Živě

V nominaci na Mastertonovu trofej jsou Foligno, Lehner a Thornton

20. dubna 2019 11:59 - New York

Ve finální nominaci na Bill Masterton Memorial Trophy, která se v NHL uděluje za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji, jsou brankář Robin Lehner z New Yorku Islanders a útočníci Nick Foligno z Columbusu a Joe Thornton ze San Jose. Vítěz bude vyhlášen 19. června na slavnostním předávání cen NHL v Las Vegas.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Švéd Lehner v září na začátku přípravného kempu přiznal, že se potýkal se závislostí na alkoholu a prášcích a že mu lékaři během odvykací léčby diagnostikovali bipolární poruchu. Po třech sezonách strávených v Buffalu se rozhodl pro změnu působiště a v létě podepsal roční smlouvu s Islanders, s nimiž prožil nečekaně úspěšnou základní část.

V brankovišti se Lehner pravidelně střídal s Thomasem Greissem. Společně vybojovali William M. Jennings Trophy, která je určena pro gólmany z týmu s nejnižším počtem inkasovaných branek v základní části.

Lehner navíc zazářil i v prvním kole play off, kde Islanders vyřadili Pittsburgh v nejkratší možné době. Ve čtyřech utkáních inkasoval od Penguins pouhých šest branek.

Jednatřicetiletý Foligno se z pozice kapitána podílel na třetím postupu Columbusu do vyřazovacích bojů za sebou. S Blue Jackets v prvním kole vyřadil ve čtyřech zápasech suverénního vítěze základní části Tampu Bay. V základní části zaznamenal 35 bodů za 17 branek a 18 asistencí.

V průběhu ročníku zmeškal devět utkání kvůli zdravotním problémům dvou ze svých tří dětí. Jeho pětiletá dcera musela podstoupit druhou operaci srdce a dvouletý syn byl hospitalizován s tak vážným zápalem plic, že mu jedna plíce zkolabovala.

Devětatřicetiletý Thornton se v posledních dvou sezonách dokázal vrátit na led, přestože si postupně zpřetrhal vazy v obou kolenech. V základní části zaznamenal 51 bodů za 16 branek a 35 nahrávek v 71 duelech. Jeho Sharks v prvním kole vyřazovacích bojů prohrávají s Vegas 2:3.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..