Colorado - Los Angeles 5:1Hotovo! NHL už zná vítěze základní části. Rozhodl pětigólový obrat

New York/Praha

Hokejisté Colorada ve čtvrtečním duelu NHL porazili Los Angeles 5:1 a potřetí v historii vybojovali Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části. Zajistili si tak pozici prvního nasazeného týmu ze Západní divize pro play off, v němž se v úvodním kole utká se čtvrtým týmem St. Louis. Blues ve čtvrtek porazili Minnesotu 7:3. V kanadském derby pak porazilo Calgary doma Vancouver 4:1.

Hokejista Colorada Avalanche Mikko Rantanen zdraví fanoučky po výhře nad Los Angeles.

Colorado sice po první třetině prohrávalo, ale pěti góly ve druhé třetině duel otočilo. Dvakrát se trefil Tyson Jost, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Colorado má v kádru dva české hráče. Pavel Francouz ale kvůli zranění v základní části vůbec nechytal a Martin Kaut odehrál pět zápasů, ve kterých vyšel pokaždé naprázdno.

Avalanche si i bez jejich příspěvků připsali v 56 kolech stejně jako Vegas 82 bodů a první místo jim patří díky většímu počtu výher v základní hrací době.

St. Louis po úvodní třetině prohrával 0:3, ale ve druhé části otočil stav čtyřmi góly a v posledním dějství si pojistil výhru dalšími třemi trefami. Po dvou brankách se na obratu podíleli David Perron, Brayden Schenn a Jordan Kyrou. Minnesota, která v prvním kole play off narazí na Vegas, šetřila před boji o Stanleyův pohár pětici klíčových hráčů.

St. Louis - Minnesota 7:3 (0:3, 4:0, 3:0)
Branky: 29. a 35. B. Schenn, 32. a 46. Perron, 47. a 56. Kyrou, 26. Sanford - 4. Sturm, 5. R. Suter, 17. M. Foligno. Střely na branku: 27:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. B. Schenn, 3. Hoffman (všichni St. Louis).
Calgary - Vancouver 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 4. R. Andersson, 6. Mangiapane, 56. E. Lindholm, 57. M. Tkachuk - 2. Highmore. Střely na branku: 28:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu. 1. M. Tkachuk, 2. J. Gaudreau, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).
Colorado - Los Angeles 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)
Branky: 30. a 32. Jost, 35. Bellemare, 37. Donskoi, 39. Burakovsky - 20. Walker. Střely na branku: 43:22. Diváci: 4045 (omezený počet). Hvězdy zápasu. 1. Jost, 2. Burakovsky, 3. Rantanen (všichni Colorado).