Živě

Hamonic se nezapojí do dohrávky NHL, má strach o dceru

11. července 2020 08:51 - Calgary

Obránce Calgary Travis Hamonic se jako první hráč NHL rozhodl nepokračovat v sezoně zámořské hokejové ligy přerušené pandemií koronaviru. Devětadvacetiletý hokejista jako důvod uvedl obavy o zdraví dvouleté dcery, která v minulosti trpěla vážnými dýchacími potížemi a v osmi měsících byla kvůli tomu i hospitalizována.

 

Profimedia.cz

"Kvůli tomu, čím si moje dcera prošla a že by se mohla nakazit covidem-19, jsem se rozhodl vynechat zbytek sezony. Chtěl bych být u toho, ale rodina je a vždycky byla na prvním místě. Být otcem malého dítěte je moje nejdůležitější práce," uvedl Hamonic v prohlášení. Generální manažer Flames Brad Treliving uvedl, že klub hráčovo rozhodnutí akceptuje.

Hamonic v této sezoně, jež byla přerušena 12. března, odehrál za Calgary 50 zápasů a zaznamenal tři góly a devět asistencí. Celkem má v zámořské lize na kontě 637 startů a 188 bodů (37+151). V NHL nastupuje desátou sezonu, prvních sedm hrál za New York Islanders.

Hamonic se vzdal účasti ve zbytku sezony v den, kdy bylo oficiálně schváleno pokračování soutěže formou rozšířeného play off pro 24 týmů se začátkem 1. srpna. Flames v něm čeká série s Winnipegem.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..