Washington - Philadelphia 3:1

Vrána zpečetil výhru Washingtonu nad Voráčkovou Philadelphií

24. března 2019 20:14 - Washington
(Aktualizováno: 25. března 2019 07:05)

Český hokejový útočník Jakub Vrána zpečetil v utkání NHL gólem vítězství hokejistů Washingtonu 3:1 nad Philadelphií a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jedinou branku Flyers vstřelil Jakub Voráček. Vrána si získal pozornost už před začátkem zápasu, když při rozbruslení potěšil malou fanynku.

Brad Mills, Reuters

Vrána si vysloužil pozornost ještě dřív, než zápas odstartoval. Během rozbruslení se totiž vyfotil s šestiletou holčičkou a pomohl ji tím zkompletovat seznam ročních cílů.

Dívenka měla na skice pět úkolů - jít do školky, ztratit zub, navštívit hokejový zápas Washingtonu, dostat puk a udělat si selfie s hráčem Washingtonu.

Capitals si připsali výhru po dvou porážkách a zajistili si setrvání v čele tabulky Metropolitní divize před pondělní návštěvou Bílého domu, kam je k ocenění jejich loňského triumfu ve Stanley Cupu pozval americký prezident Donald Trump. Kvůli jeho názorům setkání odmítl brankář Braden Holtby, jenž zlikvidoval 35 střel a byl hlavní hvězdou utkání.

Jako jediný ho překonal v 38. minutě Voráček, jenž tvrdou ranou z ostrého úhlu v přesilovce snížil na 1:2 a vstřelil dvacátý gól v sezoně. Vítězství Washingtonu nicméně pojistil v 49. minutě střelou po zemi v brejku Vrána, jenž si vylepšil bilanci v ročníku na 22 branek.

V hledišti fandil týmu Capitals i český basketbalista Tomáš Satoranský, jenž je oporou Washingtonu ve slavné zámořské soutěži.

Carolina, v jejíž brance tentokrát nestál Petr Mrázek, pokračuje ve skvělých výkonech. Tentokrát doma vyhrála nad Montrealem 2:1 v prodloužení a připsala si šestou výhru z posledních osmi duelů.

V utkání přitom dlouho měli navrch hosté, o náskok přišli až v 55. minutě, kdy se trefil Van Riemsdyk. Zápas pak rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení osmnáctiletý Rus Svečnikov a Hurricanes mohou slavit důležité body.

Až v prodloužení rozhodli o svém vítězství také hokejisté Chicaga, kteří zdolali 2:1 tým Colorada. I v tomto případě hosté vedli po přesilovkové trefě Kerfoota.Na začátku třetí dvacetiminutovky však Anisimov v početní převaze srovnal a v 62. minutě už Blackhawks slavili vítězství po zásahu Keitha.

V dresu vítězů se neprosadil český hokejista David Kämpf , jenž na ledě strávil lehce přes dvanáct minut.

Vancouver nepotěšil své fanoušky v duelu s Columbusem. Kosatky nedaly ani gól a prohrály 0:5. Tým Blue Jackets zabral po třech porážkách v řadě, soupeři oplatil prosincovou porážku 2:3 z domácího prostředí.

Doma naopak zabral tým NY Islanders, když zvítězil nad Arizonou 2:0. Ostrované rychle vedli po přesné trefě Eberleho, žádnou přestřelku však neodstartoval. Těsné vedení drželi Islanders až do konce duelu. Až v 57. minutě je druhým zásahem uklidnil Nelson.

Výsledky NHL:
Washington - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Wilson, 31. Boyd, 49. Vrána - 38. Voráček. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Boyd, 3. Vrána (všichni Washington).
 NY Islanders - Arizona 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Eberle, 57. Nelson. Střely na branku: 26:31. Diváci: 13 917. Hvězdy utkání: 1. Lehner, 2. Eberle, 3. Nelson (všichni NY Islanders).
Carolina - Montreal 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. T. van Riemsdyk, 64. Svečnikov - 15. Byron. Střely na branku: 40:29. Diváci: 14 437. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Svečnikov, 3. T. van Riemsdyk (všichni Carolina).
Chicago - Colorado 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 42. Anisimov, 62. Keith - 36. Kerfoot. Střely na branku: 42:20. Diváci: 21 410. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Grubauer (Colorado), 3. Anisimov (Chicago).
Vancouver - Columbus 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 17. a 51. J. Anderson, 21. Dubois, 27. Dzingel, 48. Bjorkstrand. Střely na branku: 21:33. Diváci: 17 805. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. J. Anderson, 3. Dubois (všichni Columbus).
rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.