Fleischmann zařídil výhru Washingtonu, Hudler pomohl gólem

NEW YORK

Útočník Tomáš Fleischmann z Washingtonu vsítil v NHL vítězný gól na ledě Pittsburghu a Capitals díky čtyřem brankám v závěrečném dějství zvítězili 6:3. Forvard Detroitu Jiří Hudler se gólem podílel na výhře nad Anaheimem, Rudá křídla zdolala Ducks 4:3. Středeční neúspěchy domácích potvrdilo vítězství Ottawy v Atlantě, na kterém se podepsal asistencí také obránce Filip Kuba.

V domácím prostředí bylo ve středu úspěšné pouze Chicago. Jestřáby hladce přelétli přes Buffalo 4:1. Zásluhu na tom měl také útočník Martin Havlát, který zvyšoval ve druhé dvacetiminutovce na 3:1. Skóre utkání přitom otevřel v United Center Aleš Kotalík, přesto si Sabres připsali druhou porážku v řadě. Opačnou minisérii zaznamenali Blackhawks a upevnili si 4. místo v Západní konferenci.

Dvě třetiny dotahovali hosté z Washingtonu vedení domácích Penguins, aby se na počátku třetí části ujali vedení po přesilovkovému gólu Ovečkina. Pittsburgh v zápětí kontroval, gólmana Capitals překonal Whitney. Ve 49. minutě přišla chvíle Tomáše Fleischmanna, jenž zaznamenal vítěznou trefu hostí. Tučnáci již odpovědět nedokázali, Caps přidali další dvě trefy a zvítězili 6:3.

Stejně jako v Pensylvánii také v Philips Arena v Atlantě vedli domácí, ale vítězství neudrželi. Čtyřgólovou první třetinu uzavřel ottawský Jason Spezza a skóre 2:2 vydrželo až do 35. minuty. Vedení poslal na hokejky Senátorů centr McAmmond, v závěrečné části již Thrashers gólmana Elliotta nepřekonali.

V posledním středečním souboji dobyl Detroit chrám Kačerů z Anaheimu v poměru 4:3. Zásluhu na sedmém vítězství Red Wings z posledních deseti zápasů měl útočník Jiří Hudler, který na záčátku druhého dějství srovnal stav na 2:2. Přestože se Ducks dostali do konce prostřední části do vedení brankou Montadora, v posledních dvaceti minutách obhájce Stanley Cupu stav otočil. Vítězný gól zaznamenal v 51. minutě Franzen.

"V Anaheimu svádíme vždycky urputné bitvy," všiml si autor vítězné trefy Franzen. "Většinou jsou lepší v začátku zápasu a my potom toužíme po výhře stále víc a víc," dodal devětadvacetiletý švédský útočník. Anaheim tak z posledních deseti duelů šestkát prohrál. "Hosté dnes měli více sebevědomí," smutnil gólman Kačerů Giguere.

Pittsburgh - Washington 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 6. Malkin, 29. Šatan, 44. Ryan Whitney - 42. a 52. Ovečkin, 22. Viktor Kozlov, 33. Sjomin (Fleischmann), 49. Fleischmann, 59. Schultz. Zásahy brankářů: Fleury 41/36 - Theodore 29/26. Diváci: 16 975.
Atlanta - Ottawa 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. T. White, 16. Thorburn - 7. Alfredsson, 19. Spezza (Kuba), 35. McAmmond. Zásahy brankářů: Lehtonen 30/27 - Elliott 31/29. Diváci: 14 163.
Chicago - Buffalo 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Sharp, 19. Toews, 26. Havlát, 41. Wisniewski - 11. Kotalík. Zásahy brankářů: Huet 23/22 - Lalime 25/21. Diváci: 21 684.
Anaheim - Detroit 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. Getzlaf, 19. Perry, 32. Montador - 10. Holmström, 23. Hudler, 50. Cleary, 51. Franzén. Zásahy brankářů: Giguere 33/29 - Osgood 28/25. Diváci: 17 525.