Boston - Montreal 3:1Česká paráda v NHL! Pastrňák gólem rozjel obrat, Krejčí byl u vítězné trefy

Nejlepší střelec hokejové NHL se opět činil. Český snajpr David Pastrňák pomohl gólem k vítězství Bostonu nad Montrealem 3:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč a jmenovec Krejčí pak asistoval u vítězné branky.

Bostonský David Pastrňák se raduje z gólu proti Montrealu.

Před pár dny Pastrňák hattrickem řídil demolici Montrealu 8:1, tentokrát před vlastními fanoušky proti stejnému soupeři udeřil až ve třetí třetině za nepříznivého stavu 0:1. Ten hosté drželi od samotného úvodu utkání, kdy potrestal chybu Zdena Cháry Joel Armia.

Pastrňák srovnal parádní dělovkou z pravého kruhu pro vhazování a mohl se spolu s fanoušky radovat ze své 25. trefy v sezoně. Stal se tak vůbec prvním hráčem, který dal 25 gólů v úvodních 27 zápasech sezony od dob Jaromíra Jágra v ročníku 1996/97.

„Abych byl upřímný, viděl jsem, že už mě obránce nedožene. Střílel jsem hned, jak se mi puk odrazil ke středu. To byl jediný plán, jaký jsem měl," přiznal český kanonýr.

Český hokejista David Pastrňák (vpravo) oslavuje se spoluhráčem Andersem Björkem gól proti Montrealu.

Bruins následně duel otočili, když Krejčí při přesilovce přihrávkou do mezikruží připravil střeleckou pozici pro Davida Backese. Jake De Brusk pak po pěkné akci s Charliem Coylem pojistil sedmou výhru Bruins v řadě a zároveň pro Boston i pozici nejlepšího týmu celé NHL.

To Montreal se po osmé porážce za sebou krčí na jedenácté pozici Východní konference.

Fin Mikko Koivu oslavil svůj 1000. zápas v NHL rozhodující trefou ve čtvrté sérii nájezdů a zařídil tak Minnesotě výhru nad Dallasem 3:2.

Stars drželi ještě dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby vedení, ale v přesilovce si vynutil prodloužení Zach Parise, jenž uklidil do brány vyraženou střelu Kevina Fialy. Minnesota nakonec prodloužila svoji bodovou sérii na devět zápasů. V tabulce Západní konference je ale až dvanáctá. Dallasu patří šestá příčka.

Němec Leon Draisaitl se blýskl dvěma góly při výhře Edmontonu nad Vancouverem 3:2. Jeho spoluhráč a zároveň konkurent v boji o čelo kanadského bodování NHL Connor McDavid zaznamenal dvě asistence.

Minnesota - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. Fiala, 58. Parise, rozhodující sam. nájezd Koivu - 36. J. Klingberg, 55. Comeau. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17 096. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Parise, 3. Fiala (všichni Minnesota).
Boston - Montreal 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 47. Pastrňák, 51. Backes (Krejčí), 54. DeBrusk - 2. Armia. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Backes, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Vancouver - Edmonton 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Boeser, 33. Leivo - 34. a 41. Draisaitl, 10. J. Archibald. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Leivo (Vancouver), 3. McDavid (Edmonton).