Sýkora vítězným gólem zařídil výhru Pittsburghu

NEW YORK

Český hokejista v barvách Pittsburghu Petr Sýkora zařídil výhru svého týmu na domácím ledě nad Bostonem, když se v polovině třetí třetiny postaral o vítězný gól. Tučňáci porazili Medvědy 6:4. Na výhře Detroitu nad Columbusem 4:0 se jednou asistencí podílel také Jiří Hudler.

Pittsburgh i Boston měly raketový vstup do zápasu. Už v první minutě otevřel skóre domácí Guerin, o minutu později už bylo vyrovnáno, když se prosadil Recchi. Misky vah ve vyrovnaném střetnutí převrátil na stranu Bostonu jedinou brankou druhé třetiny Wheeler, který poslal hosty do vedení 3:2 po asistenci Krejčího. Tučňákům se ale podařilo ve třetí třetině vývoj zápasu zvrátit.

Na Gončarovo vyrovnání ze 41. minuty ještě stačil Boston odpovědět brankou Rydera. Deset minut před koncem třetí třetiny přihrál Staal zpoza branky na hranici levého kruhu stojícímu Sýkorovi, který střelou z první zařídil pro Pittsburgh vítěznou branku utkání. Sýkora, který se do sestavy Pittsburghu vrátil po třízápasové pauze způsobené bolavými zády, zaznamenal již devátý vítězný gól svého celku v sezóně.

Brankář Detroitu Chris Osgood si připsal na ledě Columbusu 49. čisté konto v kariéře. Rudá křídla zvítězila 4:0. Asistenci si připsal v 10. minutě u branky Kronwalla český útočník Jiří Hudler. Žádný puk za svá záda nepustil ani brankář San Jose Sharks Jevgenij Nabokov, jenž zlikvidoval všech 34 střel Anaheimu. Druhý nejlepší tým soutěže zvítězil zásluhou jediné branky utkání, o kterou se ve 38. minutě postaral Moen.

NY Rangers - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. a 23. Avery, 29. Antropov (Rozsíval), 51. Sjöström - 25. Gagne. Zásahy brankářů: Lundqvist 25/24 - Niittymäki 39/35. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Avery, Antropov, Lundqvist (všichni NYR).
Pittsburgh - Boston 6:4 (2:2, 0:1, 4:1)
Branky: 17. a 42. Kunitz, 1. Guerin, 41. Gončar, 50. Sýkora, 60. J. Staal - 2. Recchi, 11. Kessel, 31. Wheeler (Krejčí), 43. Ryder. Zásahy brankářů: Garon 25/21 - Thomas 33/28. Diváci: 17 132. Hvězdy zápasu: Kunitz, Guerin, Crosby (všichni PIT).
Chicago - NY Islanders 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 36. Versteeg (Havlát), 59. Kane - 33. a 48. Streit, 38. Park (Martínek), 40. Nielsen. Zásahy brankářů: Chabibulin 19/15 - Mannino 42/40. Diváci: 22 140. Hvězdy zápasu: Mannino, Streit, Park (všichni NYI).
Vancouver - Colorado 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Wellwood, 8. Burrows, 16. Pyatt, 59. Edler - 25. Smyth, 41. Tucker. Zásahy brankářů: Luongo 20/18 - Raycroft 23/19. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Burrows (VAN), Smyth (COL), Pyatt (VAN).
St. Louis - Minnesota 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 15. Backes, 27. Tkachuk, 29. Perron, 40. Winchester, 60. Boyes - 35. Brunette, 48. Veilleux (Škoula), 55. Bergeron (Židlický). Zásahy brankářů: Mason 22/19 - Bäckström 29/25, Harding 6/0. Diváci: 19 150. Hvězdy zápasu: McDonald, Perron (oba STL), Brunette (MIN).
Anaheim - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. Moen. Zásahy brankářů: Hiller 30/29 - Nabokov 34/34. Diváci: 17 511. Hvězdy zápasu: Nabokov (SJ), Hiller, Perry (oba ANA).
Columbus - Detroit 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Marián Hossa, 10. Kronwall (Hudler), 39. Samuelsson, 50. Franzén. Zásahy brankářů: Mason 30/26 - Osgood 23/23. Diváci: 18 685. Hvězdy zápasu: Osgood, Franzén, Hossa (všichni DET).