Rubriky:

NHL

Frolík byl vděčný za své první minuty v NHL

13. října 2008 17:27 - SUNRISE

Dva roky trpělivě čekal v quebecké juniorské lize na příležitost, až bude moci konečně nastoupit do ostrého zápasu ve slavné NHL. V sobotu se český útočník Michael Frolík konečně dočkal, trenéři Floridy Panthers mu dali důvěru v utkání proti Atlantě. Kapitán reprezentační dvacítky sice odehrál pouze dvě třetiny, ale očekávání klubu rozhodně nezklamal.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Je to hodně šikovný hráč. On a Andy Stewart dostali šanci na základě jejich výkonů v přípravě a oba předvedli dobrou hru, byli plní energie a nadšení," řekl deníku Sun-Sentinel trenér Floridy Peter DeBoer. Frolík a Stewart dostali v zápase přednost před Wadem Belakem a Kamilem Krepsem.

Frolík sice odehrál za celý zápas pouze devět střídání a ve třetí třetině a následném prodloužení už pozoroval hru jen ze střídačky, ale radost mu to rozhodně nezkazilo. "Když jsem po mítinku týmu našel svoje jméno na soupisce pověšené na zdi v kabině, byl jsem nadšený. Hned jsem tu novinu poslal domů esemeskou," vykládala po zápase česká naděje.

Dvacetiletého Frolíka v zámoří srovnávají s Jaromírem Jágrem. Oba začínali s hokejem v Kladně, oba vstoupili do NHL s delšími vlasy, a nosí i podobná čísla na dresu. Zatímco Jágra proslavila osmašedesátka, Frolík se snaží prorazit s číslem 67. A dres Panterů teď chce oblékat co nejčastěji. "Jsem šťastný, že jsem mohl s kluky zůstat," dodal hráč, jenž ve svém prvním zápase v NHL strávil na ledě necelých šest minut čistého času.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..