Philadelphia - New Jersey 4:0Voráček a spol. v NHL navázali na výhru z Prahy. Na Zachu zbylo místo jen na tribuně

New York/Praha

Hokejisté Philadelphie po návratu z vítězné premiéry v Praze vyhráli i ve svém prvním utkání nové sezony NHL na severoamerickém kontinentu, když porazili New Jersey jednoznačně 4:0. Český reprezentant Jakub Voráček se v dresu vítězů bodově neprosadil.

Útočník Philadelphie Kevin Hayes (13) gratuluje brankáři Carteru Hartovi (79) po vítězství nad New Jersey.

Hrdinou Philadelphie se stal brankář Carter Hart, který vychytal v nejprestižnější lize světa svůj první shutout. V jedenadvaceti letech na něj dosáhl v týmu Flyers jako vůbec nejmladší v klubové historii.

Na vítězství se také podíleli shodně gólem a asistencí Ivan Provorov a Travis Konecny. Mezi střelce se zapsali i Kevin Hayes a Sean Couturier. Voráček stejně jako v utkání v Praze nebodoval. Na ledě strávil přes 16 minut a vyprodukoval tři střely na bránu a jeden hit.

Do sestavy New Jersey se nevešel český forvard Pavel Zacha, jenž musel sledovat zápas jen z tribuny. Devils prohráli na začátku sezony i svůj třetí zápas.

Hrdinou přestřelky v Buffalu se stal útočník domácích Sabres Jack Eichel, který sám vstřelil Montrealu dva góly a na další dva nahrál.

Dramatický duel nakonec rozhodl ve druhé minutě prodloužení Švéd Marcus Johansson, když střelou z první z pravého kruhu pro vhazování využil přesilovku - pět vteřin předtím, než se měl vrátit vyloučený Phillip Danault na led.

Český útočník Vladimír Sobotka odehrál v utkání za Sabres téměř patnáct a půl minuty, v nichž si připsal dvě střely na bránu a dva hity a duel skončil s kladnou bilancí při pobytu na ledě +1.

Devatenáctiletý Quinn Hughes vstřelil svůj premiérový gól v NHL, jímž podpořil vysoké vítězství Vancouveru nad Los Angeles 8:2. Při něm zazářil také dvěma góly Brandon Sutter, branku a tři asistence zaznamenal J.T. Miller.

Buffalo - Montreal 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. a 35. Eichel, 6. V. Olofsson, 41. Skinner, 62. M. Johansson - 15. a 20. Armia, 42. Kotkaniemi, 53. Chiarot. Střely na branku: 39:27. Diváci: 15 383. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Armia (Montreal), 3. M. Johansson (Buffalo).
Philadelphia - New Jersey 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Provorov, 41. K. Hayes, 41. Couturier, 52. Konecny. Střely na branku: 34:25. Diváci: 19 658. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Provorov, 3. Couturier (Všichni Philadelphia).
Vancouver - Los Angeles 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)
Branky: 7. a 57. B. Sutter, 6. Q. Hughes, 23. E. Pettersson, 35. J. T. Miller, 48. Ch. Tanev, 50. Edler, 52. Leivo - 28. Toffoli, 47. S. Walker. Střely na branku: 25:39. Diváci: 18 955. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. B. Sutter, 3. Q. Hughes (všichni Vancouver).