Pittsburgh - Washington 5:3Vránovy góly nestačily, šampioni NHL podlehli Pittsburghu. Šimek nedohrál

New York

Ani dvě trefy českého útočníka Jakuba Vrány nespasily hokejisty Washingtonu v úterním utkání zámořské NHL. Úřadující šampioni prohráli na ledě Pittsburghu 3:5. Lví podíl na ukončení sedm zápasů trvající vítězné série celku z hlavního města USA měl kapitán Tučňáků Sidney Crosby, jenž si připsal dvě branky. Ruský útočník vítězů a první hvězda duelu Jevgenij Malkin zkompletoval svoji sbírku na rovných 1000 bodů za 391 gólů a 609 asistencí a tohoto milníku dosáhl jako 88. hráč v historii NHL.

Křídelní útočník Washingtonu Jakub Vrána se raduje po gólu, který vstřelil v úvodní třetině utkání NHL proti Pittsburghu.

Hned šesti body za tři góly a stejný počet asistencí se podílel na vysoké výhře Calgary nad New Jersey 9:4 domácí útočník Johnny Gaudreau, český brankář David Rittich pochytal 22 střel hostí.

Dalším divokým výsledkem skončilo i utkání Columbusu s Bostonem (7:4), v dresu vítězů se zaskvěl premiérovým hattrickem v NHL Boone Jenner. Tomáš Hertl bodoval pošesté za sebou, když jednou přihrávkou pomohl San Jose porazit Winnipeg 5:4.

Vrána otevřel dvacátou trefou sezony skóre zápasu, když se prosadil v závěru první třetiny střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Český útočník zvýšil v polovině utkání z nenápadné akce na 2:0. Jeho střelu od pravého mantinelu vyrazil gólman Matt Murray nad sebe a puk, o kterém nevěděl, kde je, mu propadl za záda do branky.

Náskok Washingtonu se ale brzy rozplynul. Pittsburgh v rozmezí 33. až 35. minuty otočil zápas třemi góly a vedení už nepustil. "Vedli jsme, byli jsme nahoře. Dali ale gól, vypadli jsme na chvilku z rytmu a už bylo těžké se po tom vracet zpátky do hry," řekl Vrána. V dresu poražených si po jedné přihrávce připsal jubilejní 1200. bod v soutěži Alexandr Ovečkin.

Šestigólová smršť, Šimek se zranil

New Jersey, které od poloviny února postrádá zraněného Pavla Zachu, po dvou třetinách vedlo 4:3. Blake Coleman a Kenny Agostino překonali Ritticha ze sólového úniku, Kyle Palmieri se prosadil tečí a v oslabení udeřil v přečíslení dva na jednoho Travis Zajac.

Calgary ale v závěrečném dějství šestigólovou smrští překlopilo výhru na svou stranu. Pod čtyři branky včetně té vítězné z trestného střílení se ve třetí třetině podepsal Gaudreau. Kanadský útočník je prvním hráčem od roku 2013, který v soutěži nasbíral během jednoho utkání šest bodů. Michael Frolík, který si minule připsal čtyři asistence, tentokrát nebodoval.

Zápas ve Winnipegu rozhodl Joe Pavelski pět sekund před koncem třetí třetiny a zajistil tím San Jose šestou výhru v řadě. Během vítězné série bodoval ve všech zápasech Hertl (3+4). Jeho spoluhráč Radim Šimek stihl ve Winnipegu jen tři střídání a ze zápasu odstoupil poté, kdy na jeho pravou nohou dopadl Andrew Copp.

Útočník Columbusu Boone Jenner vynechal minulý zápas kvůli horečce, ale vrátil se plný sil a hattrickem zařídil týmu výhru 7:4 nad Bostonem. Jeho spoluhráči Josh Anderson a Zach Werenski si připsali shodnou bilanci jednoho gólu a tří přihrávek. Na straně poražených vyšel naprázdno David Krejčí, který v předchozích čtyřech zápasech skóroval.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Buffalo - Dallas 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 28. a 34. Hintz. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 830. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Bishop, 3. J. Klingberg (všichni Dallas).
Pittsburgh - Washington 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 34. a 35. Crosby, 33. Guentzel, 52. Kessel, 60. McCann - 20. a 31. Vrána, 55. Carlson. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18 640. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. McCann (všichni Pittsburgh).
Columbus - Boston 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Branky: 20., 29. a 60. Jenner, 8. J. Anderson, 15. Dzingel, 28. Duchene, 53. Werenski - 34. a 39. Marchand, 4. Bergeron, 36. Wagner. Střely na branku: 35:31. Diváci: 16 554. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. J. Anderson, 3. Werenski (všichni Columbus).
Montreal - Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 33. a 60. Domi, 38. Kulak - 41. Athanasiou. Střely na branku: 36:21. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Bernier (Detroit), 3. Tatar (Montreal).
St. Louis - Arizona 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Schwartz - 22. Pánik, 41. Hinostroza, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18 428. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Hinostroza (oba Arizona), 3. Schwartz (St. Louis).
Winnipeg - San Jose 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 9. Copp, 10. Little, 21. Connor, 57. Perreault - 17. a 31. Nyquist (na první Hertl), 9. Vlasic, 42. Sörensen, 60. Pavelski. Střely na branku: 25:36. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (San Jose), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Vlasic (San Jose).
Calgary - New Jersey 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)
Branky: 6., 42. a 53. J. Gaudreau, 41. a 43. D. Ryan, 28. S. Bennett, 31. E. Lindholm, 59. Monahan, 59. M. Tkachuk - 17. Coleman, 19. Palmieri, 21. Agostino, 38. Zajac. Střely na branku: 39:26. Brankář David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval čtyři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18 529. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. D. Ryan, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).
Anaheim - Nashville 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 4. Getzlaf, 11. Silfverberg, 34. Sprong - 55. a 56. F. Forsberg. Střely na branku: 18:34. Diváci: 16 811. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. F. Forsberg (Nashville).