NY Islanders - NY Rangers 4:5 PPČeský útočník dostal soupeře hattrickem na kolena

Hokejový útočník Filip Chytil zkompletoval v prodloužení hattrick a zařídil New York Rangers v přípravném utkání na NHL výhru 5:4 v derby s Islanders. Ondřej Palát pomohl Tampě Bay třemi přihrávkami v poslední třetině k obratu na ledě Floridy z 1:2 na konečných 4:2. Asistenci si v sobotním programu ještě připsali Tomáš Hertl ze San Jose a Dominik Simon z Pittsburghu.

Filip Chytil (72) z Rangers se raduje po jedné z branek proti Islanders, vlevo je Adam Fox (23).

Chytil bodoval až v posledním hracím dni přípravy, předtím vyšel ve třech zápasech naprázdno. Český útočník se poprvé prosadil ve třetí třetině, v níž dostal Rangers do vedení 3:2 a 4:3.

Při první trefě zakončil rychlý protiútok střelou z pravého kruhu přes obránce, při druhé skóroval z opačné strany v přesilové hře. Prodloužení rozhodl v čase 62:06 v další početní převaze z levého kruhu střelou bez přípravy. Za domácí dali po dvou gólech Matthew Barzal a Anders Lee.

Tampa Bay otočila ve třetí třetině z 1:2 na 3:2 z dorážek, u kterých si připsal Palát druhou asistenci. Rodák z Frýdku-Místku poté při čtvrtém gólu uvolnil v přesilové hře Pata Maroona, který svou druhou trefou pečetil výhru Lightning. Palát byl vyhlášen třetí hvězdou duelu a v přípravě nasbíral šest bodů (1+5) ve třech zápasech. V obraně obhájců Stanleyova poháru nechyběl Jan Rutta, v zadních řadách Floridy nastupoval Radko Gudas.

Nový ročník NHL začne v noci na středu zápasem Tampy Bay, která ovládla poslední dva ročníky. Obhajobu začne domácím duelem s Pittsburghem, jenž v generálce zvítězil v Columbusu 4:3 v prodloužení. Pod výhru se podepsal Simon, po jehož přihrávce vyrovnal Teddy Blügers v 53. minutě na 3:3.

Penguins opět hráli bez kapitána Sidney Crosbyho, který podstoupil před měsícem operaci zápěstí a o víkendu začal s tréninkem. Očekává se, že první dva zápasy nové sezony vynechá. V dresu Columbusu vyšel poprvé v přípravě naprázdno Jakub Voráček, který si v předchozích dvou startech připsal shodně bilanci 1+2.

San Jose porazilo Vegas 4:0 i díky výbornému vstupu. Vedlo o dva góly už v sedmé minutě, přičemž Hertl zaznamenal u druhé trefy, která padla v přesilové hře, druhou asistenci. Defenziva Sharks udržela v přípravě nulu poprvé, k čemuž pomohl i obránce Radim Šimek.

David Rittich odchytal za Nashville poslední třetinu, do níž vstupovalo mužstvo v utkání s Carolinou s vedením 3:1. Predators náskok ještě o gól zvýšili, ale hosté zápas zdramatizovali - v 54. minutě snížil Ethan Bear s přispěním teče bránícího Romana Josiho a v čase 59:03 si český gólman srazil hokejkou do branky nahození Stefana Noesena od zadního mantinelu. Skóre 4:3 se už neměnilo, Rittich kryl 11 ze 13 střel.

Jen ze střídačky sledoval gólman Toronta Petr Mrázek, jak jeho spoluhráči porazili Ottawu 4:1. Za vítěze nastoupili i Ondřej Kaše s Davidem Kämpfem a zůstali bez bodu stejně jako Dominik Kubalík při výhře Chicaga 5:1 nad Minnesotou.

Colorado bez zraněného brankáře Pavla Francouze zdolalo na svém ledě Dallas 4:2. V dresu hostí nebodoval Radek Faksa. Detroit podlehl v Buffalu 1:3 a Filip Zadina si připsal tři záporné body, Filip Hronek dva.

Přípravné zápasy před NHL:
Buffalo - Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 26. Peterka, 40. Girgensons, 59. Hinostroza - 32. Gagner.
Nashville - Carolina 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 21. Josi, 27. Trenin, 28. F. Forsberg, 53. Jeannot - 7. Martinook, 54. Bear, 60. Noesen. David Rittich odchytal za Nashville poslední třetinu, inkasoval dva góly z 13 střel a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta.
Florida - Tampa Bay 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 25. Connauton, 28. S. Reinhart - 53. a 55. Maroon (na obě Palát), 28. Killorn, 41. B. Point (Palát).
Colorado - Dallas 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. a 47. MacKinnon, 29. Rantanen, 59. Compher - 27. Gurjanov, 52. Peterson.
Toronto - Ottawa 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 12. Rielly, 26. N. Ritchie, 29. Engvall, 36. Tavares - 20. Formenton.
NY Islanders - NY Rangers 4:5 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 0:1)
Branky: 4. a 48. A. Lee, 43. a 60. Barzal - 45., 50. a 63. Chytil, 18. Kravcov, 21. R. Strome. Hráno v Bridgeportu.
Columbus - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 7. Bjorkstrand, 34. Kuraly, 43. Domi - 18. Ruhwedel, 51. Rust, 53. Blügers (Simon), 62. Zucker.
San Jose - Vegas 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Dahlen, 7. Labanc (Hertl), 24. Eklund, 50. Burns.
Chicago - Minnesota 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 37. a 47. J. Toews, 13. Borgström, 16. DeBrincat, 29. Carpenter - 3. Hartman.
Vancouver - Edmonton 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 54. Di Giuseppe, 58. J. T. Miller - 17. Bouchard, 18. Perlini, 27. Yamamoto.
Los Angeles - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. a 25. Vilardi, 45. Tkačev - 47. a rozhodující sam. nájezd Comtois, 9. Zegras, 29. Henrique.