E. Karlsson. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Couture (oba San Jose), 3. C. Jones (Edmonton).
Buffalo - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Scandella, 26. Johan Larsson - 10. Acciari, 58. DeBrusk (Pastrňák), 64. Kuraly. Střely na branku: 28:42. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Scandella (Buffalo).
Toronto - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 23., 25. a 31. Barzal, 10. Filppula. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.514. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Lehner, 3. Pulock (všichni NY Islanders).
Ottawa - Washington 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Colin White, 57. Mark Stone - 8. T. Wilson, 17. Lewington, 22. Bowey. Střely na branku: 33:24. Diváci: 16.808. Hvězdy zápasu: 1. Lewington (Washington), 2. B. Tkachuk (Ottawa), 3. T. Wilson (Washington).
Tampa Bay - Montreal 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)
Branky: 50. a 59. Erne, 15. Gourde, 18. Stralman, 28. Kučerov, 29. Tyler Johnson - 10. a 34. A. Shaw, 11. Agostino, 18. Jordie Benn, 33. Kulak. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Erne, 2. Gourde (oba Tampa Bay), 3. A. Shaw (Montreal).
Florida - Philadelphia 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 54. Hoffman, 59. Huberdeau - 2. Gostisbehere. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.737. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Reimer (oba Florida), 3. Hart (Philadelphia).
St. Louis - Pittsburgh 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky: 35. D. Perron - 1. Crosby, 26. Riikola, 28. Aston-Reese, 30. Letang, 44. Guentzel, 44. Malkin. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.475. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).
Nashville - NY Rangers 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 9. a 31. Bonino, 25. Fiala - 24. a 48. J. Fast, 3. Kreider, 45. M. Staal. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.673. Hvězdy zápasu: 1. J. Fast (NY Rangers), 2. Fiala, 3. Bonino (oba Nashville).
Dallas - Detroit 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 32. a 35. Radulov, 26. Comeau (Faksa), 41. T. Pitlick (Faksa), 43. J. Spezza - 44. D. Larkin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Comeau, 3. Faksa (všichni Dallas).
Colorado - Chicago 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 18. Rantanen, 39. MacKinnon - 10. a 61. P. Kane, 2. DeBrincat. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18.028. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Rantanen (Colorado), 3. Delia (Chicago).
Anaheim - Arizona 4:5 v prodl. (2:1, 2:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. a 33. O. Kaše, 14. Sprong, 21. Henrique - 20. Ekman-Larsson, 29. Ch. Fischer, 34. Cousins, 35. Chychrun, 61. N. Schmaltz. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. N. Schmaltz (Arizona), 2. O. Kaše, 3. N. Ritchie (oba Anaheim).
Winnipeg - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Laine - 10. Bartkowski, 23. Coyle, 60. Fehr. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Jordan Greenway (oba Minnesota), 3. Hellebuyck (Winnipeg).