Nashville - Calgary 5:6 PPZklamání vystřídala euforie. Hrdina skončil v náručí českého gólmana Ritticha

New York/Praha

Nášup v podobě pěti inkasovaných gólů musel překousnout český gólman Calgary David Rittich v zámořské NHL. Nakonec si ale stejně užil radost z vítězství 6:5 v prodloužení na ledě Predátorů z Nashvillu. Jeho krajan a spoluhráč Michael Frolík v duelu nebodoval. Slavit naopak nemohl útočník Tomáš Nosek, jehož Vegas Golden Knights prohráli doma s Montrealem 4:5 v prodloužení.

Útočník Calgary Flames Matthew Tkachuk (19) slaví vítězství na ledě Nashvillu s českým brankářem Plamenů Davidem Rittichem (33).

Rittich neměl ideální vstup do utkání. Když na začátku jedenácté minuty lovil puk ze své sítě, prohrávaly Plameny 0:2. Český gólman má přitom v zámoří průměr inkasovaných branek na zápas lehce nad číslem tři. Že si tuhle statistiku nevylepší, to dobře věděl už po prostřední dvacetiminutovce. Nashville totiž dvakrát udeřil v oslabení a vedl 4:1.

Pak ovšem přišel báječný finiš hostů, kteří dokázali srovnat na 4:4. Divoká koncovka ale teprve měla přijít. V čase 58:38 Rittich inkasoval pátý gól a fanoušci Predátorů už se nejspíš těšili, že budou slavit. Ale nebylo jim přáno. Devětatřicet sekund před koncem základní hrací doby si totiž americký útočník Tkachuk vynutil prodloužení. A stejný muž se proměnil v hrdinu, protože nakonec v čase 64:58 rozhodl o vítězství Plamenů. Radostí pak skočil do náruče českého brankáře.

Rytíři z Vegas v sestavě s Tomášem Noskem ve čtvrté formaci vedli na domácím ledě brzy 2:0, ale i zde byla bitva s Montrealem hodne dramatická. Po druhé třetině totiž svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 2:2 A stejně jako zápas v Nashvillu v něm předvedli hosté fantastický finiš. V závěru totiž smazali dvoubrankové manko a v prodloužení urvali vítězství.

Nosek odehrál v utkání přes osm minut, ale do zápasových statistik se nezapsal. V dresu vítězů si gól a asistenci připsal slovenský útočník Tomáš Tatar.

Výsledky zápasů NHL
Nashville – Calgary 5:6 v prodloužení (2:1, 2:0, 1:4 - 0:1)
Branky: 11. a 59. Watson, 25. a 39. Järnkrok, 6. Bonino - 60. a 65. M. Tkachuk, 16. D. Ryan, 42. R. Andersson, 54. E. Lindholm, 57. Quine. Střely na branku: 36:27. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval pět branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 86,11 procent. Diváci: 17 351. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk (Calgary), 2. Watson, 3. Järnkrok (oba Nashville)
Vegas - Montreal 4:5 v prodloužení (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 15. W. Karlsson, 20. Tuch, 45. Glass, 48. Mark Stone - 3. Danault, 30. Drouin, 54. Tatar, 59. Gallagher, 61. Domi. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.035. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Montreal), 2. Tuch, 3. Eakin (oba Vegas).