Boston - Buffalo 5:2Čeští střelci se v NHL činili! Trefili se Pastrňák, Krejčí a další

New York/Praha

Českým hokejistům se ve čtvrtek v zámořské NHL střelecky dařilo. David Krejčí si připsal gól, asistenci i titul první hvězda zápasu při výhře Bostonu nad Buffalem 5:2, na níž se brankou podílel devatenáctou trefou sezony také jmenovec Pastrňák. Jedním přesným zásahem pomohl k vítězství Tampy nad Dallasem 3:0 Ondřej Palát. Z gólu, asistence a výhry nad Philadelphií 5:3 se radoval Pavel Zacha. Jediným střelcem Detroitu se stal při porážce s Carolinou 1:3 Jakub Vrána.

Hokejisté Bostonu Bruins (zleva) David Krejci (46), Craig Smith (12), Brad Marchand (63) a Charlie Colye slaví gól proti Buffalu.

David Rittich vychytal po výměně z Calgary svou první výhru v dresu Toronta. Český gólman nastoupil za vedoucí tým Severní divize potřetí od začátku zápasu, kryl 15 střel a dovel tým k vítězství 4:1 nad Vancouverem.

Vítek Vaněček zlikvidoval třicet střel, ale s Washingtonem doma podlehl Pittsburghu 4:5 v prodloužení. Dominik Kubalík si připsal jednu přihrávku při prohře Chicaga 3:4 v prodloužení s Floridou.

Pastrňák se prosadil z prvního střídání a rychlý protiútok zakončil střelou z levého kruhu bez přípravy. Ze stejného místa udeřil v přesilové hře i Krejčí, který se vší silou opřel do přihrávky a jen pár desetin od první sirény vrátil Bostonu vedení gólem na 2:1.

Buffalo vyrovnalo na začátku třetí třetiny, ale závěr vyzněl pro domácí. Krejčí ukázal své umění u čtvrtého gólu, když se zbavil dvou hráčů a po jeho přihrávce střílel Taylor Hall do odkryté branky.

Čeští hráči se v New Jersey zapsali do statistik pod všechny branky od stavu 3:1. Po aktivitě Voráčka v útočném pásmu snížil ve druhé třetině Sean Couturier. Domácí kontrovali Zachou.

Český útočník v 54. minutě zavezl puk do útočné třetiny a z levého kruhu vstřelil třináctý gól sezony, čímž si vyrovnal osobní maximum z ročníku 2018/19. Po behkendovém vyhození Zachy dojel puk při hře bez brankáře Jesper Bratt a upravil na 5:2. Travis Konecny už jen zkorigoval skóre po přihrávce Voráčka.

Palát vstřelil v patnácté minutě první gól zápasu a bodoval posedmé v řadě (3+7). Nejproduktivnější český hráč v soutěži obral v útočném pásmu o puk Jamieho Oleksiaka a vzápětí otevřel skóre pohotovou střelou z mezikruží pod vyrážečku.

Ve třetí třetině zvýšil z trestného střílení Blake Coleman, který byl předtím faulován při úniku v oslabení. Třetí gól dal Brayden Point při závěrečné hře Dallasu bez brankáře. Palát byl zvolen druhou hvězdou zápasu, předčil jej jen Andrej Vasilevskij, který kryl všech dvacet střel.

Vrána vystihl nepřesnou rozehrávku Caroliny, zmocnil se na útočné modré čáře puku, díky rychlosti objel bránící hráče a bekhendem snížil v závěru druhé třetiny na 1:2. Více domácí Detroitu nedovolili a vyhráli i bez bodového příspěvku Martina Nečase, který vyšel počtvrté za sebou naprázdno.

Tampa Bay - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Palát, 49. Coleman z tr. střílení, 59. B. Point. Střely na branku: 28:20. Diváci: 4200 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Palát, 3. Coleman (všichni Tampa Bay).
Boston - Buffalo 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 2. Pastrňák, 20. Krejčí, 48. Coyle, 57. Hall (Krejčí), 59. Marchand - 15. Mittelstadt, 42. S. Reinhart. Střely na branku: 40:31. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Coyle, 3. T. Rask (všichni Boston).
New Jersey - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 9. a 16. Šarangovič, 29. Boqvist, 54. Zacha, 56. Bratt (Zacha) - 28. Laughton, 33. Couturier (Voráček), 59. Konecny (Voráček). Střely na branku: 19:24. Diváci: 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Severson, 3. Boqvist (všichni New Jersey).
NY Rangers - NY Islanders 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Komarov, 13. Wahlstrom, 22. Beauvillier, 55. Barzal. Střely na branku: 25:27. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. B. Nelson, 3. Komarov (všichni NY Islanders).
Washington - Pittsburgh 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 8. Oshie, 30. Orlov, 36. Sprong, 60. T. Wilson - 16. a 51. Kapanen, 29. F. Gaudreau, 39. Aston-Reese, 63. Guentzel. Střely na branku: 37:35. Vítek Vaněček odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 2133 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Kapanen (oba Pittsburgh), 3. Orlov (Washington).
Carolina - Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Skjei, 34. Foegele, 50. T. Teräväinen - 38. Vrána. Střely na branku: 32:17. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. Aho, 3. Skjei (všichni Carolina).
Toronto - Vancouver 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. W. Nylander, 21. Matthews, 23. Engvall, 60. Marner - 36. J.T. Miller. Střely na branku: 24:16. David Rittich odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval jeden gól z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Matthews, 3. W. Nylander (všichni Toronto).
Chicago - Florida 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Gaudette (Kubalík), 31. Hinostroza, 60. DeBrincat - 28. Wennberg, 34. Duclair, 50. Montour, 65. S. Bennett. Střely na branku: 27:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. S. Bennett (oba Florida), 3. DeBrincat (Chicago).
Minnesota - St. Louis 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 38. Eriksson Ek, 43. Fiala, 56. V. Rask, 60. Kaprizov - 47. a 64. R. O´Reilly, 4. Blais, 28. Bozak, 31. Scandella. Střely na branku: 30:21. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. R. O´Reilly (St. Louis), 2. Fiala (Minnesota), 3. Krug (St. Louis).
Edmonton - Calgary 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Neal - 7. a 28. E. Lindholm, 53. Dube. Střely na branku: 31:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. E. Lindholm, 3. R. Andersson (všichni Calgary).