NHL

Calgary - Colorado 5:3

Rittich v hlavní roli! Český brankář dovedl Plameny k další výhře

10. ledna 2019 06:00 - New York

S návratem Davida Ritticha po zranění mezi tyče se hokejisté Calgary opět vezou v NHL na vítězné vlně. Český brankář byl znovu ústřední postavou středečního duelu Plamenů proti Coloradu, v němž hosté kanadský celek přestříleli 35:16, ale odjíždějí s prázdnou! Flames zvítězili 5:3, vyhráli potřetí v řadě a upevnili si vedoucí postavení v celé Západní konferenci. Rittich byl vyhlášen první hvězdou zápasu, v němž si vítězný gól připsal útočník Michael Frolík.

Candice Ward, Reuters

Rittich byl v daleko větším zápřahu než jeho protějšek Semjon Varlamov, který v utkání čelil jen patnácti střelám. Colorado aktivitu zúročilo pouze v závěru úvodní třetiny, kdy vyrovnalo z 0:2 na 2:2. Vedení strhl zpět na stranu Calgry zhruba v polovině zápasu Elias Lindholm a v 50. minutě zvýšil se štěstím Frolík. Nahození Marka Giordana se totiž odrazilo od nohy českého útočníka přesně pod horní tyč.

"Nechci rýpat, ale podobných gólů dává hodně," řekl s úsměvem Rittich o Frolíkovi, který si připsal vítězný gól. Kladenský odchovanec ale vyzdvihl hlavně přínos Giordana, který v zápase zaznamenal tři přihrávky a je v této sezoně třetí v produktivitě obránců (6+37). Kapitán Calgary se zároveň dostal v klubové historii na páté místo před Joea Nieuwendyka v počtu asistencí (303).

Chvíli před Frolíkovým gólem zabránil Rittich skvělým zákrokem ve skórování Nathanu MacKinnonovi a za stavu 4:2 obral o gól i Gabriela Landeskoga. Český gólman sice ještě jednou kapituloval v čase 59:22, když hrálo Colorado bez brankáře, ale vzápětí zpečetil výhru do prázdné branky Matthew Tkachuk. Rittich si připsal vítězství ve svém čtvrtém startu v řadě.

Philadelphia už je poslední

"Začali jsme velmi dobře, ale ve střední pasáži zápasu jsme nebyli dostatečně důrazní. Pomohl nám důležitý gól v přesilové hře a třetí třetinu jsme odehráli solidně. Byl to těžký zápas. Mají skvělý tým a rychlé hráče, kteří všechno házejí na branku. My jsme nehráli dobře, jak bychom mohli, ale vstřelili jsme důležité branky v pravý čas a podržel nás gólman," zhodnotil zápas Giordano.

Duel Calgary proti Coloradu jako jediný ze třech utkání středečního programu nejslavnější hokejové ligy světa skončil v základní hrací době. Zápasy Chicago - Nashville a Anaheim - Ottawa se musely prodlužovat a v obou případech se nakonec radovali hosté.

Duel v Chicagu rozhodl svým druhým gólem v zápase Filip Forsberg, Ottawa vyhrála na ledě Anaheimu souboj týmů, které do utkání vstupovaly se sérií osmi proher. Kanadský klub uspěl 2:1 v prodloužení a přenechal poslední místo v soutěži Philadelphii.

"Cítili jsme, že ve spoustě utkání v poslední době máme šanci, ale nechali jsme si zápas utéct ve třetí třetinách. Jsem rád, že se to dnes obrátilo," řekl útočník Ottawy Bobby Ryan, který v 50. minutě vyrovnal. Zápas rozhodl Colin White v čase 61:34. Anaheim prohrál poprvé v klubové historii devětkrát za sebou.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Chicago - Nashville 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. DeBrincat, 40. J. Toews, 58. Anisimov - 37. a 61. F. Forsberg, 7. Sissons, 18. Arvidsson. Střely na branku: 31:37. Diváci: 21 255. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Arvidsson (oba Nashville), 3. P. Kane (Chicago).
Calgary - Colorado 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Backlund, 11. Jankowski, 33. E. Lindholm, 50. Frolík, 60. M. Tkachuk - 17. MacKinnon, 20. E. Johnson, 60. Rantanen. Střely na branku: 16:35. David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 18 220. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. Giordano (oba Calgary), 3. MacKinnon (Colorado).
Anaheim - Ottawa 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Silfverberg - 50. B. Ryan, 62. White. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. White (Ottawa), 2. Gibson, 3. Silfverberg (oba Anaheim).