Carolina - Boston 0:4Stav série 0:4Famózní Pastrňák poslal Boston do finále Stanley Cupu

Hokejový Stanley Cup už má prvního finalistu. Boston ve čtvrtém semifinálovém duelu smetl Carolinu 4:0 a stejným skóre ovládl i celou sérii. Vítězný gól zařídil český útočník David Pastrňák, jenž nasbíral v utkání tři body (1+2) a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho krajan David Krejčí si připsal bod za asistenci. Brankář Hurricanes Petr Mrázek strávil duel na střídačce v roli náhradníka.

Hokejisté Bostonu Patrice Bergeron (37, David Pastrňák (88) a Charlie McAvoy (73) se radují z gólu proti Carolině ve čtvrtém semifinále play off NHL.

Pastrňák svým sedmým gólem v letošním play off potrestal ve druhé třetině vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledě, když z vlastní třetiny rozjel útočnou akci, na jejímž konci si ideálně najel na přihrávku z levé strany od Brada Marchanda a pohotově poslal puk za záda brankáře Curtise McElhinneyho.

Ještě před druhou sirénou hosté z Bostonu zvýšili na 2:0 a znovu v tom měl prsty Pastrňák, který rychlou kombinací připravil palebnou pozici pro Patrice Bergerona.

V polovině třetí třetiny si pak oba úspěšnou spolupráci zopakovali i v plném počtu hráčů na ledě.

Domácí Jacob Slavin nešťastně rozehrál zpoza vlastní branky puk, který se odrazil od Bergeronovy brusle k Patrňákovi. Ten poslal kotouč zpět ke spoluhráči, jenž měl už před odkrytou bránou snadnou práci.

Do statistik se nakonec zapsal i David Krejčí, když v závěru při risku hostů bez gólmana vyhrál souboj u mantinelu a puk se od něj dostal přes Bergerona na rozjetého Marchanda, jehož přesná střela do prázdné branky zpečetila postup Bruins.

Boston se ve finále utká s lepším z dvojice San Jose - St. Louis. V sérii vedou Sharks 2:1.

Finále Východní konference play off NHL - 4. zápas:
Carolina - Boston 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 39. a 51. Bergeron (na obě Pastrňák), 25. Pastrňák, 58. Marchand (Krejčí). Střely na branku: 24:23. Diváci: 19 041. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston). Konečný stav série. 0:4.