Rubriky:

NHL

Zásadní obrat, který by potěšil všechny hokejové fanoušky, je blízko

2. července 2020 09:43 - New York/Praha

Že by hvězdy NHL startovaly na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu? Podle zpráv z posledních měsíců se to jevilo jako takřka nemožné, majitelé klubů a vedení nejlepší hokejové soutěže světa nechtěli nic slyšet o přerušení ligy na několik týdnů kvůli hrám pod pět kruhy. Nyní se ale zdá, že nastal obrat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Uznávaný kanadský novinář Pierre LeBrun totiž přišel s informací, že vedení ligy s hráčskou asociací (NHLPA) finalizují návrh nové kolektivní smlouvy, která by měla obsahovat i dohodu o startu borců z NHL na olympijském turnaji.

A nemělo by jít jen o hry v roce 2022 v Pekingu, ale i o ty v roce 2026, které budou hostit italská města Milán a Corina d´Ampezzo. Případná dohoda mezi NHL a NHLPA by následně ještě podléhala jednání s Mezinárodním olympijským výborem.

Hráči NHL startovali na ZOH nepřetržitě od roku 1998 v Naganu do her 2014 v Soči. Před dvěma lety se turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu uskutečnil bez jejich účasti.

Kapitán Kanady Sidney Crosby se raduje ze svého gólu ve finále ZOH 2014 v Soči proti Švédsku.

Profimedia.cz

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..