Philadelphia - Vancouver 2:1Parádní klička a gól! Český útočník Voráček vykoupal gólmana a rozhodl o výhře

New York/Praha

Český útočník Jakub Voráček rozhodl v NHL gólem o výhře Philadelphie nad Vancouverem 2:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Flyers hrají ve skvělé pohodě, vyhráli osmý zápas v řadě. Jednou se trefil i Radek Faksa v barvách Dallasu, který zvítězil 5:4 nad Arizonou.

Český útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček (93) střílí gól do sítě Vancouveru Canucks.

Philadelphia má formu. Z posledních deseti utkání prohrála jediné. Na domácím ledě tentokrát Flyers brali těsnou výhru. Na konci první třetiny se trefil v jejich dresu při přesilovce Couturier, aby na začátku druhé části vsítil vítězný gól Jakub Voráček.

Český útočník dostal přihrávku do úniku, který zakončil parádně, když obelstil gólmana a skóroval. Voráček tak zaznamenal dvanáctou trefu v sezoně. Hosté stihli už jen korigovat na 1:2. Český obránce Radko Gudas se v utkání neprosadil.

Jezdci z New Yorku byli v duelu s Los Angeles třikrát ve vedení, ale nakonec duel dospěl do prodloužení, kdy byli úspěšnější Králové z LA. V dresu Rangers se neprosadil český útočník Filip Chytil.

Hvězdou domácích byl Švéd Zibanejad, jenž si připsal gól a asistenci. Také u vítězů se dařilo nejvíce švédskému hokejistovi. Adrian Kempe skóroval dokonce dvakrát a zaknihoval i jedno áčko. Druhou trefu si připsal minutu před koncem základní hrací doby. Prodloužení pak rozhodl už po pětadvaceti sekundách Toffoli.

Toronto potěšilo své fanoušky jasnou výhrou nad Anaheimem. Po bezbramkové první třetině se hráči Maple Leafs rozjeli a nasypali v prostřední části hry soupeři tři góly.

Na začátku závěrečné části sice Švéd Rakell snížil, jenže pak už na ledě vládli opět domácí. Dva góly a dvě asistence slavil švédský útočník Andreas Johnsson. Za hosty nehrál zraněný Ondřej Kaše.

V posledním duelu Dallas prohrával doma s Arizonou po dvou třetinách 1:2. Jenže pak začaly hvězdy zářit a gólovým uragánem se utrhly během minuty a jedenácti sekund na 4:2. Branku na 3:2 zaznamenal v přesilovce český útočník Radek Faksa.

Rozhodnuto však nebylo, Coyotes dokázali bitvu zdramatizovat, jelikož i jim se podařilo vstřelit dva slepené góly během minuty. Nakonec ale zápas nedovedli ani do prodloužení. V 53. minutě rozhodl Seguin a Dallas mohl slavit pátou výhru v řadě. Český hokejista Roman Polák se na straně vítězů neprosadil.

Výsledky zápasů NHL
Rangers – Los Angeles 3:4 po prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Branky: 9. Kreider, 21. Zibanejad, 50. McQuaid - 18. a 60. A. Kempe, 46. Kopitar, 61. Toffoli. Střely na branku: 27:30. Diváci: 16 233. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe, 2. Toffoli (oba Los Angeles), 3. Zibanejad (Rangers).
Philadelphia – Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 19. Couturier, 24. Voráček - 26. Boeser. Střely na branku: 30:42. Diváci: 18 671. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Voráček, 3. Couturier (všichni Philadelphia).
Toronto – Anaheim 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Branky: 34. a 55. Johnsson, 24. Tavares, 40. Muzzin, 44. C. Brown, 47. W. Nylander - 43. Rakell. Střely na branku: 44:25. Diváci: 18 858. Hvězdy zápasu: 1. Muzzin, 2. Johnsson, 3. Andersen (všichni Toronto).
Dallas – Arizona 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)
Branky: 24. Hintz, 43. Klingberg, 44. Faksa, 44. Janmark, 53. Seguin - 9. Ekman-Larsson, 30. Connauton, 47. Hinostroza, 48. Galchenyuk. Střely na branku: 29:42. Diváci: 17 996. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Galchenyuk (Arizona).