Živě

Colorado - Los Angeles 5:1 Hotovo! NHL už zná vítěze základní části. Rozhodl pětigólový obrat

14. května 2021 04:58 - New York/Praha

Hokejisté Colorada ve čtvrtečním duelu NHL porazili Los Angeles 5:1 a potřetí v historii vybojovali Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části. Zajistili si tak pozici prvního nasazeného týmu ze Západní divize pro play off, v němž se v úvodním kole utká se čtvrtým týmem St. Louis. Blues ve čtvrtek porazili Minnesotu 7:3. V kanadském derby pak porazilo Calgary doma Vancouver 4:1.

Jack Dempsey, ČTK/AP

Colorado sice po první třetině prohrávalo, ale pěti góly ve druhé třetině duel otočilo. Dvakrát se trefil Tyson Jost, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Colorado má v kádru dva české hráče. Pavel Francouz ale kvůli zranění v základní části vůbec nechytal a Martin Kaut odehrál pět zápasů, ve kterých vyšel pokaždé naprázdno.

Avalanche si i bez jejich příspěvků připsali v 56 kolech stejně jako Vegas 82 bodů a první místo jim patří díky většímu počtu výher v základní hrací době.

St. Louis po úvodní třetině prohrával 0:3, ale ve druhé části otočil stav čtyřmi góly a v posledním dějství si pojistil výhru dalšími třemi trefami. Po dvou brankách se na obratu podíleli David Perron, Brayden Schenn a Jordan Kyrou. Minnesota, která v prvním kole play off narazí na Vegas, šetřila před boji o Stanleyův pohár pětici klíčových hráčů.

St. Louis - Minnesota 7:3 (0:3, 4:0, 3:0)
Branky: 29. a 35. B. Schenn, 32. a 46. Perron, 47. a 56. Kyrou, 26. Sanford - 4. Sturm, 5. R. Suter, 17. M. Foligno. Střely na branku: 27:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. B. Schenn, 3. Hoffman (všichni St. Louis).
Calgary - Vancouver 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 4. R. Andersson, 6. Mangiapane, 56. E. Lindholm, 57. M. Tkachuk - 2. Highmore. Střely na branku: 28:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu. 1. M. Tkachuk, 2. J. Gaudreau, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).
Colorado - Los Angeles 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)
Branky: 30. a 32. Jost, 35. Bellemare, 37. Donskoi, 39. Burakovsky - 20. Walker. Střely na branku: 43:22. Diváci: 4045 (omezený počet). Hvězdy zápasu. 1. Jost, 2. Burakovsky, 3. Rantanen (všichni Colorado).
8. Anaheim 56 17 9 30 126:179 43
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" vítězství v základní části.
roj, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.