Kotalík zařídil dvěma góly výhru Buffala nad Vancouverem

NEW YORK

Hokejový útočník Aleš Kotalík se v pátečním utkání NHL podílel dvěma góly na výhře Buffala nad Vancouverem 5:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Mezi tři nejlepší hráče se vešel i další český zástupce v dresu Sabres Jaroslav Špaček, který zaznamenal gól a asistenci.

Český hokejista Aleš Kotalík blahopřeje svému spoluhráči Afinogenovovi, jenž se trefil do sítě Vancouveru.

Jednou brankou pomohl k vítězství Columbusu nad Nashville 5:3 devatenáctiletý útočník Jakub Voráček. Obránce Filip Kuba z Ottawy přispěl k porážce Phoenixu 3:6 dvěma asistencemi a vylepšil svou bilanci ve čtyřech zápasech v nové sezoně na šest kanadských bodů.

Ani šedesát minut čistého času hry nestačilo hokejistům Rangers a Toronta k tomu, aby našli recept na překonání soupeřova brankáře. Když se na půdě jezdců nerozhodlo ani v prodloužení, přišli na řadu samostatné nájezdy, ve kterých se po rozhodující brance Sjöströma domácí nakonec z výhry radovali.

V Calgary se zápas rozhodoval ve druhé třetině a podílel se na tom i český hokejista Aleš Hemský, jenž ve 27. minutě nejprve přihrával na góle Colevi, o pět minut později si připsal asistenci u branky Slováka Višňovského. Nakonec se hosté z Edmontonu radovali po výhře 4:3.

NHL - páteční zápasy:
Ottawa - Phoenix 6:3 (3:0, 1:0, 2:3)
Branky: 9. a 45. J. Ruutu, 16. a 59. Spezza (na obě Kuba), 19. Heatley, 28. Volčenkov - 43. Doan, 49. Lisin, 55. Boedker. Zásahy brankářů: Gerber 37/34 - Bryzgalov 26/20 . Diváci: 20 179. Hvězdy utkání: Spezza (OTT), Ruutu (OTT), Jokinen (PHX).
New York Rangers - Toronto 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující sam. nájezd Sjöström. Zásahy brankářů: Valiquette 21/21 - Toskala 32/32. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Valiquette (NYR), Toskala (TOR), Sjöström (NYR).
Columbus - Nashville 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 5. a 21. Nash, 15. Filatov, 15. Voráček, 49. Chimera - 29. de Vries, 29. Nichol, 42. Dumont. Zásahy brankářů: Leclaire 27/24, Norrena (od 54:46) 3/3  – Rinne 8/5, Ellis (od 14:26) 20/18. Diváci: 17 930. Hvězdy utkání: Nash, Modin, Huselius (všichni CLS)
Calgary - Edmonton 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 7. Aucoin, 26. Moss, 48. Bertuzzi - 18. Cogliano, 27. E. Cole (Hemský), 32. Višňovský (Hemský), 37. Nilsson. Zásahy brankářů: Kiprusoff 35/31 - Drouin-Deslauriers 29/26 . Diváci: 19 829. Hvězdy utkání: Cole (EDM), Bertuzzi (CGY), Višňovský (EDM).
Buffalo - Vancouver 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 14. a 55. Kotalík, 2. Špaček, 9. MacArthur, 31. Vanek (Špaček) - 22. Kesler, 46. Bernier. Zásahy brankářů: Miller 25/23 - Sanford 31/26. Diváci: 18 449. Hvězdy utkání: Vanek, Kotalík, Špaček (všichni BUF)
Anaheim - San Jose 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 19. Beauchemin, 24. Moen, 42. Pronger, 50. Pahlsson. Zásahy brankářů: Giguere 38/38 - Nabokov 20/16. Diváci: 17 174. Hvězdy utkání: Giguere, Pahlsson, Beauchemin (všichni ANA)
Los Angeles - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 1. a 64. Handzuš, 38. D. Brown, 51. Kopitar - 30. Bayda, 33. LaCouture, 36. Cullen. Zásahy brankářů: LaBarbera 26/23 - Ward 24/20. Diváci: 14 194. Hvězdy utkání: Handzuš (LA), Wallin (CAR), Brown (LA).