Boston - NY Rangers 6:3Galashow české hvězdy v NHL! Pastrňákovi hattrick nestačil a už to létalo

New York/Praha

Senzace! Česká hvězda jménem David Pastrňák opět září v zámořské NHL v plné parádě. V utkání s Jezdci z New Yorku se útočník blýskl hattrickem, přidal i dvě asistence, duel tak proměnil ve svou galashow. Jeho spoluhráč a krajan David Krejčí přidal dvě přihrávky na gól a Boston vyhrál 6:3. V barvách Philadelphie zaknihoval gól i tvrďák Radko Gudas a tým Flyers nakonec zvítězil nad Torontem 5:4 po samostatných nájezdech. Asistenci u vítězné trefy Dallasu na ledě Calgary zaznamenal útočník Radek Faksa.

Český hokejový útočník David Pastrňák zářil v NHL.

Pastrňák v duelu s Rangers řádil a poprvé skóroval už po necelých třech minutách při přesilové hře. Druhý zásah přidal krátce před polovinou utkání, když se na akci podílel asistencí i krajan Krejčí. Do konce druhé třetiny si pak Pasta stihl odskočit i na trestnou lavici za hákování.

V závěrečné dvacetiminutovce ale pokračoval ve své úchvatné show. Nejprve se u gólu DeBruska proměnil v asistenta (druhé áčko si připsal i Krejčí), aby v čase 52:53 oslavil hattrick při další početní výhodě. Na led létaly čepice ze všech stran. Mladý Čech ale pořád neměl dost. Necelé čtyři minuty před koncem pak měl Pastrňák asistenci u přesilovkového zásahu Bergerona.

Bostonský kouč si po utkání náramně pochvaloval výkon českého útočníka. "Byl to skvělý večer. Pastrňákovi to střílelo fakt dobře," usmíval se Bruce Cassidy. Nadšený byl pochopitelně i sám hokejista. "Moc mi to pomůže. Návrat po zranění nebyl jednoduchý," vykládal borec číslem 88 na dresu.

Pastrňák je prvním hráčem Bruins od ročníku 1993/94, který během jedné sezony nasázel tři hattricky. Dvaadvacetiletý útočník je s 36 trefami nejlepším českým střelcem soutěže, i když přišel v únoru a březnu o šestnáct zápasů kvůli zranění palce na levé ruce. Pastrňák si od návratu připsal v pěti utkáních jedenáct bodů (5+6), přestože si stěžoval, že jeho výkon nejsou podle jeho představ.

Český hokejový útočník David Pastrňák měl v NHL pořádně nabito. Na led létaly čepice.

Pastrňák zažil nejproduktivnější večer v kariéře loni v úvodním kole play off proti Torontu, ve kterém přidal ke třem gólům i tři přihrávky.

V dresu poražných se neprosadili Filip Chytil. Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jeho spoluhráči z prvního útoku se také činili. Marchand si připsal tři asistence a Bergeron gól a jednu přihrávku.

Gudas pálil, Voráček nedal nájezd

Mezi střelce se zapsal i český tvrďák v dresu Philadelphie Radko Gudas. Ten v utkání Flyers s Toronten vstřelil druhý gól svého týmu. Prosadil se ve 29. minutě, kdy vyrovnával na 2:2. Hosté vedli po první třetině o dvě branky, po druhé pro změnu měli blíž k výhře domácí, když otočili na 3:2, aby nakonec duel dospěl až do samostatných nájezdů.

Ty zvládla lépe Philadelphia. Jakub Voráček sice ve druhé sérii neproměnil, ale v pátém kole této dovednostní disciplíny rozhodl utkání ve prospěch Letců Couturier.

Duel Calgary s Dallasem fanouškům nenabídl žádnou gólovou smršť. Českého brankáře Davida Ritticha překonal chvíli před první přestávkou při přesilové hře Rus Radulov, ale pak se na další střelce pořádnou chvíli čekalo.

Necelých osm minut před koncem pak hosté pojistili náskok při přesilovce. Prosadil se mladý Fin Heiskanen po příhrávce Radka Faksy. Tým Calgary pak už jen dokázal snížit na konečných 1:2.

Český útočník Plamenů Michael Frolík se bodově neprosadil, žádný kanadský bod si nepřipsali u hostů ani Roman Polák. Ten si za hrubost odpykal jeden dvouminutový trest.

Colorado na domácím ledě vyhrálo nad Rytíři z Vegas 4:3, český hokejista Tomáš Nosek se v dresu poražených neprosadil. Tým Avalanche vedl už 3:0, ale hostům se povedlo korigovat ještě v prostřední části hry na rozdíl jedné branky. Ještě před odchodem do kabin ale Colorado přidalo další gól a mířilo za výhrou. Poslední branku zápasu sice vstřelil Tuch z Vegas, ale na vítězství domácích to nic změnit nemohlo.

Výsledky zápasů NHL
Philadelphia – Toronto 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Branky: 36. a rozhodující sam. nájezd Couturier, 24. Konecny, 29. Gudas, 49. Hartman - 6. C. Brown, 13. Kadri, 42. Matthews, 52. W. Nylander. Střely na branku: 44:42. Diváci: 19 205. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Laughton (oba Philadelphia), 3. C. Brown (Toronto).
Boston - NY Rangers 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 3., 30. a 53. Pastrňák (na druhou Krejčí), 44. DeBrusk (Pastrňák, Krejčí), 57. Bergeron (Pastrňák), 58. McAvoy - 17. a 60. Zibanejad, 46. R. Strome. Střely na branku: 32:23. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston)
Calgary - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Brodie - 18. Radulov, 53. Heiskanen (Faksa). Střely na branku: 36:23. Brankář David Rittich odchytal za Calgary 57:09 minuty, inkasoval dva góly z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 18 881. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Dallas), 2. Giordano (Calgary), 3. Heiskanen (Dallas)
Colorado - Vegas 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 6. Calvert, 9. MacKinnon, 28. Barrie, 38. Bourque - 31. Stastny, 35. R. Smith, 57. Tuch. Střely na branku: 30:37. Diváci: 16 799. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Tuch (Vegas)

6 Chicago 82 270 : 291 84
7 Minnesota 82 211 : 237 83