Boston - Tampa Bay 3:6Krejčí s Pastrňákem na závěr základní části zářili, Tampa přesto vyrovnala rekord NHL, dařilo se i Zachovi

Boston/Praha

Ani gól a asistence Davida Krejčího a dvě přesné přihrávky Davida Pastrňáka nestačily hokejistům Bostonu v jejich závěrečném utkání základní části NHL k domácí výhře nad Tampou Bay, nejlepším týmem soutěže. Útočník Ondřej Palát přispěl k triumfu svého týmu jednou asistencí a Lightning tak 62. vítězstvím v sezoně vyrovnali rekord soutěže. Pavel Zacha vstřelil krásný gól proti Floridě.

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos slaví svůj gól v oslabení proti Bostonu.

Navzdory porážce se oba čeští forvardi Bostonu dostali mezi největší hvězdy duelu. Krejčí byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem zápasu, Pastrňák třetím. Nestačili jen na gólmana Blesků Edwarda Pasquala, který si připsal třicet úspěšných zákroků. Obránce Jan Rutta odehrál 21:38 minut, nejvíce ze všech hráčů Tampy.

Lightning jako suverénní vítězové NHL vyrovnali počin Detroitu, který dosáhl na 62 vítězství v ročníku 1995/96. S celkovými 128 body zaostali o čtyři za maximem Montrealu z ročníku 1976/77.

Dvěma body za gól a asistenci se podílel na úspěchu v Bostonu ruský útočník Nikita Kučerov a poprvé v kariéře získá Art Ross Trophy s celkově 128 body za 41 branek a 87 přihrávek z 82 utkání.

Je to nejvíce bodů od sezony 1995/96, kdy produktivitě kraloval Mario Lemieux z Pittsburghu se 161 body (69+92) ze 70 utkání a na druhém místě měl tehdy jeho spoluhráč Jaromír Jágr 149 bodů (62+87) z 82 duelů.

Útočník Bostonu David Krejčí (uprostřed) překonává gólmana Tampy Bay Edwarda Pasquala.

Tampa Bay sice v Bostonu prohrávala po první třetině 0:2, ale výsledek otočila. Skóre otevřel v 15. minutě po akci Charlieho Avoye Krejčí a druhou asistenci si připsal Pastrňák. Oba čeští útočníci pak v 55. minutě asistovali u branky Matta Grzelcyka, který snížil na 3:4. Palát přihrál 86 sekund před koncem na gól Tylera Johnsona do prázdné branky při power play Bostonu.

Debut snů: hattrick a rozhodující gól v nájezdech

St. Louis vyhrálo nad Vancouverem 3:2 po samostatných nájezdech, což nakonec Blues stejně nestačilo na první příčku Centrální divize. V play off je tak čeká Winnipeg.

Centrální divizi tak ovládl Nashville, který si poradil s Chicagem 5:2. Po první třetině přitom měli dvougólový náskok právě Jestřábi. Predátory čeká na startu vyřazovacích bojů Dallas. Hvězdy na konci základní části porazily Minnesotu 3:0, když všechny góly padly ve třetí třetině.

Snový debut v NHL zažil Ryan Poehlig. 20letý Američan ve svém prvním utkání za Montreal rovnou vstřelil hattrick a vítězství svého týmu dokonal v nájezdech, kdy se prosadil počtvrté. Canadiens ve svém posledním klání této sezony zdolali Toronto 6:5.

Columbus porazil Ottawu 6:2, z poslední postupové příčky se však již nezvedl. První divokou kartu Východní konference totiž udržela Carolina po výhře 4:3 nad Philadelphií, za poražené jednou asistoval Jakub Voráček. Jeff Skinner vstřelil svůj 40. gól v tomto ročníku, když jeho Buffalo rozstřílelo Detroit 7:1, na jediný gól Rudých křídel asistoval Filip Hronek. Pro oba týmy však tímto soubojem sezona skončila.

Zacha zakončil sezonu nádherným gólem

Pavel Zacha krásnou individuální akcí vstřelil svou třináctou branku sezony a navrch asistoval u Zajacovy rozhodující trefy na 4:3 v prodloužení. New Jersey i Florida si play off nezahrají.

Pittsburgh vybojoval bod proti New Yorku Rangers, čímž si udržel třetí příčku v Metropolitní divizi.

