Nashville - Chicago 2:7Čeští mladíci v dresu Chicaga skórovali. Pastrňák opět sbírá body

Česká dvojice K+K, tedy Kubalík - Kämpf, v sestavě Blackhawks pomohla góly k vítězství 7:2 nad Nashvillem. Pastrňák přerušil bodový půst, proti Washingtonu skóroval, ale na vítězství to nestačilo, to zařídil jiný Čech v zápase. Jakub Vrána proměnil svůj nájezd a díky tomu Washington porazil Boston 4:3 po sn. Ve včerejších večerních zápasech se do statistik zapsali obránce Roman Polák a útočník Radek Faksa, oba pomohli asistencemi k výhře Dallasu nad Edmontonem 5:4 po pp. Asistence si připsali také Nečas z Caroliny, Hájek z Rangers a Zacha z New Jersey.

Dominik Kubalík (vpředu) střílí gól proti Nashvillu.

V utkání Chicaga s Nashvillem fanoušci neměli o góly nouzi. Domácí schytali výprask 2:7, na kterém se i shodně po jednom gólu podíleli dva čeští útočníci, hrající spolu ve třetí formaci, David Kämpf a Dominik Kubalík. Jako první z dvojice se prosadil Kubalík, který dostal přihrávku před branku, kde měl spoustu času si rozmyslet zakončení, nakonec zvolil střelu z backhandu mezi nohy. Kämpf ve druhé třetině dostal přihrávku do jízdy a přesnou střelou z mezikruží k pravé tyči zvyšoval na 4:0 a donutil Rinneho k odchodu z brankoviště. Na začátku třetí třetiny se podařilo Predátorům snížit, jenže pak třikrát udeřilo opět Chicago, dvě trefy zaznamenal Nylander. Minutu před koncem ještě lehce upravil výsledek na 2:7 z pohledu Nashvillu Josi.

Český útočník David Pastrňák se po krátkém, jednozápasovém, bodovém půstu opět střelecky prosadil. Ve druhé třetině zvyšoval na 2:1 po úžasné kombinaci s Krejčím a McAvoyem, kdy celou akci začal a sám ji také nakonec úspěšně zakončoval. Vedení si Boston držel až do 60. minuty, jenže v té vyrovnal Oshie a zápas dospěl až k nájezdům. V nich se neprosadil ani Pastrňák, ani Krejčí, ale další Čech, který se v tomto zápase představil, a to Jakub Vrána, který v páté sérii rozhodl o vítězství Washingtonu 3:2 po sn. Obránci Washingtonu Kempný a Gudas se bodově v zápase neprosadili.

Útočník Filip Chlapík zavítal se svým týmem na led Buffala a doufal, že bodově naváže na svá předchozí utkání, jenže tentokrát vyšel bodově naprázdno, stejně jako Ottawa. Senátoři podlehli Sabres 2:4. Galapředstavení předvedl třiadvacetiletý útočník Buffala Jack Eichel, který vstřelil všechny čtyři góly a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Hráči Floridy přivítali na svém ledě hráče Rangers. O vítězství Panterů rozhodl dvěma góly z první a druhé třetiny Dadonov. Na straně poražených se představili obránce Libor Hájek a útočník Filip Chytil, první jmenovaný si připsal asistenci.

Montreal hostil Ďábly New Jersey, za které nastoupil i český útočník Pavel Zacha, který se chvíli před koncem druhé třetiny dostal s Hischierem do úniku v oslabení, svému spoluhráči poslal přesnou přihrávku a ten pouhou vteřinu před koncem třetiny snižoval na 2:3. Třetí třetina nabídla řadu vyloučených a na další gól si museli fanoušci počkat až do 55. minuty, kdy v přesilovce vyrovnával Simmonds. Přesilovka se také ukázala jako rozhodující v následném prodloužení, do kterého zápas za stavu 3:3 po šedesáti minutách dospěl. V něm rozhodl Palmieri o vítězství Jersey nad Montrealem 4:3 po pp.

