Rubriky:

NHL

Po brutální bitce nabírá napětí v NHL na intenzitě. Radši odejdu z ledu, než hrát s ním, zuří Draisaitl

16. ledna 2020 16:05 - Edmonton/Praha

Přestože od incidentu mezi hokejovým útočníkem Calgary Matthewem Tkachukem a forvardem Edmontonu Zackem Kassianem uplynulo už několik dnů, napětí mezi dvěma tradičními rivaly z kanadské provincie Alberta neutichá. Právě naopak. Dokonce je možné, že nevraživost mezi hráči obou týmů se podepíše i na utkání hvězd NHL, které se o příštím víkendu uskuteční v St. Louis.

 

Profimedia.cz

Tkachuk v sobotním zápase s Edmontonem tvrdě narazil Kassiana na mantinel, po němž útočníkovi Olejářů odletěla helma z hlavy. Kassian vzápětí chytil Tkachuka zezadu za límec, shodil ho na led a nékolika údery pěstí jej zbil.

Vedení soutěže následně Kassianovi zastavilo činnost na dva zápasy a navrch ho potrestalo finanční pokutou ve výši 21 tisíc dolarů (475 tisíc korun), které poputují do fondu na pomoc hráčům.

„Těch 21 tisíc dolarů půjde na dobrou věc, je to dobrá investice," přijal Kassian vyměřený trest. I přesto si za svým jednáním na ledě dál stojí.

Kassian z Edmontonu dostal za zbití Tkachuka trest na dva zápasy

„Celý incident jsem si dobře pamatoval. Podle mého názoru to ze strany soupeře byly dva nebezpečné údery. Kdyby byly tvrdé, ale čisté, neměl bych s tím žádný problém, protože tvrdý hokej miluju. Když ale hrajete velký hokej, musíte čekat i reakci. A kdyby se to stalo znovu, zareagoval bych stejně," uvedl Kassian pro stanici CBC.

Další „zápas o Albertu" se mezi oběma týmy uskuteční už 29. ledna. A dá se očekávat, že bude pořádně vyhecovaný. „Tkachuk si mě musel s někým splést. Myslím, že nechápe, že hrajeme ve stejné divizi. Ale já mám velmi dobrou paměť," přesvědčoval Kassian, že nemá problém jít s Tkachukem znovu do křížku.

Útočník Edmontonu Leon Draisaitl během utkání s Calgary.

Sergei Belski, Reuters

Olej do ohně ale přilil i německý útočník Oilers Leon Draisaitl. Se 73 kanadskými body druhý nejproduktivnější hráč probíhající sezony NHL se nechal slyšet, že pokud by na Utkání hvězd měl hrát v jedné formaci právě s Tkachukem, radši odejde z ledu.

Podle zámořských médií by totiž Draisaitl se svým klubovým spoluhráčem a lídrem bodování Connorem McDavidem měli hrát v jedné lajně právě s Tkachukem.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..