Český gólman Vokoun se dočkal první výhry ve Washingtonu

Český hokejový brankář Tomáš Vokoun se při svém třetím startu za Washington v přípravě dočkal první výhry, když Capitals v pátek zdolali doma Buffalo 4:3 po samostatných nájezdech. Duel rozuzlil až v šesté sérii rozstřelu Nicklas Bäckström. Další český gólman Ondřej Pavelec naopak porážce Winnipegu s Nashvillem 2:3 po samostatných nájezdech nezabránil.

Washingtonský Mike Green gratuluje brankáři Tomáši Vokounovi k výhře nad Buffalem.

Washington celkově zaznamenal teprve druhé vítězství v šestém přípravném utkání. Capitals dostal do vedení v deváté minutě Bäckström, za 20 sekund ale překonal Vokouna bekhendem Jason Pominville a v 19. minutě otočil stav Thomas Vanek. V polovině utkání vyrovnal v přesilovce Mike Green, v 34. minutě se podruhé prosadil Vanek, ale šest a půl minuty před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení Matt Hendricks.

V nájezdech Vokoun inkasoval dvakrát. Nejdříve Vanek minul, pak Nathan Gerbe a Pominville na českého gólmana vyzráli, ale pokusy Drewa Stafforda, Tylera Ennise a Lukea Adama letní posila Capitals z Floridy kryla. Za Washington byly úspěšné hvězdy Alexandr Ovečkin, Alexandr Sjomin a Bäckström.

Pavelec naopak ve svém třetím zápase v přípravě poprvé prohrál, i když až po nájezdech. V osmé minutě inkasoval po střele Cala O´Reillyho, v druhé části vyrovnal za Winnipeg Andrew Ladd, v 48. minutě překonal Pavelce v přesilovce David Legwand a nastavení vynutil sedm minut před koncem Mark Scheifele. V nájezdech českého gólmana překonal jen O´Reilly, ale ani jeden z tří střelců Jets neuspěl.

Po dvou bodech za asistence si připsali obránce Marek Židlický z Minnesoty a útočník Rostislav Olesz z Chicaga. Židlický na začátku třetí třetiny utkání s Edmontonem v přesilovkách přihrál na trefy Mikka Koivua a Devina Setoguchiho, díky kterým Wild získali vedení 3:1, ale Oilers následně vyrovnali a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Olesz na konci druhé části a v 50. minutě asistoval u gólů Brandona Pirriho, jenž v duelu s Pittsburghem snížil na 2:3, ale Blackhawks duel prohráli 2:4.

Po bodu za přihrávku si připsali v duelu Caroliny s Columbusem také zadák Tomáš Kaberle a útočník Tomáš Kubalík. Letní posila Caroliny Kaberle asistoval v 26. minutě u úvodní trefy Jussiho Jokinena v přesilovce, Kubalík se za šest minut podílel na vyrovnávací brance Alexandra Girouxe. V závěrečné části Carolina ještě jednou vedla, ale Columbus výsledek otočil na 3:2.

Přípravné zápasy před NHL:
New Jersey - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Clarkson.
Carolina - Columbus 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 26. J. Jokinen (Kaberle), 43. Dwyer - 32. A. Giroux (Kubalík), 48. Umberger, 52. St. Pierre.
Washington - Buffalo 4:3 SN (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 31. Green, 54. Hendricks - 19. a 34. Vanek, 9. Pominville. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 21 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 87,5 procenta.
Detroit - Toronto 3:4 PP (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. Bertuzzi, 37. Nyquist, 42. Franzén - 24. a 43. Brown, 13. Gardiner, 63. Komisarek.
Minnesota - Edmonton 3:4 SN (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 21. Bouchard, 41. M. Koivu (Židlický), 46. Setoguchi (Židlický) - 27. a rozhodující sam. nájezd Lander, 54. Omark, 55. Jones.
Chicago - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 40. a 51. Pirri (na obě Olesz) - 17. Sullivan, 28. Cooke, 32. Vitale, 60. Malkin.
Winnipeg - Nashville 2:3 SN (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. Ladd, 54. Scheifele - 28. a rozhodující sam. nájezd O´Reilly, 48. Legwand. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, kryl 22 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 91,7 procenta.
Anaheim - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Selänne - 22. M. Richards, 55. Mitchell, 60. Kopitar.