Buffalo - New Jersey 3:4 PPČeský útočník hlavní hvězdou večera v NHL. Rozhodl v prodloužení

New York/Praha

Český hokejista Pavel Zacha se stal první hvězdou čtvrtečního utkání NHL, v němž pomohl New Jersey třemi body k výhře 4:3 nad Buffalem. Ke dvěma asistencím přidal rozhodující gól v prodloužení. Brankář Vítek Vaněček přispěl 26 zákroky k výhře Washingtonu nad Pittsburghem 5:2 a stal se druhou hvězdou utkání.

Útočník New Jersey Devils Pavel Zacha (37) slaví se spoluhráči rozhodující gól v prodloužení proti Buffalu.

Zacha, jenž bodoval v osmém zápase za sebou, se nejprve podílel ve druhé třetině na vyrovnávacím gólu na 1:1, když šikovně poslal do úniku skórujícího Jespera Bratta. Ve třetí třetině pak v mele před bránou nahrál křížným pasem na gól na 3:2 Nicu Hischierovi a Devils v zápase poprvé vedli.

Jenže v přesilovce srovnal Sam Reinhart. Šlo se tedy do prodloužení, v němž v čase 1:17 rozhodl Zacha duel nejhorších celků Východní divize z vrcholu kruhu pro vhazování parádní trefou švihem a ukončil tak sérii tří porážek New Jersey.

„V naší lajně máme všechny možné dovednosti. Když nám to dohromady klape, pak je to skvělé. Já jsem jen využil svoji střelu. Pracuji na ní každé léto. Bylo to něco, na co jsem se musel i mentálně soustředit v přípravě. Teď ji jen využívat častěji," řekl 23letý český forvard pro stránky NHL po zápase.

Brankář Vítek Vaněček pokračuje v parádních výkonech v brance Washingtonu, s chicagským Kevinem Lankinenem se přetahuje o prvenství v počtu výher mezi gólmanskými nováčky.

Washington proti Pittsburghu v prostřední části promrhal dvoubrankový náskok, když českého gólmana nejprve při přesilovce Capitals překonal Brandon Tanev a o tři minuty později pak srovnával na 2:2 Jake Guentzel.

Domácí ale zápas zlomili ve třetí třetině v přesilovce pohotovým zakončením Toma Wilsona před brankovištěm. Tučňáci v závěru riskovali při hře bez gólmana, z níž ještě dvakrát inkasovali.

Na čtvrteční večer naopak nebude vzpomínat v dobrém český gólman Calgary David Rittich, jenž nenavázal na povedené výkony proti Torontu a v duelu s Ottawou střídal v polovině zápasu po čtvrtém inkasovaném gólu. Flames nakonec prohráli 1:6.

Debakl vyfasoval také Boston. Na ledě New Yorku Islanders sice i díky asistenci Jakuba Zbořila na úvodním gólu Nicka Ritchieho brzy vedl, domácí se ale rychle vzpamatovali a jejich výkon vygradoval ve třetí třetině, kdy nasázeli pět gólů a završili výhru 7:2.

Kanonýr David Pastrňák se tentokrát bodově neprosadil. Boston, jemuž chyběli zranění David Krejčí a Ondřej Kaše, prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Florida vyhrála potřinácté v sezoně, když během tří minut v závěru otočila zápas s Dallasem na 3:2. U druhé branky Stars asistoval Radek Faksa. V týmu vítězů chyběl kvůli zranění v horní části těla Radko Gudas.

Gólovou přihrávku zaznamenal také Filip Zadina, který přispěl k výhře Detroitu nad Nashvillem 5:2.

NY Islanders - Boston 7:2 (2:1, 0:1, 5:0)
Branky: 4. Pelech, 13. Barzal, 46. Beauvillier, 51. Eberle, 53. Pageau, 55. Lee, 57. Wahlstrom - 2. N. Ritchie (J. Zbořil), 32. C. Smith. Střely na branku: 37:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Barzal, 3. Varlamov (všichni NY Islanders).
Washington - Pittsburgh 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Branky: 12. Bäckström, 44. Oshie, 53. T. Wilson, 59. Hagelin, 60. Eller - 45. B. Tanev, 48. Guentzel. Střely na branku: 35:28. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,8 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Vaněček, 3. T. J. Oshie (všichni Washington).
Tampa Bay - Carolina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 33. Sergačov, 47. Gourde, 59. Goodrow - 15. Pesce. Střely na branku: 22:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Sergačov (oba Tampa Bay), 3. Pesce (Carolina).
Florida - Dallas 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Branky: 54. Barkov, 55. Strälman, 57. Vatrano - 23. Pavelski, 38. Jamie Benn (Faksa). Střely na branku: 35:39. Diváci: 3844 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Bobrovskij, 3. Barkov (všichni Florida).
Buffalo - New Jersey 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 7. Sheahan, 29. Mittelstadt, 56. S. Reinhart - 26. Bratt (Zacha), 45. Wood, 47. Hischier (Zacha), 62. Zacha. Střely na branku: 32:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Bratt (oba New Jersey), 3. Mittelstadt (Buffalo).
Ottawa - Calgary 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 45. a 55. White, 8. Batherson, 10. Gudbranson, 25. Connor Brown, 28. Brännström - 22. Lucic. Střely na branku: 31:30. David Rittich odchytal za Calgary 31:47 minut, inkasoval čtyři góly z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. White, 3. Gudbranson (všichni Ottawa).
Detroit - Nashville 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 29., 51. a 57. Gagner, 5. Glendening (Zadina), 57. Erne - 15. Mikael Granlund, 43. Haula. Střely na branku: 32:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. J. Bernier, 3. Glendening (všichni Detroit).
Winnipeg - Montreal 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)
Branky: 26. a 32. Connor, 35. Wheeler, 47. N. Thompson, 53. Dubois, 59. Scheifele - 14. a 18. Armia, 28. Tatar. Střely na branku: 30:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Armia (Montreal).
Columbus - Chicago 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 49. P. Kane, 60. Söderberg. Střely na branku: 27:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. M. Subban (oba Chicago), 3. Korpisalo (Columbus).
Vancouver - Edmonton 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 28. Chiasson, 53. Puljujärvi, 60. McDavid. Střely na branku: 32:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Edmonton), 2. Demko (Vancouver), 3. McDavid (Edmonton).