Ottawa - Tampa Bay 4:2Palát s Noskem potvrdili střeleckou formu, Francouz chytal poprvé od začátku a stal se mužem zápasu

New York/Praha

Ondřej Palát vstřelil v pátém utkání sezony už svůj třetí gól, body to však Tampě Bay na ledě Ottawy nepřineslo. Stejnou střeleckou bilanci má také Tomáš Nosek z Vegas, kteří porazili Calgary s Davidem Rittichem v brance 6:2. Skóroval také Radek Faksa, jehož Dallas podlehl Washingtonu 1:4. Pavel Francouz poprvé chytal od začátku zápasu a 34 zákroky podpořil Colorado při výhře 3:2 po prodloužení nad Arizonou, navrch byl vyhlášen mužem zápasu.

Ondřej Palát skóruje v utkání s Ottawou.

Palát vyrovnával ve druhé třetině na 1:1, když šikovně nastavil hůl do přihrávky Tylera Johnsona a v zakončení jej nerozhodilo ani viditelné seknutí Scotta Sabourina.

Domácí však do konce prostřední části získali vedení zpět a v závěrečné dvacetiminutovce potvrdil jejich vítězství 4:2 dvěma góly Vladislav Naměstnikov.

Také Tomáš Nosek se trefil už potřetí v sezoně. Robustní forvard s řadou defenzivních úkolů překonal Davida Ritticha už po třech minutách hry, když dorážel po akci Williama Carriera. Vegas zvítězili nad Calgary 6:2.

Jakub Vrána přispěl asistencí k výhře Washingonu 4:1 v Dallasu. Pražský rodák se v první třetině podílel hned na první brance utkání, když v přesilové hře pálil z voleje a Tom Wilson pohotově dorážel. Za domácí korigoval skóre Radek Faksa, který se prosadil šikovným obkroužením branky.

Mizerný vstup do nového ročníku prožívá Minnesota, která prohrála i čtvrtý zápas, tentokrát doma nestačila na Pittsburgh, jemuž podlehla 4:7. New York Islanders porazili Floridu 3:2 po nájezdech, když jim 35 zákroky pomohl Semjon Varlamov.

Pavel Francouz v minulé sezoně dvakrát zasáhl do utkání NHL ze střídačky, tentokrát proti Arizoně poprvé dostal šanci hned od úvodního vhazování a vedl si famózně. 34 zákroky podpořil Colorado při výhře 3:2 po prodloužení nad Arizonou a byl vyhlášen mužem zápasu.

Martin Nečas si v šestém klání připsal čtvrtý bod za asistenci na gól Erika Hauly, v níž byl český forvard součástí povedené kombinace v útočném pásmu. Carolina po pěti výhrách poprvé prohrála, výhru 3:2 tak slaví Columbus.

Dominik Kubalík si po první brance připsal také první asistenci v NHL, když jeho střelu dorážel Brent Seabrook, což pro Chicago znamenalo v první třetině vedení 2:0. Hosté z Winnipegu však do konce řádné hrací doby srovnali na 2:2 a v prodloužení rozhodl o jejich výhře Mark Scheifele.

David Pastrňák si připsal asistenci u trefy Brada Marchanda krátce po začátku zápasu. Boston nakonec souboj s New Jersey dovedl k vítězství 3:0.

Hokejisté Edmontonu vyhráli v NHL na ledě Jezdců z New Yorku 4:1, když o svém triumfu rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce, kdy třemi zásahy překlopili skóre na svoji stranu. Olejáři tak protáhli svou vítěznou sérii na pět utkání. Český obránce Libor Hájek se v dresu poražených do statistik nezapsal.

Rangers přitom na domácím ledě vedli, když se z první trefy v NHL radoval talentovaný Fin Kaapo Kakko, jenž sám před brankářem nezaváhal. Jenže to byla jediná světlá chvilka Jezdců.

Ještě před polovinou duelu bylo vyrovnáno po zásahu Klefboma. Ve třetí třetině pak Olejáři třemi góly sfoukli naděje Rangers. Dvakrát se trefil Němec Draisaitl, vítězný gól si připsal hvězdný McDavid.

