Tampa Bay - Los Angeles 4:3 SNTo je válec! Lídr NHL už dosáhl na stobodovou hranici

New York/Praha

Ani jeden bod nezaznamenali čeští hokejisté v pondělních zápasech NHL. Ondřej Palát mohl alespoň po výhře své Tampy Bay 4:3 po samostatných nájezdech nad Los Angeles slavit nejen prodloužení vítězné série svého týmu na devět zápasů, ale také fakt, že Lightning jako první v této sezóně dosáhli v nejlepší lize světa na hranici 100 bodů.

Radost hokejistů Tampy z vítězství nad Los Angeles Kings.

Palát sice nebodoval, ale měl svůj podíl na vyrovnávací brance J.T. Millera na 3:3, když důsledně napadal v útočném pásmu v rohu mantinelu, Steven Stamkos pak mohl ulovit puk a nahrát skórujícímu Millerovi.

Tampa si v první třetině vypracovala dvoubrankový náskok, jenže hosté ve třetí části třemi góly v rozmezí necelých šesti minut průběh duelu otočili. Vyrovnávací trefa však dostala zápas do prodloužení a následného rozstřelu, který rozhodl ve čtvrté sérii Victor Hedman.

Zraněný útočník New Jersey Pavel Zacha mohl jen v roli diváka sledovat, jak Devils doma porazili Montreal 2:1. Blýskl se brankář Corey Schneider, jenž pomohl k vítězství 34 zákroky.

Naprázdno vyšel i útočník Vladimír Sobotka, jehož Buffalu nepomohly proti Torontu ani dva góly kapitána Jacka Eichela. Javorové listy vyhrály 5:3 a ve Východní konferenci si upevnily třetí pozici s dvacetibodovou ztrátou na Tampu.

Obránce P.K. Subban se gólem a asistencí podílel na vítězství Nashvillu proti Edmontonu 4:3 po samostatných nájezdech a zároveň oslavil svůj jubilejní 400. bod v NHL. Rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii nájezdů Brian Boyle.

Oilers se museli obejít bez své hvězdy Connora McDavida, který si odpykával druhou část dvouzápasového trestu za nedovolený zákrok na Nicka Leddyho.

V normální hrací době neskončil ani zápas Colorada s Floridou, který rozhodl až v první minutě prodloužení brankou na 4:3 floridský Aaron Ekblad.

To Vancouver vyřídil doma Kačery z Anaheimu jasně 4:0, když dvě trefy zaznamenal Bo Horvat.

Toronto - Buffalo 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Branky: 24. Tavares, 26. Matthews, 26. F. Gauthier, 34. Ennis, 58. K. Kapanen - 20. a 41. Eichel, 38. Reinhart. Střely na branku: 33:34. Diváci: 19 026. Hvězdy zápasu: 1. F. Gauthier, 2. K. Kapanen (oba Toronto), 3. Eichel (Buffalo).
New Jersey - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 13. Bastian, 24. Gabriel - 47. Byron. Střely na branku: 22:35. Diváci: 12 791. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Bastian, 3. C. Carrick (všichni New Jersey).
Vancouver - Anaheim 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. a 48. Horvat, 9. Goldobin, 17. Biega. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 542. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Horvat, 3. Elias Pettersson (všichni Vancouver).
Nashville - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 32. Colton Sissons, 34. P.K. Subban, rozhodující sam. nájezd B. Boyle - 3. a 50. Draisaitl. Střely na branku: 38:27. Diváci: 17 481. Hvězdy zápasu: 1. Colton Sissons, 2. P.K. Subban, 3. B. Boyle (všichni Nashville).
Colorado - Florida 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 23. Jost, 35. Rantanen, 48. D. Brassard - 39. Brouwer, 40. Dadonov, 52. Hoffman, 61. Ekblad. Střely na branku: 39:38. Diváci: 14 338. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Dadonov (oba Florida), 3. D. Brassard (Colorado).
Tampa Bay - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 2. B. Point, 9. Cirelli, 53. J.T. Miller, rozhodující sam. nájezd Hedman - 46. Iafallo, 51. J. Brodzinski, 52. A. Wagner. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Cirelli (oba Tampa Bay), 3. A. Wagner (Los Angeles).