Gól Ryana Stromea v prodloužení na 4:3 pro obě mužstva už nic neřešil, Rangers už delší dobu vědí, že vyřazovací boje budou bez nich. Tučňáci odehrají první kolo proti New Yorku Islanders. Ostrované na konec základní části zdolali Washington 3:0. Tomáš Hertl dvěma asistencemi pomohl Žralokům přehrát Colorado 5:2.

Výsledky NHL
Boston - Tampa Bay 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Branky: 15. Krejčí (Pastrňák), 20. Heinen, 55. Grzelcyk (Pastrňák, Krejčí) - 25. Černák, 33. Stamkos, 37. Cirelli, 41. Kučerov, 55. Coburn, 59. T. Johnson (Palát). Střely na branku: 33:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pasquale (Tampa Bay), 2. Krejčí, 3. Pastrňák (oba Boston).
St. Louis - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 12. B. Schenn, 51. Tarasenko, rozhodující sam. nájezd R. O'Reilly - 44. Pearson, 58. E. Pettersson. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.970. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. B. Schenn, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).
Montreal - Toronto 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 12., 23., 58. a rozhodující sam. nájezd Poehling, 28. Weal, 31. A. Shaw - 6. Hyman, 9. Gardiner, 29. T. Moore, 38. W. Nylander, 49. Kapanen. Střely na branku: 49:49. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Poehling (Montreal), 2. Hyman (Toronto), 3. Weal (Montreal).
Ottawa - Columbus 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 29. Chabot, 47. Bödker - 4. a 11. Dubois, 10. Nutivaara, 36. Texier, 50. Bjorkstrand, 59. Riley Nash. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Bjorkstrand (oba Columbus), 3. Duclair (Ottawa).
Detroit - Buffalo 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
Branky: 16. Mantha (Hronek) - 32. a 51. Skinner, 4. S. Reinhart, 12. Dahlin, 29. Sheary, 33. Girgensons, 52. Montour. Střely na branku: 24:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Dahlin, 3. Eichel (všichni Buffalo).
Florida - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 32. Barkov, 57. Huberdeau, 59. Hoffman - 2. a 28. Bastian, 35. Zacha, 61. Zajac (Zacha). Střely na branku: 40:27. Diváci: 15.259. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Zajac, 3. Bastian (oba New Jersey).
Philadelphia - Carolina 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 15. Lindblom, 22. Konecny, 27. Couturier (Voráček) - 10. Foegele, 12. Faulk, 16. T. Teräväinen, 28. J. Staal. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19.433. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. T. Teräväinen (oba Carolina), 3. Couturier (Philadelphia).
Pittsburgh - NY Rangers 3:4 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. Crosby, 43. Bjugstad, 58. Guentzel - 13. B. Smith, 43. Skjei, 54. Naměstnikov, 63. R. Strome. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.660. Hvězdy zápasu: 1. R. Strome (NY Rangers), 2. Guentzel, 3. Crosby (oba Pittsburgh).
Washington - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky. 23. a 51. Filppula, 58. M. Martin. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Lehner, 3. D. Toews (všichni NY Islanders).
Nashville - Chicago 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 30. Fabbro, 39. F. Forsberg, 44. Arvidsson, 58. Sissons, 60. Bonino - 3. Perlini, 11. Caggiula. Střely na branku: 50:33. Diváci: 17.694. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. F. Forsberg, 3. Fabbro (všichni Nashville).
Dallas - Minnesota 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. a 49. Seguin, 53. Pitlick. Střely na branku: 44:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Stalock (Minnesota), 3. Bishop (Dallas).
Calgary - Edmonton 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Jankowski - 11. Draisaitl, 25. Chiasson, 46. Nurse. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Koskinen, 3. Draisaitl (oba Edmonton).
Arizona - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky: 3. Galchenyuk, 44. Richardson - 16. Scheifele, 23. Trouba, 31. Connor, 36. Ehlers. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Richardson (Arizona).
San Jose - Colorado 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. Burns (Hertl), 12. E. Kane, 27. Labanc, 46. Nyquist (Hertl), 60. Haley - 3. Jost, 22. MacKinnon. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Nyquist, 3. Burns (všichni San Jose).
Los Angeles - Vegas 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 13. a 60. Kovalčuk, 15. Carter, 31. Roy, 49. Kopitar - 31. Pirri, 34. Zykov. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. D. Brown, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).