Washington - Carolina 2:3 SNVrána bodoval i ve třetím utkání sezony NHL, Rittich vychytal nulu

New York

Jakub Vrána s Radko Gudasem jednou asistovali, ale prohře Washingtonu s Carolinou 2:3 po prodloužení nezabránili. Ondřej Kaše si připsal dvě asistence u vítězství Anaheimu 3:1 proti San Jose Gólman Calgary David Rittich vychytal podruhé v kariéře nulu přispěl tak k výhře 3:2 nad Vancouverem. Poslední jednička draftu Jack Hughes stále čeká na první bodový zápis v NHL.

David Rittich po zásahu kotouče do masky v utkání s Vancouverem.

Také ve třetím utkání nové sezony bodoval Jakub Vrána. Tentokrát sice neskóroval, zato získal asistenci za střelu z úhlu, kterou vzápětí dorazil do sítě T. J. Oshie.

Asistenci si u této trefy připsal také Radko Gudas. Washington přesto prohrál s Carolinou 2:3 po prodloužení.

Slovenský gólman Jaroslav Halák 35 zákroky pomohl Bostonu k výhře 1:0 nad Arizonou. Jediný gól utkání dal Brad Marchand po přihrávce z rohu od Patrice Bergerona, o kterou se původně hlásil David Pastrňák, ale kotouč nezachytil a za ním stojící Marchand pálil přesně.

Colorado si poradilo s Minnesotou 4:2 i díky 29 zákrokům Philppa Grubauera. Montreal čtyřmi góly ve třetí třetině dotáhl duel v Torontu až k samostatným nájezdům, v nichž mu zajistil bod navíc za výhru 6:5 Paul Byron.

Hattrickem a jednou asistencí řídil Mika Zibanejad výhru New Yorku Rangers nad Ottawou. Švédský forvard se trefil v přesilovce, v plném počtu i v oslabení.

Tři góly vstřelil také Mike Hoffman z Floridy, jenž svému mužstvu pomohl vyhrát nad sousední Tampou Bay 4:3. Za poražené odehrál skoro 18 minut Ondřej Palát, jemuž do statistik přibyly jen dva hity.

Pavel Zacha odehrál 15 minut v klání v Buffalu, které jeho New Jersey prohrálo vysoko 2:7. Český centr dokončil zápas s jedním záporným bodem. Po dvou gólech vstřelili za domácí Victor Olofsson se Samem Reihartem. V týmu hostů i do druhého utkání sezony nastoupil Jack Hughes, jednička posledního draftu, ani tentokrát si nepřipsal žádný bod.

7:2 vyhrál také Pittsburgh nad Columbusem. V sestavě domácích vítězů nechyběl Dominik Simon, který třikrát vystřelil na bránu, ale za 17 minut na ledě nebodoval.

Se dvěma zápornými body vyšel Radek Faksa ze souboje na ledě St. Louis, v němž jeho Hvězdy prohrály 2:3. Filip Hronek nechyběl u výhry Detroitu nad Nashvillem 5:3.

David Rittich udržel čisté konto při vítězství Calgary 3:0 nad Vancouverem. Ondřej Kaše dvěma asistencemi pomohl Anaheimu zdolat San Jose 3:1.

Výsledky NHL
Buffalo - New Jersey 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky: 3. a 34. Olofsson, 44. a 57. S. Reinhart, 18. Eichel, 23. Okposo, 29. Skinner - 21. Palmieri, 41. Zajac. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Olofsson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).
Florida - Tampa Bay 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 30., 32. a 41. Hoffman, 33. Acciari - 37. G. Smith, 47. Stamkos, 56. Joseph. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.424. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Huberdeau, 3. Bobrovskij (všichni Florida).
Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. B. Tkachuk - 7., 30. a 33. Zibanejad, 43. Panarin. Střely na branku: 32:30. Diváci: 15.135. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič (oba NY Rangers), 3. B. Tkachuk (Ottawa).
Washington - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 18. Hathaway, 32. Oshie (Vrána, Gudas) - 43. Haula, 50. Slavin, 65. Gardiner. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Gardiner (Carolina), 2. Hathaway (Washington), 3. Slavin (Carolina).
Toronto - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 2:4 - 0:0)
Branky: 6. a 59. Matthews, 16. Kerfoot, 22. Moore, 46. W. Nylanders - 2. Domi, 46. Drouin, 47. Gallagher, 54. Petry z tr. střílení, 56. Danault, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19.547. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Byron (oba Montreal), 3. Kerfoot (Toronto).
Pittsburgh - Columbus 7:2 (0:0, 5:1, 2:1)
Branky: 22. a 50. Hörnqvist, 29. a 36. McCann, 25. M. Pettersson, 40. Letang, 52. Blueger - 27. Werenski, 55. Nyquist. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.55. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Hörnqvist, 3. Letang (všichni Pittsburgh).
Nashville - Detroit 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Branky: 25. Arvidsson, 33. F. Forsberg, 45. Ekholm - 11. a 59. Bertuzzi, 12. Mantha, 45. D. Larkin, 50. Glendening. Střely na branku: 42:28. Diváci: 17.539. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. Duchene (Nashville).
St. Louis - Dallas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Perron, 45. B. Schenn, 51. Blais - 12. Janmark, 34. Heiskanen. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Blais, 3. Binnington (všichni St. Louis).
Arizona - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 19. Marchand. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Halák (Boston), 2. Kuemper (Arizona), 3. Marchand (Boston).
Colorado - Minnesota 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Rantanen, 6. Bellemare, 39. Landeskog, 60. Graves - 11. Suter, 29. Parise. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.090. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Rantanen, 3. Grubauer (všichni Colorado).
Anaheim - San Jose 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Del Zotto (O. Kaše), 27. Getzlaf (O. Kaše), 38. Henrique - 26. Couture. Střely na branku: 33:36. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. H. Lindholm, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).
Edmonton - Los Angeles 6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Branky: 11. a 54. Neal, 1. McDavid, 25. Kassian, 46. Nygard, 51. Nurse - 5. D. Brown, 10. Lewis, 15. Kopitar, 44. Amadio, 49. Doughty. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Kopitar (Los Angeles).
Calgary - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. E. Lindholm, 22. Monahan, 59. J. Gaudreau. Střely na branku: 30:34. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas a z 34 střel neinkasoval. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. J. Gaudreau, 3. Monahan (všichni Calgary).