San Jose - Arizona 4:2Hertl pojistil gólem výhru Žraloků, v brance zářil Kořenář

New York/Praha

Hokejisté Toronta porazili Montreal 4:1 a jako první tým v Severní divizi NHL si zajistili účast v play off. Za poražené Canadiens potřetí v sezoně nastoupil český útočník Michael Frolík. Vyřazovacím bojům se přiblížili také hokejisté druhého Edmontonu, kteří zdolali Winnipeg 3:1. Český útočník Tomáš Hertl pomohl gólem a asistencí k výhře San Jose nad Arizonou v poměru 4:2. Hertl skóroval v poslední minutě do prázdné branky. Gólman Sharks Josef Kořenář kryl 28 střel a připsal si druhé vítězství v NHL.

Český útočník Tomáš Hertl pomohl gólem a asistencí k výhře San Jose 4:2 nad Arizono

Hráči San Jose navázali na pondělní výhru 6:4 a porazili Arizonu podruhé za sebou. Sharks opět zvládli úvod zápasu a prosadili se z první střely na bránu, přičemž na začátku pohledné kombinace byl Hertl. Český útočník křížnou přihrávkou přes celé útočné pásmo našel Alexandra Barabanova, ten posunul puk na osamoceného Evandera Kanea a kanadský útočník trefil prázdnou branku.

Po 15 minutách už to bylo 3:0, ale Coyotes se dvěma góly vrátili do hry, jenže na obrat se již nezmohli. Odchovanec pražské Slavie Hertl si pak 37 sekund před koncem zápasu poradil s obráncem Jakobem Chychrunem a trefil opuštěnou branku Coyotes.

Nováček v brance San Jose Kořenář odchytal zatím nejpovedenější zápas v NHL. Nadějný český brankář se ve čtvrtém startu poprvé přehoupl přes devadesátiprocentní úspěšnost zásahů.

Maple Leafs zvládli vstup do zápasu a po devíti minutách vedli 2:0. Brzkou přesilovou hru využil v čase 1:38 William Nylander a na rozdíl dvou branek zvýšil svou 35. trefou v sezoně nejlepší střelec NHL Auston Matthews.

Tříbrankový náskok zařídil Torontu střelou od modré čáry Jake Muzzin. Na brance kanadského obránce se 1100. asistencí v kariéře podílel Joe Thornton.

Michael Frolík odehrál deset minut, během kterých jednou vystřelil na branku Jacka Campbella. Devětadvacetiletý Američan dostal v brance Maple Leafs potřetí v řadě přednost před Davidem Rittichem.

Minnesota sice měla duel proti St. Louis skvěle rozehraný a krátce po jeho polovině vedla 3:1, v poslední dvacetiminutovce však přišel tříbrankový obrat Blues a z výhry se radovali hosté.

Edmonton zdolal díky třem asistencím nejproduktivnějšího hráče soutěže Connora McDavida Winnipeg 3:1. Vítězný gól Oilers vstřelil v 27. minutě Ryan Nugent-Hopkins.

Ottawa počtvrté v řadě čelila Vancouveru a potřetí vyhrála. Senators porazili Canucks 6:3 a odlepili se ode dna Severní divize. Vancouver z posledního místa ztrácí na Ottawu jeden bod, má ale sedm zápasů k dobru.

V souboji prvních dvou týmů Západní divize zvítězili hráči Vegas nad Coloradem 5:2. Hlavní podíl na výhře Golden Knights měla první útočná formace ve složení Mark Stone, Chandler Stephenson, Max Pacioretty, která si dohromady připsala sedm kanadských bodů. Za poražené Avalanche odehrál přes pět minut pardubický odchovanec Martin Kaut.

Anaheim zdolal Los Angeles 3:2.

Výsledky zápasů NHL:
Minnesota - St. Louis 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Branky: 18. Brodin, 21. J. Eriksson Ek, 32. M. Foligno – 31. a 44. Hoffman, 48. Kyrou, 60. Thomas. Střely na branku: 32:29. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Thomas (St. Louis), 2. M. Foligno (Minnesota), 3. Hoffman (St. Louis).
Montreal - Toronto 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Suzuki – 2. W. Nylander, 9. Matthews, 27. Muzzin, 49. Brooks. Střely na branku: 33:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Rielly, 3. W. Nylander (všichni Toronto).
Winnipeg - Edmonton 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Wheeler – 11. Barrie, 27. Nugent-Hopkins, 60. Draisaitl. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).
Vegas - Colorado 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 30. a 41. Pacioretty, 1. W. Karlsson, 35. Mark Stone, 59. Marchessault – 14. D. Toews, 38. Graves. Střely na branku: 26:37. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Mark Stone, 3. M.-A. Fleury (všichni Vegas).
Los Angeles - Anaheim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 25. Vilardi, 32. A. Kempe – 33. Carrick, 37. Steel, 59. Fowler. Střely na branku: 30:22. Diváci: 1763 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. A. Kempe (Los Angeles), 3. Carrick (Anaheim).
San Jose Sharks - Arizona 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. E. Kane (Hertl), 11. Balcers, 15. Labanc, 60. Hertl – 16. Kessel, 25. Jo. Larsson. Střely na branku: 31:30. Josef Kořenář odchytal za San Jose celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 1037 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Burns, 3. Barabanov (všichni San Jose).
Ottawa - Vancouver 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)
Branky: 3. Mete, 21. Tierney, 22. Norris, 27. Chabot, 37. B. Tkachuk, 55. White – 26. T. Myers, 28. Virtanen, 58. B. Sutter. Střely na branku: 33:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Chabot, 3. Formenton (všichni Ottawa).