Dalším na programu byl zápas Philadelphie s NY Islanders. Domácí přišli o velice nadějné vedení 3:0 po dvou třetinách a zápas dospěl až do nájezdů, které hráči Philadelphie absolvovali počtvrté z posledních šesti zápasů a bohužel pro ně v nich vyrovnali bilanci proher a výher na 2:2. Ostrovanům podlehli 3:4 po sn. Český útočník Jakub Voráček se v zápase neprosadil.

Střelecké hody si pro fanoušky připravili hráči Pittsburghu, kteří porazili na svém ledě Toronto jasně 6:1. Dvakrát se na straně domácích prosadil talentovaný Němec Dominik Kahun, který svým druhým gólem ve druhé třetině zvyšoval už na 4:0, v té samé třetině si připsal ještě třetí bod za přihrávku na gól McCannea. O jediný gól Toronta se postaral Spezza. Na konečných 6:1 upravoval na začátku třetí třetiny v oslabení, které nastalo po hákování Simona, Rust. Dominik Simon se v zápase jinak než faulem do statistik nezapsal.

Utkání Anaheimu se St. Louis rozhodl hattrickem devětadvacetiletý kanadský útočník Derek Gant z Anaheimu. Góly si rozložil do všech třetin, v té druhé se prosadil, jak už v nočních zápasech nebylo výjimkou, v oslabení. Na konečných 4:1 upravoval gólem do prázdné branky necelé dvě minuty před koncem zápasu.

Ještě včera před půlnocí se odehrálo pět utkání. V zápase Caroliny s Minnesotou se prosadil český útočník Martin Nečas, který si připsal bod za přihrávku na úvodní gól Caroliny, který vstřelil Edmundson. Carolina v polovině zápasu vedla 3:1, ale utkání muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil Svechnikov, a tak Carolina porazila Minnesotu 4:3.

Rittich se chtěl prát, Polák a Faksa asistovali

V dalším utkání se představilo Calgary na ledě Arizony. Domácí vyhráli jasně 3:0. V brance hostů nastoupil David Rittich, který v závěru druhé třetiny neudržel nervy a chtěl se zapojit do bitky na druhé straně hřiště...Vyfasoval dvě minuty za opuštění brankoviště.

Edmonton hostil hráče Dallasu, za které se představili i dva čeští hráči, útočník Radek Faksa a obránce Roman Polák, oba v zápase asistovali a pomohli svému týmu k vítězství 5:4 po prodloužení.

Hráči Los Angeles porazili hráče Vegas 4:3. O vítězství rozhodl čtyřiatřicetiletý útočník Jeff Carter. Tomáš Nosek z Vegas se ve čtvrté formaci neprosadil.

Tampa doma podlehla Winnipegu 3:4, český útočník ve službách Tampy, Ondřej Palát, vyšel bodově naprázdno.

Šimek asistoval a pomohl k výhře Sharks

Od 4:00 SEČ se hrál zápas mezi Vancouverem a Coloradem, za něj stále chybí český brankář Pavel Francouz, který si v zápase s Winnipegem přivodil otřes mozku. I přes jeho absenci porazilo Coloradu Vancouver 5:4 po prodloužení.

O půl hodiny později začal zápas San Jose s Detroitem, za Žraloky nastoupili všichni tři čeští hráči, bodově prosadit se dokázal pouze obránce Radim Šimek, který si připsal bod za přihrávku na gól Labanca. Na straně hostí se nepředstavil obránce Filip Hronek, který chybí pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Sharks porazili Rudá křídla 4:3 po nájezdech.

Gólman Sharks Martin Jones (vlevo) oslavuje výhru nad Detroitem se svým spoluhráčem Patrickem Marleauem.

