New Jersey - Tampa Bay 6:7 PPPalát zažil hvězdný večer. Pastrňák už nevede produktivitu celé NHL

New York/Praha

Velký večer zažil v zámořské NHL český hokejista Ondřej Palát, jenž dvěma góly a jednou asistencí pomohl k vítězství Tampy Bay nad New Jersey 7:6 v prodloužení a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Bod za asistenci si připsal i jeho spoluhráč Jan Rutta při svém premiérovém startu v této sezoně NHL, stejně jako na straně soupeře Pavel Zacha.

Útočník Tampy Ondřej Palát se raduje z gólu proti New Jersey

Palát načal své představení v první třetině vyrovnávacím gólem na 1:1, když zakončil parádní kombinaci z protiútoku pohotovou střelou z první.

Skóre se ale dál přelévalo na obě strany. Na začátku druhého dějství po mele v brankovišti připravil Zacha gólovou pozici pro skórujícího Jaspera Bratta, jenž srovnával na 2:2. Švédský forvard se následně trefil i podruhé a i díky němu vstupovali domácí do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem.

Jenže pak přišla třígólová smršť Tampy. Ruttovu bombu od modré tečoval do brány Anthony Cirreli. Mathieu Joseph poté vyrovnal na 5:5 a necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou poslal hosty do vedení opět Palát, když po otočce nenápadnou střelou zápěstím zaskočil gólmana.

To ale nebylo vše. Osm sekund před koncem normální hrací doby při risku Devils bez brankáře završil Kyle Palmieri hattrick a zápas za stavu 6:6 poslal do prodloužení.

V něm opět přišla Palátova chvíle. Český forvard zpoza brány nabil Tyleru Johnsonovi, který zápas rozhodl.

Ondřej Palát (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Tampy Tylerem Johnsonem (vlevo) a Kevinem Shattenkirkem gól proti New Jersey.

„McDonagh a Palát to sehráli výborně. Trochu jsem se v tom zmatku ztrácel, ale Ondřej mi skvěle nahrál. Já už pak mohl pálit do brány," pochvaloval si autor vítězné trefy spolupráci.

„Když má Ondřej sebevědomí, hraje skvěle, je to můj nejoblíbenější hráč. Je super s ním spolupracovat, myslím, že je naším nejlepším hráčem v sezoně," smekl před spoluhráčem z Frýdku-Místku.

„Celá ta lajna (Palát, Point, Johnson) byla dnes vynikající. Jezdili celý zápas a zasloužili si, co dokázali," chválil i kouč vítězů Jon Cooper.

Edmonton slavil výhru 4:1 nad Columbusem, na níž se podílel dvěma góly a jednou asistencí Leon Draisaitl. Německý útočník tak s 25 body předstihl v čele tabulky produktivity o jednen bod Davida Pastrňáka a v pořadí střelců s ním s dvanácti góly srovnal krok.

New Jersey - Tampa Bay 6:7 v prodl. (1:2, 3:1, 2:3 - 0:1)
Branky: 2., 33. a 60. Palmieri, 27. a 34. Bratt (na první Zacha), 42. Vatanen - 10. a 57. Palát, 18. Killorn, 32. B. Point, 43. Cirelli (Rutta), 48. Joseph, 62. T. Johnson (Palát). Střely na branku: 42:23. Diváci: 13 152. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Bratt (oba New Jersey), 3. Palát (Tampa Bay).
Columbus - Edmonton 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 27. Werenski - 18. a 25. Draisaitl, 10. Neal, 22. Khaira. Střely na branku: 24:31. Diváci: 14 193. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Nugent-Hopkins, 3. Neal (všichni Edmonton).
Arizona - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 45. Chychrun - 1. Gallagher, 21. S. Weber, 42. Cousins, 52. Drouin. Střely na branku: 33:36. Diváci: 14 004. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Gallagher (oba Montreal), 3. Chychrun (Arizona).
Colorado - Florida 3:4 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 7. Nieto, 20. Donskoi, 48. MacKinnon - 59. a 61. Huberdeau, 10. Sceviour, 53. Barkov. Střely na branku: 30:38. Diváci: 16 022. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. MacKinnon, 3. Grubauer (oba Colorado).
St. Louis - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Blais, 42. Pietrangelo - 29. Zuccarello. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Pietrangelo, 3. Perron (všichni St. Louis).
Los Angeles - Vancouver 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 4. a 59. J. Carter, 31. A. Kempe - 18., 36. a 41. Boeser, 20. Horvat, 56. E. Pettersson. Střely na branku: 24:49. Diváci: 15 565. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. E. Pettersson (oba Vancouver), 3. Kopitar (Los Angeles).