Detroit - Boston 6:3To byla smršť! Češi sbírali v NHL góly i asistence, jen smolař Pastrňák zvonil po parádě na horní tyč

Český obránce Filip Hronek pomohl v NHL gólem a asistencí hokejistům Detroitu k domácímu vítězství nad Bostonem 6:3, v týmu Bruins zaznamenal dokonce dvě gólové přihrávky David Krejčí. Pittsburgh vyhrál nad Carolinou 3:1 a jednou asistencí se na tom podílel útočník Dominik Simon. Brankář Petr Mrázek zůstal tentokrát jen na střídačce poražených. Gól vstřelil i Michael Frolík, jehož Calgary vyhrálo na ledě Žraloků ze San Jose 5:3. U poražených si připsal jednu přihrávku na gól Tomáš Hertl.

Radost hokejistů Detroitu v utkání s Bostonem. Gratulace po vstřeleném gólu přijímá od spoluhráčů obránce Filip Hronek (17).

Neskutečný zápas plný zvratů viděl Detroit. Hosté z Bostonu šli do oslabení už po šesti sekundách hry, což byl signál, že tenhle zápas bude pro ně hodně náročný. Rudá křídla pak vedla po první třetině 2:0, když střelecky úřadoval Anthony Mantha. Prostřední část naopak patřila Bruins. Ti třemi góly otočili skóre. U branky DeBruska na 1:2 si připsal první asistenci David Krejčí, druhé áčko do statistik zaknihoval minutu před druhou přestávkou při trefě Backese.

Třetí třetinu ovládl Detroit, když nasázel soupeři čtyři góly. Ve 42. minutě zkompletoval Mantha hattrick, o osm sekund později už Rudá křídla dokonce vedla. V čase 52:03 se dočkal gólové oslavy i český obránce Hronek, jemuž přihrál hrdina utkání Mantha. A to nebylo ze strany českého mladíka vše. Skóre pečetil ranou do prázdné branky Larkin a Hronek si připsal asistenci. Hvězdný David Pastrňák vyšel tentokrát naprázdno, od gólu jej ale dělily milimetry. Ve velké šanci zazvonil pukem na horní tyč branky Red Wings.

Tučňáci nakročili k vítězství nad Hurricanes už v první třetině dvěma góly. Definitivně pak hosty zlomila branka ze 46. sekundy třetí části hry. Na zásahu zkušeného Patrika Hornqvista se podílel přihrávkou i útočník Simon.

Carolina, v jejíž brance tentokrát nestál gólman Petr Mrázek, pak už jen v 53. minutě skóre korigovala.

Arizona si doma poradila s Minnesotou 4:0. Hvězdou utkání byl americký útočník Josh Archibald, jenž zaznamenal dva góly a přidal i jednu asistenci. Nejprve na konci druhé třetiny zvyšoval na 2:0, aby necelé dvě minuty před koncem utkání trefil odkrytou branku a domácí tým vedl už 3:0. Minnesota dál hrála bez gólmana a inkasovala ještě jednou, opět do odkryté klece. Po přihrávce Archibalda pečetil výsledek Vinnie Hinostroza.

Čtyři branky padly i v duelu Buffala s Columbusem, všechny inkasoval gólman Sabres. Tým Blue Jackets zvládl skvěle první třetinu, kdy si vypracoval třígólový náskok. Ten v prostřední dvacetiminutovce ještě hosté navýšili a nebylo co řešit. Kanaďan Pierre-Luc Dubois zaznamenal gól a přidal dvě asistence. Columbus vyhrál páté utkání v řadě.

Žraloci sice doma nad Calgary vedly 1:0, jenže Plameny třemi zásahy během 75 sekund sežehly naděje San Jose. V prostřední dvacetiminutovce hosté náskok ještě o gól navýšili.

V poslední části hry pak byli vidět čeští hokejisté. Nejprve se na domácí straně zapsal asistencí u gólu na 2:4 do statistik útočník Hertl, chvíli po něm pro změnu na druhé straně gólově úřadoval Frolík a dal hostům opět vedení o tři branky. Domácí tým pak už jen korigoval na konečných 3:5. Český brankář David Rittich tentokrát za Plameny nechytal.

Porážku 0:3 na domácím ledě museli překousnout Češi Jakub Voráček a Radko Gudas. Jejich Philadelphia nestačila na Jezdce z New Yorku. Tým Flyers inkasoval dvakrát v závěru první třetiny a hosté měli od té chvíle duel pod kontrolou.

Výsledky zápasů NHL
Philadelphia - NY Rangers 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Bučněvič, 20. R. Strome, 48. Skjei. Střely na branku: 29:25. Diváci: 19 437. Hvězdy utkání: 1. Georgiev, 2. Bučněvič, 3. M. Staal (všichni Rangers).
Arizona – Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. a 59. J. Archibald, 8. Galchenyuk, 60. Hinostroza. Střely na branku: 23:39. Diváci: 17 431. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. J. Archibald, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).
Pittsburgh – Carolina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. G. Wilson, 19. Cullen, 41. Hörnqvist (Simon) - 53. Slavin. Střely na branku: 28:38. Diváci: 18 616. Hvězdy zápasu: 1. Cullen, 2. A. Johnson, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh)
Buffalo – Columbus 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Dubois, 14. Bjorkstrand, 18. N. Foligno, 36. J. Anderson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 17 990. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. N. Foligno, 3. Bobrovskij (všichni Columbus)
Detroit – Boston 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Branky: 11., 20. a 42. Mantha, 42. Hirose, 53. Hronek, 60. D. Larkin (Hronek) - 23. DeBrusk (Krejčí), 30. Marchand, 39. Backes (Krejčí). Střely na branku: 28:34. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Bertuzzi, 3. Hirose (všichni Detroit).
San Jose – Calgary 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 13. Meier, 46. Couture (Hertl), 57. Labanc - 15. Monahan, 16. Jankowski, 17. Prout, 28. Backlund, 49. Frolík. Střely na branku: 15:28. Diváci: 17 313. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Meier (San Jose)