Výsledky NHL
Minnesota - Carolina 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Kunin, 36. Parise, 38. Soucy - 4. Edmundson (Nečas), 6. B. McGinn, 29. Foegele, 62. Svečnikov. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.101. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Foegele (oba Carolina), 3. Soucy (Minnesota).
Arizona - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Stepan, 29. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 24:37. David Rittich odchytal za Calgary 58:06 minuty, inkasoval 2 branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 13.534. Hvězdy zápasu: 1. nikdo, 2. Kuemper, 3. Söderberg (oba Arizona).
Tampa Bay - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 20. Hedman, 58. Stamkos, 60. Cirelli - 2. Perreault, 28. Roslovic, 28. Ehlers, 59. Connor. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Stamkos, 3. Hedman (oba Tampa Bay).
Edmonton - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 10. a 24. Khaira, 20. Draisaitl, 39. Bear - 9. Dickinson (Polák), 21. Heiskanen, 46. Comeau (Faksa), 59. Seguin, 62. Jamie Benn. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.346. Hvězdy zápasu: 1. Khaira, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Heiskanen (Dallas).
Los Angeles - Vegas 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 11. Lizotte, 16. Doughty, 30. Prochorkin, 53. J. Carter - 28. Pacioretty, 35. Marchessault, 38. W. Karlsson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.282. Hvězdy zápasu: 1. J. Carter, 2. Doughty, 3. Prochorkin (všichni Los Angeles).
Buffalo - Ottawa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 22. 30. 53. a 60. Eichel - 27. Duclair, 43. Ennis. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.555. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart (oba Buffalo), 3. Ennis (Ottawa)
Florida - NY Rangers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 38. Dadonov, 3. Hoffman, 28. Connolly - 3. R. Strome, 9. Panarin (Hájek), 26. DeAngelo. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16.512. Hvězdy zápasu: 1. Yandle, 2. Huberdau. 3. Dadonov (všichni Florida).
Pittsburgh - Toronto 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 21. a 25. Kahun, 7. Guentzel, 9. Malkin, 28. McCann, 44. Rust - 35. Spezza. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.587. Hvězdy zápasu: 1. Kahun, 2. Rust, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).
Boston - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Coyle, 24. Pastrňák (Krejčí) - 15. Boyd, 60. Oshie, rozhodující sam. nájezd J. Vrána. Střely na branku: 23:44. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Coyle (oba Boston), 3. Oshie (Washington).
Philadephia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 2. Couturier, 20. Provorov, 33. Lindblom - 48. a 58. Beauvillier, 54. Barzal, rozhodující sam. nájezd Eberle. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.023. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier (Islanders), 2. Couturier, 3. Provorov (oba Philadelphia).
Montreal - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Gallagher, 28. C. Fleury, 39. Suzuki - 20. N. Gusev, 40. Hischier (Zacha), 56. Simmonds, 62. Palmieri. Střely na branku: 34:43. Diváci: 21.016. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Gusev (oba New Jersey), 3. Kinkaid (Montreal).
St. Louis - Anaheim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Dunn - 6., 28. a 59. Grant, 4. Getzlaf. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Grant, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Dunn (St. Louis).
Nashville - Chicago 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)
Branky: 44. a 59. Josi - 55. a 58. A. Nylander, 7. E. Gustafsson, 19. Kubalík, 22. Seabrook, 32. Kämpf, 50. P. Kane. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.393. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Kubalík, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Vancouver - Colorado 4:5 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1).
Branky: 19. a 40. Gaudette, 58. Edler, 59. Boeser - 28. a 61. MacKinnon, 7. Bellemare, 32. Kadri, 47. Burakovsky. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.409. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Gaudette (Vancouver), 3. Makar (Colorado).
San Jose - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Labanc (Šimek), 22. Vlasic, 33. E. Karlsson, rozhodující sam. nájezd Labanc - 22. a 56. Athanasiou, 32. Hirose. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.552. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Couture, 3. Jones (všichni San Jose).