Calgary - Florida 6:5 SNRittich po divoké přestřelce slaví, vítězná série Capitals skončila. Hertl mezi hvězdami

Český brankář David Rittich se po dvouzápasové pauze vrátil v NHL mezi tři tyče Calgary a byl to comeback vítězný. Hokejisté Flames v divoké přestřelce porazili Floridu 6:5 po samostatných nájezdech, dvě asistence v dresu vítězů si připsal i Michael Frolík. Další český útočník Jakub Vrána nabíjel ruskému snajprovi Alexandru Ovečkinovi a i sám jeden gól vstřelil, přesto to Washingtonu k prodloužení vítězné série na pět zápasů nestačilo. Edmonton měl doma drtivý závěr a díky hvězdné dvojici McDavid, Draisatl nakonec slaví výhru 4:3 v prodloužení.

David Rittich v brance Calgary sleduje akci Jevgenije Dadonova z Floridy.

Hned tři asistence posbíral útočník Tomáš Hertl a režíroval tak výhru San Jose 4:2 v Montrealu. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Buffalu zase nestačila trefa Vladimíra Sobotky, který skóroval poprvé v sezoně, a podlehlo na ledě New Yorku Rangers 2:6. Carolina s Petrem Mrázkem ztratila v Columbusu vedení 3:1 a prohrála 3:4 v prodloužení. Český gólman chytil 27 střel, jeho spoluhráč Martin Nečas přihrál na jednu branku.

Jihlavský rodák Rittich inkasoval pětkrát z 23 střel, přesto dovedl Calgary k výhře po nájezdech, v nichž vychytal Jonathana Huberdaua i Aleksandera Barkova, jenž v utkání přihrál na čtyři góly hostů.

Drtivý závěr Oilers

Vrána vyrovnal v Edmontonu ve 26. minutě střelou z otočky z pravého kruhu k bližší tyči. Po dalších dvou gólech Alexandra Ovečkina zvýšil Washington ještě ve druhé třetině na 3:1, ale poté začala úřadovat první formace domácích. Leon Draisaitl se na obratu podílel dvěma trefami a zápas rozhodl v čase 61:18. Connor McDavid vyrovnal na 3:3 v předposlední minutě.

San Jose otočilo v zápase skóre z 0:1 na 4:1 a Hertl asistoval u prvních tří branek týmu, které padly v rozmezí 20. až 29. minuty. Po pasu českého útočníka střílel v přesilové hře do poloprázdné branky Logan Couture, puk ještě tečoval Evander Kane a vyrovnal.

Sobotkova premiérová trefa

Vedení strhl na stranu Sharks opět Kane, když v další početní výhodě dorazil Hertlovu střelu. Odchovanec pražské Slavie chytře uvolnil u třetího gólu Kevina Labanca, který střílel do odkryté branky.

Sobotka se prosadil střelou zápěstím zpoza levého kruhu, jejíž směr ještě změnila teč bránícího hráče. I když šlo o jeho teprve druhý bod v jedenáctém utkání sezony, trenér Buffala Ralph Krueger si nemůže přínos českého hráče vynachválit. "Zasloužil by si větší uznání," řekl kouč. "Má neuvěřitelnou fyzičku a svým způsobem hry umožňuje, že jeho spoluhráči v lajně (Johansson a Skinner) mají více prostoru, aby něco vymysleli."

Sobotka snížil v poslední minutě druhé třetiny na 2:4, v závěrečném dějství ale Rangers nepřipustili další drama a dvěma zásahy upravili na konečných 6:2. V dresu vítězů nebodoval Libor Hájek, ale zblokoval pět střel, což bylo nejvíce ze všech hráčů v utkání.

Brankář Caroliny Petr Mrázek inkasoval v Columbusu jako první, ale jeho spoluhráči otočili ještě v první třetině na 3:1. U druhé branky asistoval Martin Nečas. K puku se dostal se štěstím, protože Ryan Murray zlomil v obranném pásmu hůl, ale nabídnutou šanci český útočník vyřešil mazácky. Vybruslil si z pravé strany před branku, nalákal na sebe gólmana a bekhendem poslal puk za sebe Ryanu Dzingelovi. Ten bez problémů skóroval.

Carolina ale vypadla ve druhé třetině z role, soupeř ji přestřílel 15:3 a vyrovnal. V prodloužení rozhodl o výhře Columbusu Cam Atkinson. Mrázek chytil 27 střel. "První třetinu jsme odehráli skvěle. Asi jsme si mysleli, že to půjde tak snadno i nadále," přiznal útočník Caroliny Jordan Staal.

Útočník Anaheimu Ondřej Kaše utrpěl v Dallasu už v první třetině zranění v dolní části těla po kolizi s Roopem Hintzem a z utkání odstoupil. Trenér Dallas Eakins po zápase nevěděl, zda bude Kaše schopen hrát v příštím zápase. Ducks podlehli 1:2. Obě branky vítězů dal Denis Gurjanov.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Montreal - San Jose 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 17. Cousins, 60. Armia - 20. a 25. E. Kane (na obě Hertl), 29. Labanc (Hertl), 40. M. Karlsson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 21 052. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Cousins (Montreal).
New York Islanders - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Brassard, 35. Josh Bailey, 48. Lee, 60. Mayfield - 11. Grabner, 59. Garland. Střely na branku: 22:23. Diváci: 10 752. Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. Lee, 3. B. Nelson (všichni NY Islanders).
New York Rangers - Buffalo 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Branky: 20. a 48. R. Strome, 12. Panarin, 15. B. Howden, 34. DeAngelo, 59. Kreider - 25. Scandella, 40. Sobotka. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16 913. Hvězdy zápasu: 1. R. Strome, 2. B. Howden, 3. DeAngelo (všichni NY Rangers).
Columbus - Carolina 4:3 v prodl. (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Texier, 33. R. Murray, 38. Milano, 64. Atkinson - 5. D. Hamilton, 12. Dzingel (Nečas), 13. Aho. Střely na branku: 31:24. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,09 procenta. Diváci: 15 398. Hvězdy zápasu: 1. R. Murray, 2. Atkinson, 3. Savard (všichni Columbus).
St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 48. a 60. B. Schenn, 19. Dunn, 31. Pietrangelo, 32. Thomas - 15. Carter, 24. Iafallo. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Pietrangelo, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).
Nashville - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 21. Salomäki, 40. Järnkrok, 47. C. Smith, 57. Sissons. Střely na branku: 21:26. Diváci: 17 386. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Salomäki, 3. Järnkrok (všichni Nashville).
Chicago - Philadelphia 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 41. Saad - 14. Lindblom, 21. Giroux, 46. K. Hayes, 57. J. Van Riemsdyk. Střely na branku: 24:23. Diváci: 21 315. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. K. Hayes, 3. Elliott (všichni Philadelphia).
Dallas - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 3. a 18. Gurjanov - 25. Comtois. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17 754. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. Cogliano (oba Dallas), 3. Gibson (Anaheim).
Calgary - Florida 6:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)
Branky: 32. a 41. M. Tkachuk (na obě Frolík), 12. Czarnik, 46. Giordano, 58. S. Bennett, rozhodující sam. nájezd Monahan - 25. Huberdeau, 36. Weegar, 47. J. Brown, 49. Dadonov, 55. Pysyk. Střely na branku: 24:23. David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval pět branek z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 78,26 procenta. Diváci: 18 011. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Barkov (Florida).
Edmonton - Washington 4:3 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 62. Draisaitl, 14. Nurse, 59. McDavid - 27. a 34. Ovečkin (na druhou Vrána), 26. Vrána. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17 144. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Ovečkin (Washington).