Výsledky NHL
NY Rangers - Edmonton 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 19. Kakko - 54. a 60. Draisaitl, 27. Klefbom, 50. McDavid. Střely na branku: 21:27. Diváci: 17.177. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. M. Smith (všichni Edmonton).
Ottawa - Tampa Bay 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 57. a 60. Naměstnikov, 34. White, 40. Pageau - 35. Palát, 49. Witkowski. Střely na branku: 34:21. Diváci: 11.023. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov, 2. Pageau, 3. White (všichni Ottawa).
Los Angeles - Nashville 7:4 (2:1, 2:0, 3:3)
Branky: 9. Amadio, 12. Kopitar, 27. Clifford, 39. Kovalčuk, 60. Iafallo, 60. D. Brown, 60. Doughty - 5. Mikael Granlund, 42. Arvidsson, 51. Duchene, 52. Sissons. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Walker, 2. D. Brown, 3. Iafallo (všichni Los Angeles).
Boston - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Marchand (Pastrňák), 12. Nordström, 40. Bergeron. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Marchand, 3. Nordström (všichni Boston).
Montreal - St. Louis 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 13. Tatar, 19. Drouin, 36. Danault, 48. Lehkonen, 52. Gallagher, 58. Domi - 18. B. Schenn, 22. Blais, 33. Dunn. Střely na branku: 38:29. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Drouin, 3. Danault (všichni Montreal).
Detroit - Toronto 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 4. J. De La Rose, 50. Helm - 10. N. Shore, 40. Michejev, 50. Kerfoot, 54. Muzzin, 58. T. Moore. Střely na branku: 27:41. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. N. Shore (Toronto), 2. J. De La Rose, 3. Abdelkader (oba Detroit).
NY Islanders - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Lee, 38. Josh Bailey, rozhodující sam. nájezd B. Nelson - 6. Malgin, 54. Dadonov. Střely na branku: 28:37. Diváci: 11.421. Hvězdy zápasu: 1. Lee (NY Islanders), 2. Dadonov (Florida), 3. Varlamov (NY Islanders).
Carolina - Columbus 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 11. Haula (Nečas), 23. D. Hamilton - 11. Nutivaara, 24. Bjorkstrand, 42. Dubois. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.224. Hvězdy zápasu: 1. Dubois (Columbus), 2. D. Hamilton (Carolina), 3. R. Murray (Columbus).
Chicago - Winnipeg 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Saad, 13. Seabrook (Kubalík) - 28. Ehlers, 52. Copp, 61. Scheifele. Střely na branku: 29:33. Diváci: 21.340. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Saad (Chicago).
Dallas - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Faksa - 4. T. Wilson (Vrána), 28. Carlson, 44. Kuzněcov, 60. Ovečkin. Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Carlson, 3. Samsonov (všichni Washington).
Minnesota - Pittsburgh 4:7 (0:1, 2:4, 2:2)
Branky: 24. Zucker, 37. Spurgeon, 56. Hunt, 56. Kunin - 15. Hörnqvist, 24. Crosby, 32. A. Johnson, 33. Letang, 34. Blandisi, 51. Guentzel, 59. Lafferty. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.157. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Spurgeon (Minnesota).
Colorado - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 47. Kadri, 49. Jost, 64. Burakovsky - 50. Grabner, 57. Schmaltz. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.053. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval dvě branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procent. Hvězdy zápasu: 1. Francouz, 2. Makar, 3. Burakovsky (všichni Colorado).
Vancouver - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. a rozhodující sam. nájezd Pearson, 6. Boeser - 24. Twarynski, 55. Lindblom. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18.652. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Twarynski (Philadelphia), 3. Tanev (Vancouver).
Vegas - Calgary 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Branky: 4. Nosek, 27. Mark Stone, 30. Carrier, 38. Stastny, 45. Reaves, 58. Glass - 25. R. Andersson, 25. J. Gaudreau. Střely na branku: 30:35. David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval šest branek z třiceti střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Diváci: 18.192. Hvězdy zápasu: 1. Carrier, 2. Mark Stone, 3. Nosek (všichni Vegas).