New Jersey - Washington 1:2 PPVaněček strůjcem výhry Washingtonu. Hertl se postaral o vítězný gól

Český gólman Vítek Vaněček přispěl k výhře Washingtonu nad New Jersey 22 úspěšnými zákroky. Tomáš Hertl řádil za Žraloky ze San Jose v zápase proti La Kings. Připsal si vítěznou trefu a jednu asistenci.

Českého golmana Vítka Vaněčka překonal jen ve druhé třetině Michael McLeod.

Po dvou prohrách v řadě a zejména pak po včerejším debaklu 4:8 od NY Islanders, se Capitals dočkali výhry. Velký podíl na tom měl český brankář Vítek Vaněček, který si připsal 22 úspěšných zákroků a trenér si ho nemohl vynachválit. "V zápase jsme udělali několik chyb, ale byl tu Vítek, který nás zachránil. Když se týmu nedaří, brankář má vždycky šanci ho podržet, a to přesně dneska Vítek udělal," řekl na adresu rodáka z Havlíčkova Brodu trenér Peter Laviolette.

O vítězi zápasu rozhodl 21 sekund před koncem prodloužení Dmtrij Orlov, pro kterého šlo o pátý gól v sezóně. Prosadil se krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování. Pouhých pár vteřin před rozhodující trefou se ale Vaněček pořádně zapotil, když Zajac nakonec trefil pravou tyč. Předtím vytáhl skvělý zákrok levým betonem při pokusu Jacka Hughese.

I v dalším zápase hrál rozhodující roli golman. V duelu Winnipegu s Torontem předvedl Jack Campbell 31 zákroků a dovedl Toronto k vítězství 2:1 po samostatných nájezdech, ve kterých nepustil ani jeden gól.

Laviny z Colorada jedou na vítězné vlně, proti St. Louis si připsali už třetí výhru v řadě a bodovou sérii natáhli už na 13 zápasů. O dva góly se postaral Nathan MacKinnon a brankář Jonas Johansson vychytal své první vítězství v dresu Colorada.

Edmonton porazil Calgary 3:2 a připsal si tak páté vítězství z letošních sedmi vzájemných duelů. Oilers přitom v polovině zápasu prohrávali 1:2, ale dvěma góly dokázali skóre otočit. O rozhodující trefu se nepostaral v přesilovce nikdo jiný než nejproduktivnější hráč ligy Connor McDavid.

Tomáš Hertl svým 11 gólem v sezoně rozhodl o vítězství San Jose nad LA Kings 3:0 a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Rozhodující gól vstřelil už ve třetí minutě první třetiny. V té druhé přihrával Meierovi na gól na 2:0. Žraloci skórovali ve třetí části ještě dvakrát, ale branka Gambrella nebyla po využité coach challenge uznána.

Výsledky NHL
New Jersey - Washington 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 33. M. McLeod – 29. Carlson, 65. Orlov. Střely na branku: 23:40. Vítek Vaněček za Washington odchytal 64 minut a 39 sekund, inkasoval jednu branku z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Diváci 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Orlov (Washington), 2. Blackwood, 3. M. McLeod (oba New Jersey).
Winnipeg - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Copp – 26. Dermott, rozhodující sam. nájezd Spezza. Střely na branku: 32:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Campbell (Toronto), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. Spezza (Toronto).
Edmonton - Calgary 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 22. Nugent-Hopkins, 32. Kahun, 48. McDavid – 13. Michael Stone, 26. M. Tkachuk. Střely na branku: 25:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Michael Stone (Calgary), 3. Yamamoto (Edmonton).
Colorado - St. Louis 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 15. a 34. MacKinnon, 4. Saad – 4. Hoffman, 38. Perron. Střely na branku: 39:27. Diváci: 4039 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Perron (St. Louis).
Anaheim - Arizona 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. Volkov, 25. Silfverberg – 19. Johan Larsson, 31. Pederson, 53. Kessel, 57. Schmaltz. Střely na branku: 29:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Johan Larsson (Arizona), 2. Drysdale (Anaheim), 3. Chychrun (Arizona).
Los Angeles - San Jose 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Hertl, 29. Meier (Hertl), 60. Balcers. Střely na branku: 30:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Meier, 3. Hertl (všichni San Jose).