Rubriky:

NHL

Simona čeká po operaci ramena nejméně půlroční pauza od hokeje

15. května 2020 08:01 - Pittsburgh/Praha

Slavná NHL se sice kvůli pandemii koronaviru nehraje, ze zámoří teď ale do Česka přišla nepříjemná zpráva. Útočník Dominik Simon podstoupil v Pittsburghu operaci levého ramena a k hokeji se bude moci vrátit nejdříve v listopadu. Zranění si přivodil 29. února v zápase se San Jose po střetu s krajanem Radimem Šimkem a přesně o dva měsíce později absolvoval zákrok. Penguins oznámili, že rekonvalescence hráče potrvá šest až sedm měsíců.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětadvacetiletý hokejista měl po souboji s krajanem Šimkem u mantinelu v rohu kluziště prasklé kloubní pouzdro v rameni a s odstupem času se musel podrobit operaci. Ta podle Pittsburghu proběhla úspěšně.

Program NHL byl 12. března přerušen kvůli pandemii koronaviru a není jasné, zda a kdy se sezona znovu rozjede. Jisté však je, že Simon se do hry zapojí nejdříve za šest až sedm měsíců. V zámoří hraje pátou sezonu, v tomto ročníku zámořské ligy odehrál 64 zápasů a nasbíral 22 kanadských bodů za sedm gólů a 15 asistencí. Celkově má v dresu Penguins odehraných 173 zápasů, kde zaknihoval 64 kanadských bodů (19+45).

Pittsburgh je v přerušené sezoně na třetím místě tabulky v Metropolitní divizi, čtyři body za Washingtonem Capitals a tři za Philadelphií Flyers.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..