Florida - Tampa Bay 4:5Stav série 0:1Tampa začala boj o obhajobu Stanley Cupu vítězně

New York

Obhájci hokejového Stanley Cupu začali play off NHL vítězně, když v úvodním duelu prvního kola vyhráli na ledě Floridy 5:4. Český útočník Ondřej Palát se bodově neprosadil. V další utkáních porazila Minnesota tým Vegas Golden Knights 1:0 v prodloužení a New York Islanders zdolal Pittsburgh rovněž v prodloužení 4:3.

Hokejista Tampy Ondřej Palát přechází přes hráče Floridy MacKenzieho Weegara (52) v prvním kole play off.

Palát se do statistik zápasu zapsal podobně jako obránce z první formace Jan Rutta jen jedním dvouminutovým trestem, zato jeho parťáci z útoku se náramně činili.

Brayden Point dal dva góly, když druhým z nich zápas minutu a 14 sekund po rychlém úniku rozhodl. Nikita Kučerov pak zažil triumfální návrat na led. Po operaci kyčle sice zmeškal celou základní část, ale hned v prvním zápase play off pomohl týmu dvěma přesilovkovými góly a jednou asistencí. Za Floridu, která v utkání dvakrát vedla, si připsal jedenáct srážek obránce Radko Gudas.

Hlavní hvězdou bitvy v Pittsburghu se stal útočník Islanders Kyle Palmieri, jenž svým druhým gólem v utkání rozhodl zápas v 17. minutě prodloužení. Skákající puk se mu po přihrávce od Jean-Gabriela Pageaua z úhlu podařilo trefit pod horní tyč brány Tristana Jarryho, čímž dramatický duel ukončil.

V Las Vegas padl jediný gól utkání až v prodloužení. Brankář Wild Cam Talbot pochytal všech 42 střel, zatímco jeho protějšek Mark-Andre Fleury po 29 úspěšných zásazích kapituloval ve čtvrté minutě prodloužení.

Jediný gól duelu vstřelil Joel Eriksson Ek, který i s pomocí teče brusle domácího obránce Aleca Martineze z mezikruží procpal puk do brány.

Výsledky NHL:
1. kolo play off:
Východní divize - 1. zápas:
Pittsburgh - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. F. Gaudreau, 24. Crosby, 57. Kapanen - 8. a 77. Palmieri, 44. Pageau, 56. B. Nelson. Střely na branku: 42:41. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Pageau (oba NY Islanders), 3. Crosby (Pittsburgh).
Centrální divize - 1. zápas:
Florida - Tampa Bay 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Branky: 10. Barkov, 17. Verhaeghe, 42. Huberdeau, 45. Tippett - 25. a 35. Kučerov, 53. a 59. B. Point, 8. Coleman. Střely na branku: 39:40. Diváci: 9646 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. B. Point (Tampa Bay), 2. Huberdeau (Florida), 3. Kučerov (Tampa Bay).
Západní divize - 1. zápas:
Vegas - Minnesota 0:1 v prodl.
Branka: 64. Eriksson Ek. Střely na branku: 42:30. Diváci: 8683 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek (Minnesota), 2. M.-A. Fleury (Vegas), 3. Talbot (Minnesota).
Základní část:
Vancouver - Calgary 5:6 v prodl. (0:1, 1:4, 4:0 - 0:1)
Branky: 48. a 58. Boeser, 34. Hamonic, 43. Graovac, 52. J.T. Miller - 29. a 35. Mangiapane, 10. Leivo, 26. Lucic, 28. M. Tkachuk, 64. E. Lindholm. Střely na branku: 35:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. Mangiapane (Calgary), 3. Q. Hughes (Vancouver).