Detroit - Pittsburgh 4:2Hronek pomohl gólem k výhře Rudých křídel, trefil se i Simon

Český reprezentační obránce Filip Hronek přispěl jedním gólem k výhře hokejistů Detroitu nad Pittsburghem 4:2 ve čtvrtečním přípravném utkání před startem NHL. Jednu trefu v dresu poražených zaznamenal jeho krajan útočník Dominik Simon. Bodoval také Jakub Galvas, jenž asistoval u jedné branky Chicaga při porážce 2:3 v prodloužení s Minnesotou. Ve floridském derby zvítězili úřadující šampioni z Tampy v sestavě i s českým zadákem Janem Ruttou nad Pantery 6:2 a oplatili soupeři dva dny starou porážku 2:3. Brankář Karel Vejmelka 25 zákroky dovedl Arizonu k výhře 3:1 na ledě Vegas.

Český zadák Detroitu Filip Hronek (druhý zprava) slaví se spoluhráči svůj gól proti Pittsburghu.

Detroit i zásluhou první Hronkovy branky v přípravě protrhl třízápasovou šňůru bez výhry. Český obránce si v 26. minutě najel mezi obránce soupeře a střelou na lapačku brankáře Caseyho DeSmithe zvýšil na 2:0.

Pittsburgh dvoubrankové manko smazal, poté co ve 46. minutě vyrovnal Simon. Český útočník, který se do Pittsburghu vrátil po nepovedeném angažmá v Calgary, využil chybu Joea Velena a v samostatném úniku mazáckým blafákem překonal gólmana Thomase Greisse.

Red Wings rozhodli zápas v 56. minutě, kdy napravil zaváhání Velano. Čtvrtou výhru Detroitu v přípravě pojistil půl minuty před koncem trefou do prázdné branky Tyler Bertuzzi.

Druhou asistenci v dresu Chicaga zaznamenal dvaadvacetiletý obránce Galvas. Odchovanec Olomouce, který před sezonou podepsal s Blackhawks dvouletý nováčkovský kontrakt, se podílel na vyrovnávací brance na 1:1. O výhře Wild rozhodl ve třetí minutě prodloužení Mathew Dumba.

Brankář Vejmelka, jenž se do Arizony přesunul po třech úspěšných sezonách v brněnské Kometě, poprvé v dresu Coyotes odchytal celý zápas a spolehlivým výkonem pomohl k výhře nad semifinalistou posledního ročníku z Vegas. Českého brankáře překonal jen William Karlsson v přesilové hře.

V zápase Tampy s Floridou na sebe narazili Jan Rutta s Radkem Gudasem. Souboj českých obránců dopadl lépe pro Rutu, který s Tampou slavil vysokou výhru 6:2. Lightning vedli po dvou třetinách 3:1, definitivní rozhodnutí ale přišlo až ve 41. minutě, kdy se dvakrát během půlminuty prosadil Steven Stamkos.

Také duel Dallasu s Coloradem (3:1) nabídl český souboj. Radek Faksa v dresu Stars ani Martin Kaut z Colorada nebodovali.

Výsledky čtvrtečních přípravných zápasů před startem NHL:
Montreal - Ottawa 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 4. a 59. Petry, 1. Anderson, 43. Suzuki – 9., 25. a rozhodující sam. nájezd Norris, 22. Pinto, 37. Tierney.
Tampa Bay - Florida 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky: 31. a 38. Perry, 41. a 41. Stamkos, 24. Cirelli, 59. Maroon – 30. Thornton, 53. Tippett.
Detroit - Pittsburgh 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 18. Suter, 27. Hronek, 56. Veleno, 60. Bertuzzi – 31. O’Connor, 45. Simon.
Minnesota - Chicago 3:2 po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Eriksson Ek, 47. Goligoski, 63. Dumba – 46. Strome (Galvas), 54. Hagel (z trestního střílení).
Dallas - Colorado 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 13. Raffl, 29. Robertson, 59. Hintz – 59. Compher.
Edmonton - Vancouver 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Draisaitl, 19. McDavid, 31. Ryan – 22. Hughes, 26. Petan.
Vegas - Arizona 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky. 39. Karlsson – 19. Fischer, 23. Boyd, 51. Ladd. Brankář Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta.
Utkání New Jersey - New York Islanders bylo zrušeno.