Hemský a Havlát se podíleli na výhrách svých týmů

NEW YORK

Čeští hokejoví útočníci Aleš Hemský a Martin Havlát výrazně pomohli svým týmům k vítězství. Hemského Edmonton sebral po výhře 1:2 všechny tři body Devils z New Jersey, k čemuž přispěl pětadvacetiletý Čech jednou brankou a jednou asistencí. Chicagu pomohl k výhře nad Calgary 6:1 Havlát jednou brankou a dvěma asistencemi. Oba hráči byli vyhlášeni druhými hvězdami svých zápasů.

Martinu Havlátovi se podařilo v utkání Chicaga s Calgary otevřít v 11. minutě skóre. Do přestávky šel ale jeho tým s dvoubrankovým náskokem. Gólmana Kiprusoffa prostřelil v poslední minutě od modré ještě Aaron Jonhson. Havlát na sebe upozornil znovu po jedenácti minutách, tentokrát ve druhé části. Vyjel zpoza hostující branky a ideálně našel hůl Patricka Kanea, který zvýšil na 3:0. Sedmadvacetiletý Havlát si připsal druhou asistenci v zápase čtyři minuty před koncem utkání, kdy jeho nabídku využil Troy Brouwer, který stanovil končené skóre 6:1.

Zápas New Jersey a Edmontonu takové brankové hody nepřinesl. Diváci v New Jersey se první branky dočkali až ve 28. minutě a radost z ní neměli. Po přihrávce Hemského překonal gólmana Clemmensena Sheldon Souray. O dalších šest minut později přebral český štírek puk ve středním pásmu a zamířil si to s ním přímo před bránu Devils. Protáhl se mezi třemi protihráči a jeho střela nakonec skončila v brance. Hráči New Jersey dokázali v posledním dějství pouze snížit na 1:2 zásluhou Parisea.

Fanoušky v Anaheimu rozradostnil v utkání proti Floridě už po dvou minutách Corey Perry. Pro domácí to byl ale poslední gól v zápase. Jedním gólem v první části a dvěma přesnými zásahy ve druhé třetině zařídil hattrickem vítězství pro Pantery David Booth. Na třetí zásah mu přihrával Michael Frolík.

Carolina - Atlanta 2:5 (0:0, 2:4, 0:1)
Branky: 22. Brind'Amour, 26. Ray Whitney - 24. a 47. Reasoner, 31. Hainsey, 36. Jason Williams, 39. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Ward 22/17 - Hedberg 37/35. Diváci: 12 398.
Chicago - Calgary 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky: 11. Havlát, 20. A. Johnson, 31. Kane (Havlát), 41. Toews, 42. Versteeg, 56. Brouwer (Havlát) - 39. Boyd. Zásahy brankářů: Huet 23/22 - Kiprusoff 27/21. Diváci: 21 169.
New Jersey - Edmonton 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Parise - 28. Souray (Hemský), 34. Hemský. Zásahy brankářů: Clemmensen 28/26 - Drouin-Deslauriers 28/37. Diváci: 14 193.
Anaheim - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 2. Perry - 4., 27. a 39. Booth (na třetí Frolík). Zásahy brankářů: Giguere 26/23 - Anderson 45/44. Diváci: 16 951.
Phoenix - San Jose 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 13. a 60. O. Jokinen (na první Z. Michálek), 13. Tichonov (Hanzal), 23. Mueller - 5. Boyle, 11. Clowe. Zásahy brankářů: Bryzgalov 32/30 - Boucher 30/26. Diváci: 15 056.